Prečo sa z mužov stráca slušnosť a gentlmenstvo?

Príspevok v téme: Prečo sa z mužov stráca slušnosť a gentlmenstvo?
sklamanázvás

Prečo? Prosím vyjadrite svoje názory baby. Prečo sa už nesprávajú ako gentlmeni, ale ako hulváti? Prečo namiesto podržania dverí, stratia sa čo najrýchlejšie za nimi alebo ich nechajú zavrieť sa tesne predomnou? Máloktorí muž je ešte dnes ochotní otvoriť alebo podržať žene, dievčaťu dvere keď vstupuje do budovy. Nehovoriac o podržaní výťahových dverí. Nevravím o fotobunkách ktoré sa otvárajú a zatvárajú samé. Alebo uvolnenie miesta v autobuse. Nie diaľkovom kde sa kupujú miestenky, ale bežné MHD. Nielen, že mne neuvolnia, ja som aj tak ešte mladá, nemám ani 35, ale oni ani starším ženám neuvolnia miesto na sedenie keď vidia, že je plný autobus. Alebo nie sú ochotní dávať prednosť ako šoféri na prechodoch pre chodcov. A niektorí ešte naročky pred prechodom pridajú, že akí frajeri sú. Jedine keď pri prechode stoja policajti tak vtedy sú všetci ochotní tú prednosť dať a zastaviť. Niektorí muži aj prestali reagovať na pozdrav. Absolútne sa tvária že je pre nich človek vzduch. Poznajú vás alebo aj keď nepoznajú a niekam vstúpim a pozdravím nahlas tak ani nie sú ochotní sa pozrieť a nie to už pozdraviť. Najmä na úradoch som si všimla že sú dosť arogantní muži. Hlavne že do oblekoch a kravát sa navlečú ale správanie hulvátov. Alebo minule som prišla do potravín a na poličke pre košíky bol len jeden košík keďže bolo veľa ľudí. A keď som sa blížila že ho vezmem, tak zrazu ma predbehol taký asi 25 ročný mladík a vzal ho bez mrknutia oka. Absolútne mu nenapadlo mi ho ponúknuť a povedať zázračné slovíčko nech sa páči.
To už vôbec tí dnešní muži nevedia čo je to slušné správanie sa voči ženám? To už im nič nehovorí galantnosť a ohľaduplnosť? Prečo? Prečo sa z nich stávajú hulváti a arogantní ľudia? Kam sa z nich vytráca slušnosť voči nežnejšiemu pohlaviu?
Prosím podajte mi vysvetlenie čo si o takýchto mužov myslíte a stáva sa aj vám, že sa takto správajú? Pokojne sa môžete aj vy muži vyjadriť na svoju obranu. Máte možnosť zdôvodniť prečo je to tak.
Ďakujem za prečítanie

Smiesko

Dobrá téma pre feministky aby sa tu vybúrili muži sú zlo a ženy dobro :) Asponže hulala má sčasti normálny názor veľa žien takých nie je.

GoFruit

Muzi su úžasné a krasne bytosti. Stretavam len nádherných muzov, priamych, bystrych, laskavych a gentlemenov. Ocenujem ich vnutornu krasu, muzsku energiu a ich znalosti. Milujem muzov.

hulala

No nejde ani o muzov,, ale vobec o ludi si myslim

A hlavne tieto spravania su vzdy dosledkom niecoho .. vvtomto pripade ide o to, ze zeny sa veelmi emancipovali a jednoducho uz to zenu nenazves "neznejsim pohlavym" pretoze uz sme si docielili to, ze sme rovnake s muzmi a preto nemusime robit rozdiely, co znamena, ze sa k nam mozu spravat ako k cloveku , a nie ako k zene,,

Samozrejme nevinim z toho nas zeny, lebo sme boli k emancipacii donutene, pretoze sme boli potom povazovane za menejcenne a nemali sme na nic pravo... takze sme sa museli obranit ...

Ide tu len o to,, ze nikdy to nie je vina a zodpovednost jedneho pohlavia .. ty to takto vnimas lebo si zena ( ja to tiez tak vnimam, podla mna su muzi hrozniii)

lenze pozri sa nato z pohladu muzov... 1. Zeny to moc beru ako samozrejmost 2. V dnesnej dobe hra dost otazka penazii.. jednoducho baby letia na schopnych sa o seba a nu postarat, to je ich priorita, byt zabezpecena a muzi to uz tak vnimajuu, ze gentlemenstvo a slusnost nie je podstatne ale chce to dravost a drzost .. a blablq

Proste je to cele o vplyvoch, tazko o tom hovorit,, ludia su vselijaky

pravdovravny

uzasny nazor 5.5elsa, velmi moderny, suhlasim s tebou a navrhnujem odpalit vsetkych muzov na pluto a na zemi nechat len zeny a spermobanky

diskutujem

suhlasim s tebou, je to tak. dnesni muzi sa nevedia voci zenam slusne spravat.ja mam napríklad taku skusenost z minulého roka z obdobia vianoc. bola som na navsteve u svojich pribuznych v jednom meste. mali na namesti vianocny stromcek ktory mal tlacidlo na kmeni a po jeho stlaceni hral. ked som sa rozhodla s mojou neterkou ze ho pôjdeme stlacit a pustit tak hudbu predbehol nas par vo veku asi 20 alebo 25 rokov a chalan stlacil prvy. dobre nas vidil ze sa blizime ku stromceku este som nahlas neterke hovorila ze nadvihnem ta a ty stlacis to biele tlacidlo. a on ako hluchy nas obehol a stlacil. potom sa aj s frajerkou vzdialil. asi si myslel ze posobi neskutocne frajersky pred tou svojou ak predbehne a bude prvy pri stromceku. ako male decko. neznasam takýchto ludi arogantných a drzých.

5.5elsa

pravdovravný ani jeden muž by tu nebol bez tej ženy to je ten podstatný dôvod prečo si ju máte vážiť každá jedna žena v dnešnej spoločnosti si zarába sama na seba nie je na muža odkázaná máloktorý muž sa dokáže postarať o dieťa muži v dnešnej dobe sú nepoužiteľný pre normálny život nie ste už mnohí schopní ani finančne sa postarať o dieťa nieto ešte o ženu keď je na materskej slovo galantnosť vám nič nehovorí muž v spoločnosti bude vždy menej dieťa má v bruchu žena nie muž na to ste dobrý na tú vzorku nič viac ........

pravdovravny

necital som to cele, scasti suhlasim, mozno to bude aj tym ze VELA zien NEVIE ocenit slusne spravanie muza, gentleman tak velakrat ostane na smiech alebo si zena zmysli ze je to saso s ktorym bude mavat jak s handernou babikou, nehnevaj sa na mna ale je to velakrat tak, zeny si mozno povzdychnu ked je niekto galantny, ake je to uzasne ze takych chlapov by malo byt viac ale domov si aj tak dovlecu hovado co ich ponizuje, je to proste tak mnohokrat =)))))