Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte

Príspevok v téme: Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte
Boris26

Ahojte,
chcel by som sa opytat ako by ste sa postavili k tejto situacii.
Byvam sam v 2-izbovom byte ktory som si zobral na hypoteku. Kedze mam priatelku ktora byva v rovnakom meste ale este u rodicov, chceli by sme byvat spolu. Ja navrhujem aby sa nastahovala ku mne ale pravdu povediac neviem aky financny prispevok mam od nej vypytat. Hypoteku splacam 200 eur mesacne. Naklady za najom energie a internet ma vyjdu okolo 150 eur. Kedze hypoteka je moja, pride mi blbe aby mi prispievala na nu kedze byt patri mne, avsak ak by sme sa mali delit iba o energie pride mi tiez nespravodlive ak ona bude platit iba 75 eur aa ja 275 a pritom budeme byt uzivat spolu. Taktiez nase platy su rovnako vysoke. Samozrejme jedlo, drogeria a tieto veci pojdu napolovicu.. Ako by ste sa postavili ku tejto situacii a aky velky financny prispevok je podla vas spravodlivy?

DontWorry

Mali by sa striedat v plateni v nakupoch..tam sa neda presne vyratat suma, kazdy nakup je iny. Aj spolocne aktivity sa daju platit tak ze raz muz raz zena a vyslovene vlastne potreby nech si kazdy plati sam..a je po probleme

DontWorry

MultiLevel, ano aj mne to bilo popravde do oci :D, ale nedalo mi to ked som videla, ze on ani nechce od nej peniaze na jeho hypoteku a zrazu 90 prispevkov a kritika.

I ked sa divim ze nieco take riesi. Tak snad ma aj ona rozum ze tam nepride len tak s holym zadkom a on bude cvakat. A uz pocas byvania sa da rozumne dohodnut kto co poplati...lebo keby na mna vyrukoval este pred nastahovanim priatel s tym ze chcem mesacne od teba taku a taku sumu by som si pomyslela ci z jahody spadol

MultiLevel

DontWorry, ale ved energie, strava a podobne to ano, pekne na polovicu. To sme mu tu aj my napisali....ale platenie jeho hypoteky? To urcite nie. Nebral si ju s tym, ze byt bude vyuzivat aj ona, nedohodli sa na nej, bolo to cisto jeho rozhodnutie. A ano, pise, ze by mu to bolo blbe pytat si na hypo, ale dal tu taku otazku, preto sa zvrhla na neho vlna kritiky :)

Agnes989

Tento chlap bude teda riadny drzgros a este aj chce zarabat na svojej priatelke. Mne keby toto priatel navrhol aby som mu splacala hypoteku ale na byt si narokovat nemozem, tak v tom momente koniec. Dvaja by mali byvat spolu ked sa maju radi a chcu spolu byt, nie preto, aby jeden na druhom zarabal. A mat kazdy svoju kozmetiku, svoje potraviny, pozorne sledovat ci mi nezmizol jeden rozok alebo ci mi neubudlo z mlieka, ako pardon, mne toto zdrave nepride. Ani to, preco by mu mala prispievat 75 euro mesacne za opotrebavanie hajzla a inych jeho veci, vsetko chore, dufam, ze ta baba ma dost zdraveho rozumu a uz vzala nohy na ramena.

zewa

Pokial ma dievca trocha rozumu, navrhne ti sama nejaku ciastku.
Pokial nie, tak je fer, aby chlap platil viac pokial je jeho byt. Vypytaj si povedzme 13 inu. Drogerku si kupujte kazdy sam vlastnu. Aj zubnu pastu (mna dost nasiera sposob vytlacania pasty u muzov, tak mame kazdy vlastnu :))). No a jedlo si podelte. Ak obaja pracujete su na mieste asi len vikendove varenia a co to na ranajky a vecere. Pripadne si urobte fond, do ktoreho date nejaku sumu rovnaku a budete z neho nakupovat potraviny. Je to lepsie ako si podla blokov spatne vyratuvat kto kolko zaplatil. Urobte si spolocny fond na zabavu (diskoteky, kino, divadlo) a myslim, ze kazdemu zostanu este vlastne peniaze na cokolvek bude chciet. Netreba zabudnut obcas mimo fondov pozvat priatelku na veceru alebo zmrzlinu, iba z toho svojho zvysku penazi :) nech nevyzeras ako zgrlosko ;)

5.5 elsa

domáce práce napoly bez debaty no snáď mu tam nebude robiť upratovačku toto sú vzťahy ja by som odstúpila byť tou slečnou no toto sú počty sranda potom čo zabaviť sa von aj tam sa to počíta :D :D :D no ako sa ja mám len dobre :D s primitívom žiť musí byť hotová katastrofa a ideme si všetko rozrátať aby nemala v polievke naviac o jednu mrkvu napríklad hahahaha aby sa mu niečo nestalo keď vynesie smeti umyje riad atď čo robil doteraz on sám nech si tam nájde podnájomníka a nie priateľku to sú vyhliadky do budúcna....

kablica

mna sa paci ta otazka: Kolko vypytat penazi od priatelky za byvanie v MOJOM byte?
Kedze byt je TVOJ, tak len podiel na najomnom a strave.

DontWorry

A co sa tyka jedenia a varenia tak varit aj tak budu pre dvoch a mozno na viac dni takze rozmyslat budu skôr tak ze kolko coho treba, aby navarili potrebne mnozstvo...a uz to co ukuchtia tak si rozdelia podla svojej potreby - kto kolko bude vladat jest...

Ci vy ako vsetci fungujete doma? Ze vasa mama zje menej, otec viac tak nech otec prihodi eura lebo ma väcsi zaludok? Keby som mala takto rozmyslat tak po mesiaci spolocneho byvania ma slahne o zem z neustalej kalkulacie...aj to je pripava do ich spolocneho zivota - aby sa naucili hospodarit spolocne a nehadali sa na financiach a ze ak zdielaju spolocnu domacnost tak takmer vsetko co je moje je aj tvoje...