Manželka si ma nevšíma...čo mám robiť?

Príspevok v téme: Manželka si ma nevšíma...čo mám robiť?
Bagoj29

S manželkou (má sme spolu 9 rokov, s toho bývame spolu vo vlastnom rodinnom dome 4 roky a 3 roky sme manželia a máme 3 ročného syna. Po materskej dovolenke sa vrátila manželka do práce kde pracuje od skorého rána do 15-tej. Niekedy aj 6 dní do týždňa. Ja som tiež v práci 5 dní do týždňa. Mám 32 rokov a moja manželka má 27 rokov. Syn chodí od septembra do škôlky. Môj problém je v tom, že zhruba počas toho ako ostala doma na materskej si ma manželka akoby prestala všímať, dostávam od nej menej a menej pozornosti a okrem iného sme mali obdobie kedy sme nemali spolu sex aj mesiac a keď hej tak len na môj podnet alebo dobiedzanie. Hovoril som si, že to prejde, že teraz toho má veľa, teraz má mnoho starostí s dieťatkom. Tak som to len tíško pretrpel. No neprestalo to ani potom čo sa vrátila do práce. Prestala mi hovoriť „ľúbim ťa“, prestala sa sama od seba ku mne túliť, prestala mi sama od seba dávať pusu, prestala ma objímať. Všetko urobí až po mojom podnete, inak si sadne, ľahne vedľa mňa ako by som bol iba jej spolubývajúci. Zmizla z nej vášeň, neha a iskra ktorú som na nej tak miloval. Nevšíma si moju snahu, akoby neoceňovala moju snahu, moju starostlivosť a moju všímavosť. Pretože ja sa snažím, pomáhať jej s domácimi prácami, so starostlivosťou o dieťa, venujem sa synovi aj jej, snažím sa byť príkladným otcom a manželom, snažím sa jej vo všetkom vyhovieť a urobiť všetko tak ako si to ona želá. Robím kompromisy, keď treba tak ustúpim, chválim ju pred rodičmi, kamarátmi, kolegami. Hovorím jej ako ju veľmi milujem, preukazujem jej lásku, hladkám ju po chrbte, držím ju za ruku, synovi pred ňou hovorím ako sa všetci traja ľúbime. No to všetko ostáva akoby bez povšimnutia. Keď sa ju opýtam či ma ešte ľúbi tak mi povie s úsmevom „trošku“ alebo niekedy mi povie „áno“ ale sama od seba nepovie. Keď sa s ňou o tom rozprávam tak mlčí nevie mi nič na to povedať. Cítim sa byť nepochopený a zbytočný. Čím viacej sa snažím starať o dieťa, domácnosť a ju, tým je to asi horšie. Sex máme 4x do mesiaca aj to len a len po mojom podnete a dobíjaní. Raz som skúšal zámerne sa jej vôbec nedotknúť ani pusu jej dať, tak prešlo 8 dní kedy večer v posteli položila ruku na moje plece. Bohvie koľko by prešlo času bez sexu, keby som sa o to nepokúsil ja? Nechcem nič zvláštne od nej len jej pozornosť, všímavosť, prítulnosť a malý prejav lásky, aby som cítil jej oporu. A ako čerešnička na torte bolo moje náhodné odhalenie jej flirtovania s 20 ročným chalanom cez FB chat. Zabudla sa odhlásiť a ja som si všimol akési čudné správy. Kde neznámi chalan ju požiadal o pridanie medzi priateľov a ona miesto zamietnutia po zistení o koho ide si s sním začala zoznámku na konci ktorej mu napísala ako jej lichotí, že má o ňu záujem mladý chalan. Na moje a jej šťastie to ukončila tým že je vydatá a má dieťa. No svojej kamarátke sa s tým hneď pochválila, že ju balí mladý chalan a že jej to normálne zdvihlo sebavedomie. Tým istým sa pochválila na inom fóre, kde som registrovaný aj ja len o tom asi nevedela. Miesto toho aby sa kamarátkam pochválila, že jej manžel jej pripomína ako sa jej veľmi páči, aká je sexi, ako ju manžel ľúbi, ako sa jej manžel snaží...Neviem čo mám robiť. Poraďte mi prosím. Podľa vás ma moja manželka ešte miluje, alebo ma berie už ako samozrejmosť ako rutinu, že som pri nej a robím všetko o čo ma požiada? Kde robím chybu? Čo mám robiť? Mne na nej fakt záleží a milujem ju rovnako ako 9 rokov dozadu. Možno to iba zbytočne nafukujem, neviem, ale trpím nedostatkom lásky z jej s strany inak je to príkladná mamička aj žienka domáca. Ďakujem za každý podnet.

aarobin

DOVOLIM SI CITAT: "Venovať všetku svoju energiu do niekoho iného, do budovania šťastia a úspechu druhej osoby je veľmi riskantným krokom v dnešnej dobe keď manželstvo ani iné vzťahy nie sú viazané ničím a môže skončiť kedykoľvek prakticky zo dňa na deň. "VIAC NA LINKU birdz.sk

aarobin

Ahoj, presne to iste co si popisal mam uz za sebou...V mojom pripade to vyvrcholilo oznamenim manzelky ze nas vztah je u konca a nasledoval rozvod...... Zacal som chlastat a chcel som sa zabit.3 protialkoholicke liecenia, a planovanie sebevrazdy.Prezivam zo dna na den.REALISTICKY......sa nato pozri myslis ze pride niekto s carovnym prutikom.Nepride, budes sa v tych srackach valat az do najdlhsej smrti,pripadne to skonci rozvodom, tak ako v mojom pripade.Tak alebo onak si v prdeli.Cim skor si to uvedomis, tym lepsie pre Teba.Robin, abstinujuci alkoholik

L.H.

Viem asi ze toto sa ti nebude dobre citat a pochybujem ze sa toho co ti poviem budes drzat, ale aj tak to skusim. Tvoja zena ma problem a ty ho nedokazes (s tvojimi vedomostami) riesit. Ona alebo vy obaja potrebujete profesionalnu pomoc (skoda zahodit tolko rokov do kanala, keby si niekoho zrazil a zabil tak prides o menej rokov). Som si isty ze ti tu ludia budu vediet poradit dobreho psychologa alebo psychiatra. Nahovor ju na nejaku manzelsku poradnu (ona ti asi aj tak povie ze je to jej jedno a pojde tam). Hlavne ju dostan k nejakemu odbornikovi.
Alebo sa na to cele vys*r. Je to na tebe.

usb

Podla mna ste sa uz jeden druheho nabazili a vasen vyprchala. Je to sucast manzelstva aj ked so mnou asi ini suhlasit nebudu. Podla psychologov je 7 az 9 rok v manzelstve najkritickejsi a vtedy dochadza castejsie k rozvodom.
Moja rada znie, neskac vzdy ako ona piska, bude ta mat len za sluhu. Niekedy sa musis spravat nedostupne a chybat jej. Nebud vzdy poruke. Kedze si to nevazi, nezasluzi si, aby si jej bol vzdy napomocny.
Co si vazime viac, to co nam chyba. Je to ako ked mas doma vzdy vela cokolady, tak sa ich prejes a uz ti tak nechutia. Ak ti zasoby dojdu, po niekolkych dnoch zacnes mat nanu opat chut.

pajtasom

Mozno pravdepodobne mate inu potrebu mehy lasky sexu.Lidia sa casto diparuju s odlisnymi potrebami.Ty chces potrebujes viac lasky dotykov pricom ona je uz nasytena z jedneho secu na cely tyzden.Vzdy sa ten silnejsi k slabsiemu musi prisposobit.Ked jej staci raz tyzdenne alebo dvojtyzdenne tak sa musis k nej prisposobit a sam si ho vyhonis.mozno jej nic nevadi v sexe s tebou len menej ju na dlhsie uspokoji.niekto potrebuje viac nehy maznanie niekto len trocha.keby sa ludia s rovnko velkymi potrebami brali by bolo lahsie.to je v kazdom manzelstve.otvorene jej treba povedat mozno libido jej kleslo pod vplyvom hormonalnych zmien menopauzu asi este nema.spytaj sa jej ci jej staci tak malo sexu.mozno pretym sa k tebe prisposobbila syacilo jej menej a teraz sa uz nechce pretvarovat.

MultiLevel

A este jedna vec, ak si myslis, ze pri inom partnerovi tento problem mat nebudes, tak mozno budes znova sklamana, ale moze sa ti stat to iste....preto, lebo ocakavas, ze chlap vie presne co ti robi dobre....nevie. Urcite su muzi, ktori maju akysi "dar", ze vedia sikovne ulahodit vacsiemu mnozstvu roznych zien....ale takych je malicko. Ak chcu mat dvaja skvely sexualny zivot, musia sa vela rozpravat. Malokedy sa stane, aj ked sa to stava, ze si s niekym prvy raz v posteli a vsetko funguje dokonale. Ludia sa musia spolu zladit, naucit sa, komu co robi dobre. Ale bez toho, aby si to povedali, ako sa to maju naucit? Aj v sexe treba vela komunikovat, najma, ak nieco skripe.....

MultiLevel

Bergana, co takto otvorit pusu a povedat priamo a na rovinu, ze to pre teba v sexe nie je take uzasne ako si on mozno mysli? Nechala si to v sebe vriet a dusit, namiesto toho, aby si to hned riesila, tak ako sa tieto veci normalne maju riesit v kazdom vztahu. Mozno si ho na zaciatku nechcela ranit, ale ak by si to povedala tak ako ti radi Agnes, tak by sa nemal na co urazit. Stacilo ho poprosit, aby este zopakoval to a to, aby sa este raz vratil na to miesto, aby skusil toto a tamto...ak by si mu to takto povedala, tak by sa urcite neurazil....V tomto pripade je prosto chyba na tvojej strane, on ti nemoze a ani nevie citat myslienky, takze co si mu doteraz nikdy nepovedala, nema ako vediet a teda sa nemas na co rozculovat....maximalne tak sama na seba