Tehotná

Príspevok v téme: Tehotná
indy223

Dobrý deň,potrebovala by som radu.mám 16, som tehotná a netušim ako to povedať rodičom.Aj ked som nemala nechraneny sex, chápem že zodovednosť za svoje činy musím niesť avšak s rodičmi nemam absolutne žiadny vztah, sme si ako cudzi, vôbec sa nerozpravame a nikdy sme sa ani nerozpravali napriek tomu že spolu byvame.prosim pomôžte

Slobodna

Indy keď si už tak skalopevne rozhodnutá, tak sem prosím viac nepíš a nesnaž sa sama seba obhajovať. Prepáč, ale dvíha sa mi z teba žalúdok.

indy223

Ja nemám problem si priznať tú druhu stranu veci, ale som rozhodnutá.možno keby nejdem na zakrok tak neskor lutujem že som si nechala pokaziť život.navyše u mňa je tehotenstvo rizikové, keďže mám dedičnu chorobu.ak by sa narodilo choré, už by to vôbec nikto finančne nezvladal a ani psychicky

Andrejka 1

no ano asi rusovecky kastiel..kde zijes.tak tisíc eur je normalna splatka hypoteky na tridsat rokov v hodnote 150-200 tisíc euro co casto nekupis v hlavnom meste ani 2 izbovy byt v petrzalke.....plus ine pozicky lebo za to ti nevyjde ten dom ani zariadit lebo vsetky prachy minies na pozemok a hrubu stavbu,dalej samozrejme musis byt poisteny co neni mala suma.Ak si zivnostnik tak treba ratat odvody co robi min.100 eur mesacne na osobu uctovnicke a pod.nebudem tu vysvetlovat slovenske podnikanikatelske zazemie.Dalej ak podnikas a ste dvaja potrebujes dve auta,lebo nebudes za klientom chodit v mhd .to su dalsie peniaze.Este som zabudla-elektrika ,kurenie,strava,nejake zivotne sporenie,benzin,tak co to tu vypravas ze sa z toho da vyzit.Mozno pre dvoch ano,ale este sa treba postarat o rodicov lebo ak ma tvoji rodicia dokopy 400 euro dochodok,a rozvedena svokra 200 tak my nevypravaj ze ty by si ich nedotoval,lebo by skoncili davno na ulici.A navyse jednou nohou si pod mostom aj ked nebudes platit.A to decko treba uzivit ,osatit.dovzdelat a to su naklady.vy my nevypravajte kolko co stoji,ja zijem v hlavnom meste co je drahsie jak vieden kde su ovela vyssie platy.Z coho by to decko zivila,davala by mu 5 krat denne suche rozky ?haloooooooo na decko treba zazemie a prachy.Ved ani psa si nekupis ked na neho nemas.

Slobodna

Vieš Indy, teraz si veselá, nad vecou, rozhodnutá...ale nerátaš s tým, aké pocity prídu potom. I keď to dieťa pre teba teraz nič neznamená, nemáš s ním žiadny vzťah, rastie v tebe a bude ti chýbať.
Väčšina ti tu vôbec nenadáva, len ti ukazuje inú stranu, ktorú si ty ale nechceš vôbec pripustiť.

Ondrej_333

Indy, my ti nemáme dôvod nadávať. Ty nejdeš urobiť zle nám. Ty ideš ublížiť sebe a zabiť SVOJE dieťa, len aby boli všetci okolo spokojní.
Keď pôjdem okolo mosta, z ktorého chce niekto skočiť a zabiť sa, určite mu poviem, aby to nerobil. Ale isto mu nevynadám a neuviažem ho o zábradlie, aby to nespravil. Ak sa tak rozhodol, beztak to urobí.
Na svete je veľa detí, ktoré sú týrané, hladné, rodičia sa o ne nestarajú. Majú smolu - narodili sa do takých podmienok - zlým rodičom.
Tvoje má tiež smolu, no trošku väčšiu ...

indy223

:D Nikde som netvrdila, že niesom sebec.ale keď už sme pritom, myslím na seba, môjho priatela, jeho a moju celú rodinu.Lebo každý z nich by trpel za narodenie toho dieťaťa, hlavne moja rodina.Nadávajte mi kolko chcete, ja som sa rozhodla, majte ma za sebca, možno aj som, je mi to jedno.Pekný deň všetkým

ojka

hlásim sa ako ďalšia výnimka, čo potvrdzuje to vaše pravidlo. Nad 30 určite nemám :) a staro sa tiež necítim...

flexiplexi

ĽUDIA !!!!!!!! ĽUDIA!!!!!!!!!!!!!!!
OSTALO VO VÁS EŠTE KÚSOK ĽUDSKOSTI???

Zobuďte sa, otvorte oči!
Milá zakladateľka témy, TY zrejme vôbec netušíš, čo je láska. Prečítaj si po sebe svoje príspevky. Vôbec nemyslíš na nikoho iného len na SEBA. Len TY jediná si na svete, nikto iný ťa nezaujíma.
Máš klapky na očiach? Potrebuješ tvrdú ruku, ktorá ťa prefacká, nech sa preberieš?
Prajem Ti, aby si si túto tému prečítala opäť, keď budeš mať tak 30 rokov.

Ondrej_333

Tibro, však ja som nepísal, že všetci - ale väčšinovo.
Vidíš, si výnimka, čo potvrdila pravidlo ... :)
A ja tiež nie som až taký starý dedo ... :)