Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

gynekomastia

Čaute, som 2 týždne po operácii, tak Vám idem pekne všetko zreferovať.

Mám 22 rokov, nefajčím, nepijem, študujem, športujem, žijem zdravo. Gynekomastiu mám asi od 14 rokov. Celkom presne si to nepamätám. Začalo to výsmechom pri prezliekaní na telesnú v nejakom ročníku na základnej škole. Vtedy si to všimli moji spolužiaci a neskôr aj ja. Pred tým ma to ani netrápilo. Bál som sa už zhodiť dole tričko pre niekým. Neskôr problémy pretrvávali a stále to rástlo. Na strednej škole som mal opäť veľké problémy, no bolo mi to už vidno aj cez tričko. Tak som sa odhodlal navštíviť obvodnú lekárku s tým, nech ma pošle na endokrinológiu. Na googli som si na šiel MUDr. Petra Bauera. Najprv by zobrali krv na testy, o týždeň na to som sa zastavil na vyšetrenie. Všetky hormóny som mal v poriadku. Tak povedal, že ten problém je iba v mojej hlave. O rok neskôr som pocítil, že to nejako narástlo a prišli aj nejaký boli v rytme tepu, tak som šiel opäť za ním, no s tým istým výsledkom. Celé sa to opakovalo ešte asi trikrát. Nedal mi ani odporúčanie ani nič, keďže hormonálne testy som mal v poriadku. Skončil som strednú a dostal sa na vysokú školu. Pred pár mesiacmi som ale povedal STOP. Vďaka tomuto fóru a googlu som našiel mnoho plastických chirurgov, no najlepšiu cenu, recenziu a prístup mal MUDr. Ján Švehlík. Tak som sa objednal na konzultáciu. Hneď povedal, že určite mám gynekomastiu skôr žľazovú než tukovú (vedel som si na oboch stranách nahmatať dosť poriadnu žľazu). Oboznámil ma ako prebieha operácia a dal mi čas na rozmyslenie. Úplne skvelý prístup a pekná sestrička. Ukázal mi fotky iných pred a po operácii. Po mesiaci som bol určite rozhodnutý, že chcem ísť do toho, tak si ma opäť zavolal na konzultáciu, dal mi termín vytlačil papiere a zmluvy. Následne som šiel na interné predoperačné vyšetrenie, kde trebalo rentgen hrudníka a výsledky odberov krvy od obvodnej lekárky. Všetko treba kvôli celkovej anestéze. Výsledky som mal skvelé tak mu to stačilo doniesť iba v deň operácie.

OPERÁCIA:
Ráno nalačno a nasmädno, dostavil som sa hodinu pred zákrokom. Privítala ma pekná sestrička s úsmevom na tvári, ukázala mi moju izbu, kde budem spať a pustila mi televízor. Ponúkla mi tabletku na upokojenie a glg vody. Neskôr ma prišiel pozrieť anestéziológ (otec chirurga), dal mi pár otázok a odprevadil na sálu. Na sále bol chirurg, jeho otec a 2 sestričky. Zavideli mi kanylu - myslel som si, že to bude viac bolieť, ale ledva to bolo cítiť a hne´d som zaspal. Zobudil som sa až na izbe. Cítil som sa super, bolesti žiadne, dokonca mi ani nebolo zle z celkovej anestézie, proste akokeby som sa ráno zobudil doma. Trošku som mal problém ísť na WC, keďže som mal zavedené dreny a keď som sa chcel postaviť, dosť som cítil, ako sa mi posúvajú vo vnútri rany. Ale dá sa to prežiť. Jedol som až večer. Na noc prišla taká staršia sestrička, ktorá bola skoro vždy pri mne. Dala mi tabletku na spanie aj proti bolesti pre istotu. Ráno som sa zobudil na príchod chirurga. Vyberanie drenov je tiež trošku nepríjemné, ale stačí iba zaťať zuby a trvá to fakt iba sekundu. Kompresnú vestu som ani nemal, stačil mi iba sťahovací obväz. Rany mi opäť prelepil. Dreny som mal naplnené krvou tak do polovice, ale vravel, že je to v pohode. Tak ma ráno prepustili domov. Cez víkend som viacmenej poležal doma, ale ono žiť sa s tým hneď dá aj po operácii. No a v pondelok už som bol v škole. Po 2 týždňoch som šiel na výber stehov. Vyzeralo to super čo som videl a stehy vybral behom sekundy. Ukázal mi aj fotku žliaz. Boli dosť veľké. Vraj také ešte ani nevidel. Mohli mať odhadom tak 7x7 cm. Operácia ma stála 860€ + vyšetrenia interné, krv a rentgen asi 40€.

Po operácii:
Pár dní po som mohol spať iba na chrbte, nedalo sa ani na boku nejako a musel som aj opatrne vstávať z postele. Chrasty mi odpadli asi týždeň po operácii. A potom to prišlo, najprv mi tam niečo znovu začalo rásť asi 3 týždne po operácii. Také malé hrudky na oboch stranách bolestivé na dotyk. Nemohol som ani vystrieť ruky rovno nad hlavu a natiahnuť sa, všimol som si, akokeby to bolo prepojené nejakými hmatateľnými kanálikmi niekde smerom ku bruchu. Išlo to od bradavky až po brucho na oboch stranách. Nikdy predtým som to nemal. Teraz som druhý mesiac po operácii a musím žiaľ povedať, že sa mi to VRÁTILO :( Nešlo mi už vtedy do hlavy, čo ma tam môže bolieť. Teraz si tam viem opäť nahmatať tú žľazu na oboch stranách, a cítim aj ako rastie. Bradavky mám zasa vyduté a bolestivé na dotyk. Cez tričko to zatiaľ až tak nevidno ako predtým a určite to nie je také veľké. Ale už fakt neviem ako ďalej. Vybral mi celé žľazy a narastie to znova. Hormóny mám v poriadku, tak neviem kde je chyba :( Snáď som niekomu pomohol, ak som na niečo zabudol, pýtajte sa. Ale teraz som viac znechutený ako pred operáciou.

Eno

Ahoj všetkým mam gynekomastiu a chystam sa v lete podstupit operaciu nasiel by sa tu prosim vas dakto kto by napisal ako to prebieha a tak ? mam strach a neviem co od toho cakat bo čo čitam prispevky tak mam zmiesane pocity... Bud mi odpiste tuna alebo ma kontaktujte na emaili diablos3@azet.sk budem velmi rad. Dakujem!

jaa121

Zdravim, ak by mal niekto zaujem o kompresnu vestu predavam svoju. Teraz ju este nosim, ale buduci tyzden uz nebude treba a je mi na nic. Je velkosti L (moj obvod hrudnika je 110-115cm a sedi presne) a farby pokozky priblizne. Cena 30e + postovne alebo osobne, som okres pezinok.
mail na mna v profile

homie

Tak mam za sebou endokrinologiu, kde su vysledky ok - teda nemalo by to byt hormonalne. Bol som aj na sone, jedna zlaza ma 17 x 2,7 mm a druha 15,8 x 2,6 mm. Vyzera to asi skor na pseudo.
6 juna idem na konzultaciu do procare, dufam, ze dostanem termin na jun aby som bol do dovolenky fit.
Teraz neviem, ci mi budu vyberat aj zlazy alebo len lipo - ved uvidim ale ak ma niekto skusenosti kludne odpiste.
vdaka

homie

Ja som tam prave dnes pisal, nevies kolko to stoji v Pro-care? Mal som sice vybranu inu kliniku ale celkom faj komenty som tu cital na Pro-care...Dufam, ze za cca 2 mesiace to budem mat za sebou.

tomson

lucifer123
Prosím ťa na ktorej konkretnej klinike ti to robili?
Ja rozmýšlam nad ProCare v BA na tu su celkom dobré referencie.
Ďakujem

gynekomastia

Mám isté bolesti nejakej žľazy, neviem to presne nazvať. Tiahne sa niekde od prsného svalu, popri bradavke cez hrudný kôš smerom do stredu brucha a je hneď pod kožou. Viem si ju nahmatať. Akoby to bola nejaká hrubšia žila, mám to na oboch stranách. Som 3 týždne po operácií gynekomastie, no toto ma pred tým nebolelo a neviem čo to je. Bolí to najmä vtedy, ked vystriem ruky nad hlavu a akoby som tú žlazu tým chcel natiahnuť. Neviete čo to môže byť?

bodyfit

Cawte prosim vas chcel by som vas co mate uz operaciu /normalnej gynekomastie, nie pseudo/ dlksiu dobu za sebou poprosit o radu. Mam 3 tyznde po operacii vsetko sa pekne hoji odpadli mi uz aj chrasty ale v mieste odstranenia zlazy to mam tak stvrdnute na jednej menej na druhej viac je to normalne a kedy to zmizne??

lucifer123

Som asi 6 tyždnov po oper. cvičim setko robim na plno ale s vysledkom niesom spooko:D bradvaky nemam stiahnute ako ked vam je zima ale zasa su vacsie a stahuju sa len v chlade mam pocit ze sa to vratilo do povodneho stavu no neni to tak vidno nemam špicatu bradavku ako pred tim ale cecky mam dake makke celkovo niesu zaoblene , po operacii bol stav dobry pevne prsia stihnute bradavky teraz to je očosi horsie ,operovali ma v sukromnej klinike platil som 1000 euro , vybrali mi aj žlazu aj tuk odsali , neviem či ja mam taky kktsky tvar ceckov alebo tam mam tuk skusim to zrysovat uvidim čo to spravy jebem na to zas mam nervy

Textová Inzercia

Zľavnené pobyty v Bardejovských kúpeľoch

Využite zľavy v mesiacoch január – marec na liečebné a relaxačné pobyty až do výšky 25%.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Gynekomastia - Fórum - ZDRAVIE.sk