Invalidny dochodok

Príspevok v téme: Invalidny dochodok
susane

dobry den chcela by som poprosit o radu. Od januara som na PN ky a to kvoli operacii hypofyzy a zlomenine stavcov.Mmam 32 rokov , mam osteoporozu. epilepsiu. liecim ssa na vysoky krvny tlak a stitnu zlazu.Mam narok na invalidny dochodok lebo podla mojej lekarky tak ze vybavím dochodok je minimalny tak teraz neviem ja sa citim stale zle slabo a neviem si predstavit pracovat niekolko hodin denne a cecy tyzden je to dost premna narocne fyzicky aj psychicky poradte prosim dakujem

Kaylee

Pozri sem mozno ti to pomoze:

ekonomika.sme.sk

-
Koľko bodov je za akú chorobu?

Koľko bodov vám posudkoví lekári priznajú za vašu chorobu, zistíte v prílohe číslo štyri zákona o sociálnom poistení. Vybrali sme niektoré z nich.

1. Strata sleziny bez prítomnosti krvnej choroby – 10 bodov.

2. Chronická lymfatická leukémia s miernymi prejavmi alebo v remisii – 10 bodov, so stredne ťažkými prejavmi – 30 až 50 bodov.

3. Chronický únavový syndróm v strednej forme so závažným poklesom celkovej výkonnosti organizmu – 30 až 40 bodov, v ťažkej forme – 70 až 80 bodov.

4. Cukrovka kompenzovateľná diétou – 10 až 20 bodov, s ohľadom na pracovné zaradenie – 30 až 40 bodov, ťažko kompenzovateľná s kolísavými hodnotami glykémie – 50 až 75 bodov.

5. Hyperfunkcia štítnej žľazy ľahkého stupňa – 5 až 10 bodov, stredného stupňa s orgánovými a psychickými zmenami – 30 až 50 bodov a ťažkého stupňa s chudnutím, poškodením srdca a podobne – 60 až 70 bodov.

6. Parkinsonova choroba s ojedinelými mimovoľnými pohybmi – 20 až 30 bodov, stredne ťažká forma – 40 až 50 bodov a ťažká forma s tremorom – 60 až 80 bodov.

7. Stavy po cievnych mozgových príhodách v ľahkých formách – 5 až 15 bodov, stredne ťažké – 30 až 50 bodov, ťažké až osobitne ťažké formy – 60 až 100 bodov.

8. Strata oka pri zachovaní zrakových funkcií na druhom oku – 45 bodov.

9. Obojstranná ťažká nedoslýchavosť – 35 až 45 bodov, úplná hluchota – 50 bodov.

10. Komplikovaný chronický zápal stredného ucha – 20 až 40 bodov.

Čítajte viac: ekonomika.sme.sk

ni-ka

moze ti lekarka napisat spravu kde napise ci mozes vykonavat taku pracu aku robis alebo nie...a ak nie,zamestnavatel ta musi preradit na inu pracu...
popripade sa na upsvar mozes prihlasit ako ZTP a hladat si pracu ako ZTP...myslim ze zamestnavatelia dostavaju nejaky prispevok ak zamestnaju obcana ZTP...
skus sa popytat u vas na personalnom alebo na UPSVaR...

ni-ka

a bola si pocas materskej poistena?myslim ze ked beries materske tak automaticky plati za teba poistenie stat,ak ti skonci materska a zacnes poberat rodicovsky tak si musis soc.poistovnu zaziadat o platenie dochodkoveho poistenia...
ak si poistena nebola,musela by si si to doplatit,co by asi nebola mala suma...

susane

dakujem ano podla tabuliek to je mozno tak ale vobec neprihliadaju na pocit pacienta a celkovy stav pretoze ich tabulky su v rozpore s mojim stavom ale na slovensku to je asi bohuzial tak to priznavam ja som len vlastne potrebovala vediet ako to vlastne je a hlavne ked som pracovala pred tymi operaciami len na dohody a bola som 2 krat na materskej tak teraz uz fakt neviem ci to ma vyznam vobec vybavovat ci si to len tym nepohorsim ale neviem ako s tym vsetkym mam pracovat a dat v praci plnohodnotny vykon to fakt netusim a som s toho zdrvena ale dakujem za odpoved

ni-ka

tu je tabulkove bodovanie osteoporozy:
Osteoporóza (bez ohľadu na etiológiu), osteomalácia, osteopatia
a) ľahká forma ovplyvňujúca celkovú zaťažiteľnosť organizmu, pri dlhom státí a chôdzi, T-skóre do -2,5 10 - 15%
b) stredne ťažká forma, s podstatným poklesom výkonnosti a značným ovplyvnením pohyblivosti, T-skóre nad -2,5 35 - 45%
c) ťažká forma, so zvýšenou lámavosťou kostí a s patologickými zlomeninami, ťažká deformácia chrbtice a dlhých kostí, T-skóre nad -4,0 60 - 70%

EPILEPSIA :

Epileptické záchvaty a iné záchvatovité ochorenia
a) sporadické veľké záchvaty spravidla jedenkrát ročne, malé záchvaty spravidla jedenkrát mesačne 5 - 10%
b) veľké záchvaty spravidla jedenkrát mesačne, malé záchvaty spravidla jedenkrát týždenne 10 - 20%
c) veľké záchvaty spravidla jedenkrát týždenne, malé záchvaty spravidla jedenkrát denne, bez duševných porúch 30 - 40%
d) série generalizovaných kaeových záchvatov, malé záchvaty niekoľkokrát denne, s poruchami osobnosti 60 - 70%

Pises ze si po operacii hypofyzy-ak si mala nador tu je bodovanie:

Nádory hypofýzy
a) počas chirurgickej a onkologickej liečby 80%
b) neliečiteľné formy 90%
c) po stabilizácii zdravotného stavu (spravidla po dvoch rokoch) so závažnejšími komplikáciami. 30 - 55%

A ZLOMENINA STAVCOV

Stavy po operácii chrbtice a medzistavcových platničiek, stavy po úraze chrbtice
a) s miernym reziduálnym funkčným nálezom 10 - 20%
b) často recidivujúce prejavy nervového a svalového dráždenia, slabosť svalového korzetu chrbta s podstatným obmedzením celkovej výkonnosti organizmu 35 - 45%
c) s nepriaznivým reziduálnym funkčným nálezom a trvalými prejavmi dráždenia nervov, s parézami a so svalovými atrofiami a s poruchou funkcie zvieračov 70 - 80%

takze tolko tabulky...pripominam ze je len jedna HLAVNA diagnoza a za dalsie mozes dostat maximalne 10% navyse...ciastocny je od 41% do 70% a plny nad 71%...Mas 32 rokov, cize najmenej 5 rokov musis mat zaplatene dochodkove poistenie...

Ale, v konecnom dosledku ti nebrani nic aby si si podala ziadost na socialnu poistovnu a poziadala o ID...drzim palce:-)

ni-ka

a doktorka ma pravdu-tak ako som ti to pisala aj ja...nemas tak vazne diagnozy aby si splnala plny ID, mozno tebe sa zda ze ano,ale zial podla tabuliek mas narok mozno na ciastocny, co je par eur...