Dna a práca

Príspevok v téme: Dna a práca
tina1977

Zdravím
Mojmu manželovi zistili dnu ciže vysoku hladinu kyseliny močovej,potrebovala by som pomoc. Všetko možné som si preštudovala okolo toho no nikto nepíše o tom,že šofér z povolania ktorý celý týžden žije v kamione ako vie dodržat diétu,keby sa tu nasiel človek kamionista ktorý vie poradiť velmi by nám to pomohlo.
Dakujeme

dna11

toto ochorenie vyzaduje prisnu dietu inaksie sa mu stav bude stale zhorsovat.jasne ze kamionisti jedia vselijako, ale to co popisujes, to je jasny priklad toho ako nezdravo sa ludia stravuju a napriek tomu sa cuduju ked potom ochoreju. ale neni cesty spat, chory uz je a musi urobit okamzite zmeny ak nechce trpiet. zit sa da aj bez klobas a salamov a dokonca ovela lepsie a prijemnejsie. je vela zdravych jedal a tvoj muz ked bude mat rozum si na ich chut rychlo zvykne. to neni tvoja starost co bude jest, to musi dodrziavat hlavne on. je dospely clovek. ludia ked ochoreju nadavaju na doktorov, hnevaju sa na cely svet, lebo nemozu jest co dovtedy. ale hnevat by sa mali hlavne na seba a svoju blbost, lebo neochoreli len tak pre nic za nic. teraz musi odcinovat co cele roky robil svojmu telu. inak sa to telo rychlo spakuje do hrobu. a predtym ho este poriadne potrapi.

Slobodna

Obávam sa tina1977, že tvoj manžel bude musieť urobiť veľmi závažné rozhodnutie - práca alebo zdravie. Dodržiavanie diety pre tak chorého človeka je pri jeho práci nemožná záležitosť. Veľmi dobre viem ako na cestách žijú a stravujú sa kamionisti. Aj keď sa ti to teraz nezdá, jednoduchším a lepším riešením je hľadať iné zamestnanie.

tina1977

Nemože jest vvnutornosti,mäsové výtažky,ťažké mäsa,mäsové vývary,sardinky.v obmedzenom množstve moze varené mäso,hydinu,ryby,strukoviny.
može hlavne ovocie,zeleninu,mlieko čo nelubi,mliecne výrobky,vajcia,zemiaky,ryžu.
doteraz v práci jedol hlavne nejaky ten perkelt,masovy vyvar klobásky a salámy teda všetko čo nemože.