Stačí jesť len ovocie a zeleninu?

Príspevok v téme: Stačí jesť len ovocie a zeleninu?
Martinit

Už asi 3 týždeň nejem nič iné len ovocie a zeleninu (jablká, orechy, pomaranče, hrušky, mrkvu, slivky, červené, čierne ríbezle, egreše atď atď)
Nemôžem si to vynachváliť, cítim sa ľahšie, lepšie spím rýchlejšie zaspávam, a necítim že by som mal brucho ako sud.

Môžem potvrdiť že to čo vás drží na stále rovnakej váhe je biele pečivo a cestoviny (teda aspoň v mojom prípade to tak bolo). Najhoršie to bolo sa odnaučiť sa jesť práve tieto potraviny, cukor a soľ išiel zo dňa na deň ale biele pečivo hmmmmmm koľko krát som mal chuť si dať tresku s rohlíkom. Žemľu so syrokrémom atď. Naozaj to chce VEĽMI silné presvedčenie že už viac nie.

Zároveň by som sa chcel spýtať či sa napríklad z jablka keď ho postrúham aj so šupkou nestratia vitamíny?

analyn

toto dievca, napriek super zdravotnemu stylu malo telo vybrakovane z vnutra. A pri zivote ju udrzali lekari, ktori jej naordinovali dietu- biele pecivo, zapijane co najtucnejsou smotanou a pod. Ziadna zelenina, ziadne ovocie.

analyn

nezomrela, ma transplantovanu ladvinu a pancreas. Vdaka Bohu. A to som neveriaca. Nemusis pichat ako vcielka Maja, ja hovorim, ze vela ludi sa da na rozne druhy stravovania nie preto, ze to tak citia, ale preto, ze je to moderne. Som zla len preto, ze ti nespievam chvaly na to tvoje? Citam rozne fora, aj veganske, aj vitarianske, hladam informacie, snazim sa ich spracovat. Ale je pravda, ze hadam najviac vyzivovych doplnkov= vitaninov, mineralov do seba laduju prave ludia, ktori nejedia maso. Aj ja ich beriem, ale proti vitarianom a veganom som ubohy amater! A to nekomentujem, ze tyto ludia si robia min. 1x klistyr denne. A su chori aj napriek ich super naj- naj zivotnemu stylu.

Maoam

ja som mala predvcerom tu cest dozvediet sa veci, ze som nevedela, ci sa smiat alebo plakat

ludia su v stave vytvorit take intrigy, ohovaracky a ked ta par mesiacov nevidia, vymysliet si take story, ze to uz len sfilmovat

proti tomu neurobis nic, najlepsie je mavnut nad tym rukou a rehotat sa na tom, lebo je to tak absurdne a ubohe...

kaslat na to, aj tak ten boj nevyhras, nemas sancu, zvlast ak je to tlupa ludi a kazdy iny

jedine co pomoze je - zi a nechaj zit a nic si nerobit z toho, co sa siri

a rovnake je to aj v zdrav. otazkach, clovek, ktory vypije denne 5 piv a vecer si da 2 frtanov a citi sa roky fit nikdy neprizna, ze je to problem

a oznaci teba - ak si abstinent alebo si das trikrat do roka na oslave poharik za sialenu

co uz

Maoam

ludia nechapu tolko inych veci, ze toto je oproti tomu nic

kazdy chape tolko, na akom leveli je a ake vedomosti a skusenosti ma

je to strata energie bojovat proti tomu

GoFruit

Ludia by uz konecne mohli pochopit ze ti vitariani ktori sa tak stravuju dlhodobo si to pre nieco vubrali a rozhodne saneobmedzuju. Ja viem ze cloveku ktory je na normalnej strave a nevie sa vzdat svojej zavislosti z vareneho jedla sa to tazko chape, ale my to naoxaj nemame ako dietu a v nicom sa neobmedzujeme. Keby sme chceli dame si pizzuale my nechceme lebo proste ta potreba odide. Ta zavislost sa strati a zrazu vidite to jedlo pred sebou a voniate ho a nic vam nehovorí a dostane miesto toho chut na nejaku raw dobrotu. Toto sa al3 neda vysvetlit lebo ja stojim inde ako niekto zavisli na svojom rozteku a sanca aby sme sa pochopili zrejme nie je. Ale je mi luto ked sa na mna niekto pozera ako na chuderku co si nedopraje pretoze by stačil tyzden u mna a videl by ze si to jedlo uzivam x krat viac ako on aj co sa tyka pestrosti.

GoFruit

Preco by nemohol mat niekto 140cm a preco by malo byt spravne mat len dajme tomu od 160 cm?
Kazdy nech je to co je zdrave pre nho. Ja zas nechapem preco niekto kto o surovej strave nic nevie a nema ju odskusanu len pocul ze jedna osoba na to zomrela odradzuje druhych od jej jedenia.
Odpovedam lebo jest surovu stravu nie je robit dietu. Aspon rozhodne nie pre vsetkych. Co potrebujes vysvetlit? Vies aky je rozdiel medzi obmedzovanim sa teda dietou a jedenim niecoho z presvedcenia ze ti to robi dobre a stane sa to tvojim zivotnym stylom? Tazke pochopit?

sweater*

Existuju studie podporujuce konzumsciu masa ako aj proti ro iste s pitim mlieka (lol, co sme telata?) A hocicoho ineho. Tak existuje rovnake mnozstvo studii proti tomu. Ja hlavne vidim problem vo vyskumoch v tom, ze niekto ich musi financovat. Ty by si vlozil peniaze do niecoho s vedomym ze ti to neprinesie zisk po ziadnej stranke? Nemyslim si a taky isty nazor mam aj na institucie ktore platia za vykonanie vyskumov. Takze cim sa riadim ja, teda skusam vacsinou je sedliacky rozum. A k niekomu co tu pisal ze jest len ovocie/zelinu je na hlavu, samozrejme, normalne je len vsetko co ta ucili a co robia druhy. Vlastne ani netreba rozmyslat, zapni si tv a oni ti povedia ako zit a co robit

odpovedam

ja sa nestravujem podla toho, comu verim, ale podla toho, co je dokazane ako fungujuce a vyhybam sa tomu, co nefunguje. platim si databazy, cize mam pristup k novym, aktualnym studiam, takze to o tych potkanoch nepoznam, stare studie ma nezaujimaju.

jasne, kazdeho vec, co je. ja nikomu nic nevnucujem. listova zelenina a ine rastliny vsak obsahuje fytaty/oxalaty, ktore spolu s vapnikom tvoria nerozpustne komplexy, zabranuju vstrebavaniu mineralov, takze ci tomu verite alebo nie, je dokazane, ze ludske telo vacsinu z toho nevyuzije. Zo spenatu je to len nieco okolo 5%, soja detto.

A co sa tyka hrania sa so slovickami, konretne "dieta", tak sa chape v zmysle sposobu stravy. Ved to nic ine ani nie je. Takze nerozumiem narazke na toto slovo. Poprosim pripadne vysvetlit, co je na nom nespravne.

Ludske telo je prisposobene na zmenu chuti, co ma zabezpecit prisun dostatku zivin. Preto so stravovacim stereotypom klesa hladina dopaminu v mozgu. Preto stara znama veta "jedzte vyvazene" stale plati.

analyn

GoFruit- neber to osobne, niektori bylinozravci su hadam viac chori ako masozravci. Kazdy si ma najprv vyskusat, co mu vyhovuje, zial, vela ludi sa da na to, co je prave in. Ja okrem muky a cukru jem vsetko- z kazdeho rozka troska, vyhovuje mi to, citim sa dobre a nepoznam dovod, preco to zmenit.