Cukor a biela múka

Príspevok v téme: Cukor a biela múka
cukornicka

Ahojte. Chcela by som vedieť či je možné a zdravé prestať konzumovať cukor..Chystám sa prestat jesť sladkosti a bielu múku kvoli chudnutiu, viem že to určite zaberie no neviem či mám na to dostatok pevnej vole a či je to správne .. Niekedy mám pocit, že som na tom už závislá , neviem žiť bez sladkého.. No určite musí byť cesta von..
Ak by sa mi to predsa len podarilo..Budem mat´ v tele dostatok cukru? A odkiaľ vezmem energiu na športovanie? .. Ak tu je niekto komu sa podarilo zbavit sa toho svinstva napište ako ste to zvladli.. Ďakujem

Cukornicka

Prave to, že moje telo je na zo naučené... Teraz mi začala škola a mám to so stravou ťažšie lebo obedy mám až o 3tej ked pridem domov, v našej jedalni mi nechutí... Vedeli by ste mi poradit čo si mám nosiť do školy namiesto pečiva? Aby ma to zasýtilo a aby som mohla aj chudnut? Varene ani velmi nie, no ja už fakt neviem..

Daduska13213

ahoj, keď máš pevnú vôľu tak to pôjde a keď vydržíš tžždeň a potom sa postavíš na váhu a uvidíš dole 3kg tak táto pevná vôľa ti ostane =) cukor sa nachádza v ovocí zelenine, mliečných výrobkoch, mäse ..sacharidy obsahuje asi takmer všetko na čo si spomenieš. Nato, aby si cvičením schudla musíš obmedziť sacharidy a obmedzením sacharidov začneš konečne spaľovať tuky. Žiaľ naše telá sú naučené na to, že prijímame prevažne sacharidy a ty musíš vlastne svoje telo naučiť, že musí využívať energiu z tukov... skús si pozrieť tento článok: -odkaz odstránený- .. je tam o sacharidoch aj o tukoch vysvetlené niečo =) snáď ti to pomôže

sdsd

Zo sladkosti a bielej muky si nikdy ziadnu energiu nemala, obidve maju nulovu nutricnu hodnotu Preto musis teraz chudnut. A energiu si zoberies z ryze, ovs. vlociek, zemiakov a zo strukovin. Ovocie jedz kolko chces, to neni totiz jed vyrobeny vo fabrike.

Lulu2011

najtazsie, zbavit sa muky a cukru, cukor budes mat z ovocia, toho sa neboj, muka ani rafinovany cukor nie su potrebne k zivotu