Vydieranie?

Príspevok v téme: Vydieranie?
alex2221

Vydieraju vas rodicia, ak neplnite ich zelania, resp. to co si zaumienia? Ja chodim do VS, mam ukonceny bakalar a teraz robim 2. stupen. Vidim, ze ta skola mi nic nedava, len si tam chodim odsediet a nikdy si z toho nic neodnesiem. Studujem IT, mam uz aj pracovne skusenosti, vedel by som sa dobre zamestnat aj na plny uvazok. Uz po skonceni bakalara som planoval odist do Rakuska, kde by som ziskal dobre pracovne skusenosti a zlepsil si nemcinu. Ale mama ma doslova vydiera stylom: "No ty keby si tu skolu nedokoncil, tak by si ma pochoval, to by bola moja smrt, zinfarktovala by som." Je toto normalne? Robi normalny rodic nieco taketo, ze vydiera svoje dieta? Preto som aj vlastne isiel este studovat este 2. stupen. Ale vidim, ze mi to nic nedava, len prevazam peniaze. Mam 24, ochvilu 25 a citim sa ako 10 rocny, ktoremu prikazuju. Hadam sa kvoli tomu doma. Potom padaju take reci, ze nech si beriem veci a pracem sa z domu, atd.
Viem, rodicia chcu pre svoje deti len to najlepsie, ale nemalo by to byt stylom, ze poviem svoj nazor a necham na dietati rozhodnutie, a nie ho vydierat? Je to moje stastie, moj zivot. Uz len cakam, co si zaumieni, ked nahodou dostudujem, ze aby som splnil dalsie jej ocakavania.

alex2221

ja nehovorim, ze vo vsetkych rodinach je to idealne. Ja viem, ze niekde je to este aj horsie, ale aj lepsie. Rozpraval som sa s ludmi v mojom okoli a im by rodicia cosi taketo nepovedali. Ked to zacnem hovorit doma, mama mi zacne zas po svojom, ze sa o deti nezaujimaju a su im ukradnute.

Maoam

neviem, odkial si nabral, ze vo vsetkych rodinach by to malo byt idealne a rodicia verzus deti maju vztah plny lasky, bez manipulacii, vydierania a Co.

ludia i rodicia su rozni, byt tebou, odchadzam, vyzeras byt schopny, casom budes iba rad