Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Skleroza Multiplex

natur 60

Strašiak,je tu veľa rôznych názorov,ale vidím,že nikto z diskutujúcich nemá túto diagnozu.Ja mám SM-ku 10 rokov a veľmi dobré skúsenosti s prírod.produktami.Pokial máš záujem kontaktuj ma cez moju e-mailovú schránku.

fitMonka

Daj si do google ,,skleroza noni" Takmer vsade sa odporuca pri tejto chorobe Noni ako jedna z prvych prirodnych lieciv na uzivanie, sa cudujem, ze to tu nikto nespomenul... napr. www.prirodnicestou.cz
Mozem odporucit Noni od bhip-u, top kvalita, spracovanie vymrazovanim a kazda davka osobitne zabalena koli zachovaniu zdravych latok.

Ivka 1

Ak nechodil ten, o kom píšeš Ty o barliach, potom nepíšeme o jednej a tej istej osobe.Je predsa viac ľudí,ktorým diagnostikovali SM a produkty FLP im pomohli zlepšiť stav. Máš ale pravdu, že môjmu známemu sa zlepšil stav nielen vďaka produktom FLP. Je to predovšetkým o zmene životného štýlu a o pevnej vôli.

realista

Ivka nezveličuj,ja viem o kom hovoríš a nie je pravda,že chodil o barlách.Je pravda,že v rámci možností tento človek funguje veľmi dobre a je to aj zásluhou produktov ktoré popisuješ.Nie je to však,len preto.

Ivka 1

Strasiak presne tak ako piše RNG dá sa pomocť prirodnymi produktami. Mam známeho, čo už chodil o barliach a ťahal nohy za sebou. Zo začiatku, keď mu bolo ponúknuté riešenie formou prírodných produktov FLP.
Zdravotný stav sa však zhoršoval a po porade s lekárskym poradným zborom naturálnej medicíny začal užívať prírodné produkty. V súčasnej dobe dokáže bez bariel absolvovať nenáročné horské túry - naposledy bol na Kriváni. Veľmi mu pomáha aj nordic walking - udržuje si kondíciu a primeranú hmotnosť. Snáď nakoniec taký malý súhrn z lekárskych odporúčaní.
Pacienti so SM by mali jesť striedmu,zdravú a vyváženú stravu.
Mali by zvýšiť prisun vitamínov a minerálov. Dôležité sú vitamíny skupiny
B / B- 1 , B- 6 , B – 12 / A a E . Z minerálov je veľmi dôležitý prísun vápnika a horčíka.Dôležitý je aj prísun nenasýtených mastných kyselín , ovocia , zeleniny a cereálií.
Treba sa vyhnúť nadmernej konzumácií alkoholu,piva. Alkohol a fajčenie oslabuje imunitný systém a spôsobuje deficit vitamínov – najmä skupiny B.
Bezpodmienečne je potrebné nahradiť nasýtené (živočíšne) tuky, tukmi nenasýtenými typu omega 3 a omega 9
Veľmi dôležité pri SM je vyležať každé i sebamenšie prechladnutie ( i kašeľ), angínu, chrípku a pod. Odporúča sa užívať ATB na prírodnej báze (Propolisové tablety, Garlic
Thyme ) , ktoré nemajú také vedľajšie nežiadúce účinky ako syntetické ATB.
Veľmi dôležité je vyhýbať sa rozčúleniu, stresovým situáciám, chladu a zvýšenej námahe.
Odporúča sa aj zmena životného štýlu.
Neúspešnosť úplného vyliečenia SM vedie mnohých pacientov k liečbe alternatívnou medicínou, kde svoje nezastupiteľné miesto, a právom , prislúcha práve prípravkom FLP.
Táto alternatívna liečba spolu s dietnymi opatreniami znižuje frekvenciu relapsov a progresiu ochorenia.
Prípravky FLP odporúčané pri SM : Aloe Vera Gél/ Berry nektár, Artic – Sea,
Ginkgo Plus, Royall jelly, Bee Pollen,
Nature – Mine, A-Beta- CarE, Lycium Plus
Aloe Vera Gel / Berry nektár -imunomodulátor
- dôležitý zdroj všetkých vitamínov (aj vitamínov skupiny B)
-má výrazné protizápalové účinky
-regeneruje a vitalizuje organizmus
-je zdrojom dôležitých živín

Artic- Sea - sú dôležitým zdrojom nenasýtených mastných kyselín typu omega 3 a omega 9
- majú výrazné protizápalové účinky
- sú nevyhnutné pre správnu výživu mozgu a zraku

A-Beta-Car E - veľmi cenný zdroj vitamínov A, E, selénu

Royal jelly - včelia materská kašička
- obsahuje všetky dôležité vitamíny vrátane vit.skup. B
- obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny a dôležité minerály
-podporuje metabolizmus a zvyšuje energiu
- obsahuje acetalcholin – ktorý je dôležitý pri prenose nervových vzruchov v mozgu.

Ginkgo Plus - zvyšuje cirkuláciu krvi v mozgu, tým sa zvyšuje prísun kyslíka a živín do mozgu, čo zlepšuje regeneráciu poškode-ných nervov
- významne zvyšuje aktivitu neurónov a prenos vzruchov neurónmi
- zlepšuje pamäť a mentálnu koncentráciu
- je to účinné mozgové tonikum

Bee Pollen - včelí peľ - jedinečný zdroj všetkých aminokyselin obohatených o dôležité vitamíny (vrátane vit. Skup. B) a min.látky
- eliminuje pocity vyčerpania a únavy
- zlepšuje efektívnosť imunitného a nervového systému

Nature Min - poskytuje minerály a stopové prvky v úplne vyváženom pomere
- chelátová väzba týchto minerálov podporuje max.absorciu čo je podstatné pre ich efektívny účinok

Forever Aktive Probiotik - môže byť účinný pri prevenci i i terapii aj takých chorobných stavov , ktoré sa nedajú ovplyniť chemoterapiou či antibiotiko-terapiou.
Mnohé z imunomodulačných aktivít probiotik sa dokázali , významne sa však môžu uplatňovať aj u patogénne alergických a autoimunnych ochorení.

Tak to je malý výpis z odporúčaní, samozrejme všetky produkty sa nemusia brať všetky naraz, dôležité sú ich kombinácie a dávkovanie.

RNG

dam sem prispevok, co som davnejsie napisal
V medicine sa rychle siria len tie veci, za ktorymi su financne zaujmy.

A potlacaju sa vsetky velmi ucinne a lacne, ktore by znizili prijmy lekarov a celeho medickeho priemyslu.

Inac na podporu tvorby myelinu je viacero prostriedkov, nie len mnou tu stale tlaceny rybaci olej, ktoru je velmi hojivy na poskodene nervy, brane v davkach okolo 10 gramov denne.

Je napr vyrobok Spingolin( www.lef.org ) alebo zmes roznych bylin(hlavne rozne protizapalove vytazky) predavany pod menom Myelin Sheath Support(od firmy Planetary Herbals).

Neviem, ako pracuje na MS ale mne pracuje fajn aj viacerym mojim susedom na rozne bolesti z nervovych zapalov. A MS sa charakterizuje ako zapalova choroba a je bezne "riesena" reumatologmi. Takze predpokladam, ze tato zmes iste aspon pomoze a neuskodi(potravinovy doplnok, nie chemikalia).
Ja som ju kupil z tohoto zdroja,( ale je ich plno inych, dajte si to Google.com) vitacost.com

Je viacero protizapalovych, napr curcumin, dumbier, rozne enzymy, MSM a podobne a na MS je casto pomocny dlhodobe pouzivany gel z aloe vera. Samozrejme na znizenie sedimentacie posobi velmi ucinne vitamin C vo vacsich davkach a sedimentacia je jedna z klucovych udajov pore reumatologov.

To vsak ale neriesi, len tlmi problem z MS(SM). Ako som viackrat naznacil, za touto dnes nazyvanou "autoimunnoch chorobou sa skryvaju rozne "spustace", tj su aj ine prispevky ku nej, ako genetika a tie sa daju adresovat. Je to velmi pravdepodobne kombinacia roznych slabo diagnozovatelnych nakaz v tele, ako velmi pomaly pracujuce mykoplazmy, virusy-nase bezne , ktore su podla lekarov "spiace-neaktivne(dormant) a rozne toxiny nim,i produkovane a pripadne aj cinnost roznych telesnych parazitov, hlavne krvnych a tkanivovych. Ako hovori porekadlo, kazda troska do mlynu tomu napomoze.

Jedna z ucinnych metod proti roznym "autoimunnym" boli dlhodobe brane extrakty z olivovych listov a hlavne vytazok z uncarie tometosy, Samento. A detoxifikacia tela enzymami a absorbentmi.

Potlacanie imunity sice pomoze trochu zo symptomami ale nie je riesenie a prinasa zo sebou neziaduce potlacenie prirodzenej obrany tela. Preto treba pouzivat take prostriedky, ktore nemaju neziaduce ucinky, vid spomenute doplnky.
Doplnim to este aj , ze si treba zvysovat viralnu imunitu, lebo virusy casto poskodia myelin(pozri vez google.sk pod mojim nickom a slovom herpes) a na regeneraciu myelinu je treba brar DHA, 1.5 az 2 gramy denne, najdes ho v calamarine oleji.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Skleroza Multiplex - Fórum - ZDRAVIE.sk