Uhryznutie psom, žiadajú od nás veľké peniaze

Príspevok v téme: Uhryznutie psom, žiadajú od nás veľké peniaze
Pes12

Dobrý večer, chcem sa spýtať. Cca pred troma týždňami bol išiel otec psa zaniesť k rodine. (pretože sme presťahovaní v byte,jeho išiel zaniesť do domu, kde ho zavrel a nebol doma nik.) Asi o cca 2 hodiny pes vyskočil z otvoreného okna (prvý x) Sadol si do vnútra do bytovky pred naše dvere a čakal. Bolo to tak , že išiel prvý pán - pes neurobil nič . Išla pani ktorú bohužial pes pohrýzol. Pani išla k doktorovi na infekčné (povedala nám že už má prečerpanú dovolenku , že to bude asi problém) . My sme samozrejme išli pre papier k veterinárovi že je pes zdravý pravidelne očkovaný (to veterinár i potvrdil) na všetky papiere, ktoré sme jej postupne dali. Po druhom papieri nám napísala sms , že je to v poriadku , že pre ďalší papier ani nemusíme ísť . No my sme pre istotu išli a papier sme jej dali tak či tak. Pes ju iba kusol a pustil (nemala žiadne tržné alebo hlboké rany) mala len malú modrinku a otlačený zub. Ukázať to nechcela vraj "to má prelepené,, no nevadí. Mama sa medzi tým pýtala dotyčnej či chce odškodné za ryfle , či ich má roztrhané atď. Povedala že nie! že , žiadne odškodné nechce , pretože ryfle nemá roztrhané ! Bolo "ticho,, asi 2 týždne . Po dvoch týždňoch napísala sms - Vraj by to chcela celé doriešiť a dohodnúť sa. Spatne jej volala na to mama a povedala o čo sa jedná či o to že si máme prísť pre knižku (kedže sme jej ju dali) povedala áno a ešte sa chcem dohodnúť, mama povedala že sa staví ( do toho nám prišla návšteva) a tak sa jej rozhodol otec zavolať a povedal jej že neprídeme a že nech povie na rovinu čo chce , či sú to peniaze . Povedala že áno - že chce 100€ (za 3 dni čo nebola v práci , čo behala po doktoroch , jednoducho že to chce preplatiť )
PRETO SA CHCEM SPÝTAŤ - Keď niekto ide k lekárovi na infekčné alebo obvodnému atď je tam maximálne 2 hodiny hore dole . Nebola marod "len sa bála,, aj napriek tomu že bol pes očkovaný atď . Sme schopní jej zaplatiť to , koľko bola u lekára + stým , koľko má na hodinu . No bohužial jej manžel nám povedal že sa nemáme starať kde ona pracuje , koľko bola , že chcú to preplatiť a basta proste vyžadujú 100€ , povedali sme , že to chceme riešiť cez políciu , no oni sa začali "vyhrážať,, vraj budeme platiť 400€ za súdne trovy atď. Idú to podať . CHCEM SA SPÝTAŤ , ČO Z TOHO MOŽEME MAŤ, ALEBO KOĽKO BUDEME PLATIŤ , KEĎ TO POJDE CEZ POLÍCIU ATĎ (mimochodom sme sa ospravedlnili a mrzí nás to, bola to naša chyba)
VOPRED ĎAKUJEM ! za odpovede

knaja

Toto bolo v bytovke a aj pani mala narok sa dostat domov, ved bytovka je hlavne pre ludi. Keby tam slo dieta a stalo by sa, co potom? V nasom pripade stara vyse 80r pani, ktora ledva chodila, nechala psa pobehovat po dvore, co je OK, ale branicku zle zatvorila a pes na dceru skocil a majitel ze so psom velmi zle zaobchadza. V rodinnom dome za branou samozrejme, ze pes moze byt pusteny, ale ak nahodou ujde a niekoho zrani, co potom?

just try me

abc123456789..10000000000000

haluz, pod aj so mnou sa hadat, ak masn a to gulky..

1. pes je v zakone charakterizovany ako vec. z toho vyplyva, ze je mu mozne ublizit. avsak, akonahle tato VEC chce alebo proste ublizi tebe, ides trestat majitela psa.

dam ti otazku, logicku, ak sa smyknes a roztrieskas su gebulu o zaparkovane auto, ma ti majitel auta (veci) preplatit operaciu?

abc12345

3. ak mas psa na svojom pozemku, mas tento pozemok zabezpecit takym sposobom, aby z neho tvoj pes nemohol utiect.

a nevymyslaj si zasa nezmysly, nikto netvrdi, ze si niekto moze svojvolne vstupovat na tvoj majetok, alebo ze tvoj pes musi mat na tvojom pozemku nahubok.

abc12345

1. psa nikto trestat nejde, hovorim o zodpovednosti majitela psa,
2. nevies co sa tam stalo tak si nevymyslaj ako isla zautocit na psa...

Slobodna

abc neviem, ale ak mám raz psa na svojom majetku- dvore, tak na čo ho budem mať na vodítku a ešte aj s náhubkom??? Trošku rozmýšľaj čo píšeš.
Či každý drzý človek môže svojvoľne vstupovať na môj majetok? Asi ťažko. A ja mám právo použiť akékoľvek prostriedky na to, aby som svoj majetok bránila.

Slobodna

Na súde sa pokojne môžeš brániť tým, že prvému pánovi neurobil nič a tej pani áno, teda pani na psa zaútočila, zahnala sa a on sa bránil - čo je prirodzený inštinkt každého zvieraťa.
Ešte som nevidela zviera, ktoré by bolo natoľko vnútorne silné aby flegmaticky bez útoku stálo a nechalo si ubližovať alebo narúšať svoj priestor. Takže za čo ich chceme trestať? Za prirodzené inštinkty?

abc12345

slobodna, nie je ulohou ostatnych ludi sa ucit specialne manevre ako sa spravat ku tvojmu psovi. je len tvojou zodpovednostou ho chovat sposobom aby nikomu cudziemu nemohol ublizit, aby mal voditko, nahubok a vychovu. a mala by si mat za neho plnu, osobnu a trestnopravnu zodpovednost - co vyvedie tvoj pes, to ako by si sama presne vykonala. ak voci niekomu ty iniciujes nasilne spravanie tak nikto nebude spochybnovat ze je to tvoja vina, a rovnako by sa to malo posudzovat aj pri utoku na druheho cloveka prostrednictvom svojho psa. ak by si niekomu ty poranila ruku, mas od sudu na krku minimalne podmienku a bolestne bez mihnutia oka.

Slobodna

Hej aj môj pes ide dodriapať tých, čo mi pchajú zbytočné somariny do schránky, o ktoré nemám záujem - pes bráni môj majetok, na to ho mám vycvičeného.
S poštárkou sme dohodnutí inak.
Ja som vždy na strane psa - žiadny neútočí z ničoho-nič. Problém je, že ľuďom chýbajú základné vedomosti ako sa ku psom správať, rešpekt voči nim, dodržiavať ich teritórium. Pes trošku kusne a už z toho ľudia robia haló. A obzvlášť by som vychovala neporiadne detiská, ktoré hádžu do psov kamene a iným spôsobom im ubližujú, ale ak ich pes uhryzne, tak je na chybe samozrejme on.