Vztah a odlucenie na pol roka

Príspevok v téme: Vztah a odlucenie na pol roka
ivetka19

S priatelom sme spolu vyse roka. Vztah je dost burlivy. V minulosti som partnerovi dosla na to,ze si na nete vypisuje a flirtuje nielen s kamoskami,ale aj cudzimi zenskymi. Flirty boli aj dost perverzne. Totot sme nejak prekonali. Partner mi slubuje lasku az za hrob,spolocnu buducnost,chce deti. Vraj uz poslucha. Ked zacalo byt vsetko ok, zistila som,ze riesi pohovory do zahranicia. Vtedy mi povedal, ze si to len tak skusa a ze aj tak tu so mnou ostane. Lenze ako som predpokladala,dostal pracu v Irsku za dobry plat len na zastup pocas materskej dovolenky. Tvrdi mi,ze tam chce byt tak cca pol roka. Najprv som mu to odobrila,kedze evidentne potrebuje zit chvilu sam a starat sa o seba. U mna si nic nevazi,vsetko ma jak na zlatom podnose a este aj to ofrfle.Myslim,ze mu ozaj pomoze,ak si bude musiet sam varit, prat, zehlit, nakupovat.No odobrila som mu len tri mesiace. navyse,ratala som s tym,ze bude za mnou chodit kazde dva tyzdne. No vyplynulo,ze on chce za mnou chodit cca kazdy 1,5mesiac. Ked som sa ho pytala,ci su pre neho peniaze za letenky prednejsie,tak odvetil,ze v peniazoch to neni,ale ze chce nasavat kulturu krajiny,precestovat okolite mesta,studovat atd.A ze chce zarobit peniaze pre nasu buducnost. No co si o tom myslite? Ja si myslim,ze on je maximalny sebec,nevie sa chovat tak,ako sa ma chovat clovek vo vztahu. Nielenze ma oklamal,ked povedal,ze nikam nepojde a zrazu ide,ale navyse nie je ochotny za mnou casto cestovat.Vycita mi,ze ho nepodporujem a ze taka sanca sa neodmieta. No ja si myslim,ze je sebecky. ja by som sa pre neho aj rozkrajala, ale mne pride,ze on ma priority niekde uplne inde

vebe

Nic v zlom, nepoznam ta, ale podla toho ako si to napisala ako to cele formulujes robis na mna taky prilis vlastnicky dojem. Ja zijem v manzelstve uz viac ako 20 rokov, ale este som si nedovolila tak striktne formulovat nieco tykajuce sa mojho muza ako ty- ze odobrila som mu 3 mesiace, ze bude musiet za tebou chodit z Irska kazde 2 tyzdne a tak. Vo vztahu musi mat kazdy aj trochu slobody. Ak ta ma naozaj rad, tak to nezneuzije. Ak chce svoju slobodu a odlucenost od teba zneuzit, zneuzije to, nezavisle od toho ako dlho tam bude a ako casto ta bude navstevovat. Zazila som, ze kazdy z nas bol na rok na studijnom ci pracovnom pobyte, ale ani jeden nekladol tomu druhemu podmienku ako casto musi chodit domov, ako casto musi telefonovat a podobne. Ak je vztah v poriadku, tieto veci funguju spontanne. Preco by nemohol ist pracovat na nejaky cas do zahranicia? Nemate deti, ste spolu este relativne kratko, tak kedy inokedy, ked nie teraz. A pojde do inej krajiny, kde sa mi zda priprodzene, ze ju bude aj spoznavat, to by robil asi kazdy. Ale miesto toho bude kazdy druhy vikend lietat za tebou, cize z celeho pobytu v zahranici stravi nezanedbatelny cas na letisu a spozna hlavne krasy letiska. Ak je sviniar, zneuzije to a bude podvadzat, tak je sviniar a urobil by to tak ci tak, na to predsa nemusi chodit do Irska. Ak je seriozny a chce naozaj skusit inu krajinu, nieco spoznat, tak to urobi, dospeje a vrati sa dospelsi. Mozno citi z tvojej strany prilisny tlak a potrebuje byt trochu viac sam sebou na chvilu a na sebe popracovat. Ty sa pre neho aj rozkajas, vsetko ma jak na zlatom podnose, ale co ak to on chce inak?, ako vies, ze to co robis ty, je to najlepsie a spravne?

ivetka19

Agnes..ty musis byt asi ukazkova zena s ukazkovym vztahom.aj tak si myslim,ze si sama ropucha,o ktoru si nik bicykel neoprie..ked sa do podobneho vztahu dostanes,sama uvidis,ze nie je lahke opustit niekoho,koho lubis..mudra si jak salamunovo hovno.

Agnes989

Ono je asi aj dobre ze existuju take zeny co si zoberu takychto tupcov a notorickych pretahovacov, o ktorych by si normalna zena ani bicykel neoprela, aspon pre nas zostali ti lepsi.

Agnes989

Ty si asi masochistka ked dobrovolne zostavas s niekym, kto ti toto vsetko robi a kto pretiahol polku mesta, a teraz zrejme popri tebe pretahuje tu druhu polku. Tak si s nim ostan ked sa ti takyto nevyvazeny vztah paci. Dobre vies, ze on nikdy iny nebude. Tak si to uzi a potom sem nedojdi revat.

odpovedam

bohuzial, ja si takisto myslim, ze ta nelubi. v prvom rade si ta nevazi a bez toho nemoze byt ani laska... dievca, naozaj, otvor oci a nenechaj sa tolko ponizovat. taky chlap ti naozaj za to nestoji. vela parov si zavislost zamiena za lasku. toto laska nie je :-/

Žužova

podla mna to nieje v poriadku ,strácaš sním čas.V minulosti pretiahol polku mesta a teraz sa snimi stále stýk aa ešte ide na chatu kde nebude žiadny chlap? bože.
ja viem že ho asi lubiš a možno si nevieš predstaviť bez neho život ale podla mna to nemá zmysel. Takého chlapa by si mala poslať do prdele a dať šancu lepšiemu..

ivetka19

dadula,nebavi..nikto v zivote so mnou takto nejednal. a poznam ine,predchadzajuci vztah bol o 100%nej dovere a bez hadok.toto je pravy opak.ale lubime sa..myslis,ze je v poriadku,aby siel spat na chatu,kde budu povacsinou zeny?

ivetka19

este by ma zaujimalo,co si myslite o tom,ze ma nepredstavil doteraz ziadnej kamaratke. On ma takmer vylucne iba zenske kamaratky,ani jednu osobne nepoznam po vyse roku. Dnes mi oznamil,ze ide na nejaku chatu,co tie jeho uzasne kamaratky z vysky zorganizovali a bude tam jednu noc spat. Povedala som mu,ze si neprajem,aby tam spal , ale ze moze tam ist,len vecer by som po neho prisla. Je prehnane,ze nechcem,aby prespaval na chate plnej zien? Mne osobne keby muzski kamarati navrhli chatu,tak by som automaticky brala priatela so sebou.Ak by priatel nesiel,asi by som si to rozmyslela. A navyse,ak by jemu vadila muzska pritomnost,tak by som tam neprespavala. Ja ho nechcem obmedzovat, ved na pivo nech s nimi ide sem-tam. Na pansku jazdu,ci chatu moze ist kedykolvek.Ale on nema moc muzskych kamaratov,kedze zamlada pretiahol polku mesta. Je od neho pekne,ze tam chce prespavat,ked mne sa to vyslovene nepaci?