Polycysticke vajecniky

Príspevok v téme: Polycysticke vajecniky
zarika55

dobry den,

bola som u gynekologa na prehliadku a spomenula som mu len tak medzi recou ze mam 23 rokov, priatela, pomaly koncim VS, tak rada by som sa informovala ci mam tam dole vsetko v poriadku a ci som zdrava, pretoze pomaly ale isto zaciname s priatelom planovat svadbu, a babatko..... ...

to co mi povedal som vobec necakala, polozilo ma to:

mam polycysticke vajecniky a vravel ze sprievodnym symptomom je akne... mala som aj akne ,ale som uz vyliecena z toho , brala som na to Roaccutan a antikoncepciu.....

chcem sa opytat ci mate s tym niekto skusenosti, ci je naozaj tazke otehotniet s takymito vajecnikmi, s priatelom sme to zatial neskusali a ani neviem ako mu to mam povedat.... som zufala, da sa to uplne vyliecit???

Dakujem

DontWorry

Simis24 nevidim zmysel v uzivani HAK nakolko antika zastavuje ovulaciu, menstruacia je umelo navodena tak ako tu uz bolo napisane. Ale viac ide o ovulaciu ktora pri danom ochoreni zväcsa neprebieha..cize vysadila by som ju ak sa nahodou chces snazit o dieta..potom sa skôr berie duphaston a ine lieky ktore ti predpise lekar.
O dieta sa ja este nepokusam az neskôr ale po vysadeni HAK mi praveze cyklus rozhadzalo. Znamej tiez nechodi menstruacia uz tri mesiace...ale niektore nemaju problem a do par mesiacov su tehotne, je to individualne.

simis24

Dobry den mam 23 a mam Pco a beriem hak neviete mi poradit ci je vhodne pri tejto chorobe brat dlhodobo anti? A ake mate skusenosti s vysadenim hak a nasledne pokusanim sa o dieta? Dakujem pekne

RNG

Cysty v tele sa daju odstranit branim silnych enzymov, jodu a selenu. Vyzoka hladina prolactinu, co zabranuje otehotneniu sa da znizit dostatocne branim yamu, tj aktivnej zlozke v nom, Diosgeninu, ktoreho ma byt v dennej davke 200 mg.

katka26

ahoj ja mam 26 rokov a uz asi tak rok sa liecim na polycisticke vajecniky ale uzivam uz asi pol roka Duphaston liek aby som vobec mala menstruaciu praveze mne antikoncepciu vysadil pretoze je to ako umelo vyvolane ta mesntruaciu ale tiez mi povedal ze budem mat problem s otehotnenim ale tak za vyskusanie nic nedas mozno sa to podari aj normalnym sposobom alebo pomocou toho co uzivam ja momentalne vola sa to Duphaston..takze vela stastia prajem:-)

kablica

ak mas nejaku nadvahu, schudni, zlepsuje sa tym pri syndrome PCO plodnost
uplne vyliecit sa to neda, ale plodnost moze byt aj normalna pri miernej forme, vsetko zavisi od toho, ci mas ovulacne cykly
HAK neber, navodi umely cyklus bez ovulacie, cize je zbytocna