Výkaly po psovi

Príspevok v téme: Výkaly po psovi
ivetka19

Rozculuju ma ludia, ktori komentuju,ked nezdvihnem hovno po psovi. Uvediem par faktov. So psom nechodim na ihriska, nenecham psa vysrat sa na sukr. pozemku,ak sa pes omylom vysere na chodnik, VZDY to zdvihnem. Ani nemam 40kg dogu, ktora sere 3kilove hovna. Psa by som nenechala sa vysrat ani na trave pri eurovei. Zbierat hovno na luke, ktore sa do tyzdna rozlozi (niekedy za 2dni) a je svojim sposobom hnojivo, ci potrava pre cervy ci ine organizmy v pode, je pre mna nelogicke. A co taky moc, po ktorom ostavaju vidietelne vypalene plochy? To nikoho nezaujima. Ak mame zbierat hovna, mali by sme zakazat psom curat na travu. Osobne si znecistovanie prostredia predstavujem inak - zahadzovanie spakov na zem, vypluvanie zuvaciek, odpadky na zemi (flase atd). Ak niekto zahodi spak, 10 z 10 ludi ani brvou nepohne. Ak nezdvihnem hovno na obrovskej luke, ktore sa do tyzdna rozlozi, tak by sa do mna obuli 7 z 10 ludi. Kazdy tyzden sa stretavam s tym, ze na travu pri uzamknutych smetiakoch, permanentne najdem vyhodeny nabytok, umyvadla, gauce. Tento nabytok tu niekedy ostane aj pol roka. Na trave! To sa ani neda porovnat s nezdvihnutym hovnom. A to nehovorim, ze vdaka hovnovym sackom vznika dalsi, zbytocny papierovy odpad a taktiez to prispieva k zbytocnemu kacaniu lesov. Hovno je bioodpad. Clovek si plati dan za psa. Tieto peniaze by sa mali vyuzit na nakup hovnovych vysavacov, ked to teda niekomu tak strasne vadi a zamestnat nezamestnanych. Za macku sa dan neplati, ani za ine zvierata, co je diskriminacne. A najvacsi nonsens je, ze najdem hovnove sacky aj v lese .Tak hovna po diviakoch, srnkach, zajacoch nikomu nevadia,ale ked sa tam vysere pes, tak to urcite cely les polozi. Mne osobne vadi,ked mi vtak osere auto! Pome zakazat vtakom srat na auta, odstrelme vsetky vtaky. Nie, toto nie je cesta a taktiez nie je cesta, aby clovek, platiaci dane, by mal odpratavat psie hovna na luke a nenakupia sa vysavace.

Deria

To video, to je sila!:D
Ivetka, v podstate mas pravdu. Zalezi vsak na tom, o aku luku ide, ci sa tam dost chodi, ci tam chodia deti a pod. Ja mam sama dvoch psov a ked idem s nimi von, nikdy nejdem bez sackov, to uz je zvyk. Ak je to luka odlahlejsia, kde nechodia ludia alebo v lese, tiez nezbieram, pokial to nie je na chodniku.
Uz som rozmyslala aj nad tym, aky dovod moze mat niekto, kto si zmysli travit psov. Toto moze byt tiez jeden z dovodov. Fakt je ten, ze mnohi psickari podcenuju zbieranie vykalov po svojom psovi, potom do toho zopar krat slapne niekomu jeho decko, na zaklade coho dotycneho chyti amok a uz je nenavist na svete. A vzdy si to odnesie chudak pes. :(