Vybrat si pracu so super platom alebo tu ktora ma bude bavit

Príspevok v téme: Vybrat si pracu so super platom alebo tu ktora ma bude bavit
min22

Ahojte,
nie je to ani tak "problém", ale i tak sa skúsim poradiť. Po dlhej dobe som si našla prácu, rovno dve práce - mám ponuku na job v administratíve, ktorý bude super platený, ale baviť by ma to asi vôbec nebavilo. Na druhú stranu som dostala job, ktorý by ma veľmi bavil z hľadiska kreativity, keďže som skôr umelecky založená, ale plat je o niečo nižší. Nie je to úplne zlé, ale keďže platím celkom vysoký nájom, ostane mi nie príliš veľa peňazí. Teraz sa neviem rozhodnúť. Riadiť sa srdcom alebo rozumom? Ako by ste sa rozhodli vy?

Prezyvka55

min22 zober tu kreativnu a este please hod mi kontakt na teba, niekedy by sa mi zisli nejake tie vip vstupy na nejake koncerty, aky je nazov ten agentury? :D

sweater*

chod do toho co ta baviiiiiiiii. ked vezmes tu dobre platenu a bude ozaj taka nudna a bezvyznamna t by blo ozaj strsne. aspon ja by som siel do toho co ma bavi :)

5.5 elsa

minn 22 ja si nemyslím že sa budeš musieť uskromňovať v takejto brandži ako aj koncerty sa dá určite zarobiť aj pomimo ak by ti to nevychádzalo finančne aj s prácou pomimo o čom zasa pochybujem dá sa neskôr zmeniť .......

min22

novacikt, mas pravdu, psychicka pohoda je vela, velmi vela. ja som vzdy zavidela mojim ludom (v dobrom samozrejme:P), ktori rozpravali s nadsenim o svojej robote a som nechapala, ako mozu, sak praca je povinnost, a kto uz ma rad svoje povinnosti:P ale ako som bola starsia, tak som zistila, ze to ide:)
vdaka, snad som sa (aj vdaka vam) rozhodla spravne:) (aj ked sa budem musiet trochu uskromnit:)

novacikt

psychicka pohoda je sakra vela, extremne vela..

tiez som mal pracu, ked som zarabal vela..

ale tie nervy..

a stres..

ale ked si vezmem ze poznam ludi co robia svoje HOBBY, zarobia malo, usetra minimum, ale idu do prace s usmevom..

len pozor, pisem "pekne", mozno, ale.. rozhodnutie je na tebe..

ale ak mas ponuku na super pracu uz dnes, snad ju budes mat aj ked o rok sa rozhodnes ze ta druha je zla..

ale poviem ti jedno, kreativita, to je najlepsie paltena praca, steve jobs (apple) a bill gates (microsoft) tiez boli kreativni skor jak administrativni :D

fico tiez...

atd..

a stavim sa ze ta volnost a praca s ludmi je brutalny benefint, ktory hravo vyvazi 400e.

ale velky pozor na naklady.. zivotne ;)

good luck

novacikt

toto je zakerne, lebo tu palti paradox pevnych nakaldov.

ak je fixny naklad, trepnem, 300najom 100 strava, 100 zvysok

tak mas naklad 500.

zostane ti 100?

a je sakra rozdiel zoastat 100 a zostat 500.

samozrejme cest kazdemu kto ma naklad len 500e mesacne.. a menej, este vacsia cest a poklona.

vies coo..

ak si mlada a este mas cas urobit chybu, ber tu druhu, menej platenu..

co z toho, ked budes mat 1000e a odlozis si.. odlozis a odlozis.. neskor investujes do zdravia..

hentam mozes ziskat kontakty a to je sakramensky cenne. aj financne, neskor..

5.5 elsa

tam treba ísť to čo ťa baví tých 400 eur zarobíš niekde pomimo pýtala som sa lebo aj ja som kreatívny typ,ale hlavne obchodný biznis to je moje:)tak ti prajem aby ti to vyšlo a možno aj v tej práci môžeš robiť napríklad nadčasy a to je tiež platené....