Akne nie a nie sa ho zbavit uz 5 rokov

Príspevok v téme: Akne nie a nie sa ho zbavit uz 5 rokov
PKM

Caute co by ste poradili mam uz 5 rokov akne, vyskusal som XY masticiek vodiciek od koznej , aj som vymenil koznu a stale to iste nieje moje akne vraj take aby som bral drasticke lieky, je pravda mam na tvary cca. 5 vyrazok pravidelne, stara sa zahoji a nova je na svete inde...Ked ju nevytlacim tak je tam kludne aj 3 tyzdne, az kym si ju bud neprepichnem alebo nevytlacim , potom samozrejme flak velky cerveny, ked ju tam necham tak vyrazka casom splaskne, ale flak ostane tak isto...

Mal som uz , Skinoren , Zynerit, DalacinT , Aknemycin Plus , tekuty puder, , rozne namiesane vodicky ktore vysusuju...

Aj ked pomozu, ale novym vyrazkam nezabrania vyjst, cize kolobeh dookola...lieky mi nechce predpisat , uz som vyskusal dve kozne na okoli...tak neviem ci mam ist az kam ...mozno akne nemam hrozne podla doktorky, ale neznesiem ked mam na tvary zapalene vyrazky ktore biju do oci, a hlavne vonku v zime, to svieti ako cert...aj ked ich je len par...proste chcem docielit hocijako aby som nemal vyrazky, to asi kazdy...myslim aj tak ze by mi nevadilo brat hnusne lieky....

Nefajcim nepijem , stravujem sa normalne, poznam co piju a fajcia stale a akne ziadne..

PKM

Roac. beriem uz vyse mesiaca najprv prvy mesiac 20 mg, a teraz tyzden som na 30mg, na nejakych 68kg.. no nevidim ze by som sa nejako zlepsoval, lebo pod usami sa mi robi velke hrboli teda hned pod tym lalokom, a tak isto na krku...to predpokladam ze mam asi z rolaku co som mal na sebe jeden den, ale ma to stve jak frasa....tam kde som akne nemal nikdy sa mi spravilo ze az az , dve vedla seba myslim pod tym rolakom...potieram si to len takou vodickou co mam od koznej zamiesanu v lekarni plus eryfluid, ale akurat sa mi to zacervena riadne,aj ked to pomaly vstrebava sa tak flak cerveny ostava jak hrom a to som sa nepokusal ani vytlacit.

a ked som sa pytal ze ci stihnem dobrat plnu davku povedala ze nie...no tak dufam ze to nebudem brat 4 mesiace len tak...

PKM

No mam z toho divne pocity, stale ma oci bolia , a to mam kolko 4 den...

A akne nevyhodene na tvary ziadne ! Takze fakt mam z toho divny pocit , ci to je nahoda, alebo co ... :( Myslim tym ze pred mesiacom sa mi vyhodili hnusne vyrazky, ktore som liecil 2-3 tyzdne , pokial sa zrovnali s kozou, teraz ako som spominal tie flaky, a odvtedy na tvary nic...

Tak asi aj banujem ze som to zacala uzivat, alebo neviem..., lebo doposial som mal stale akne take ze furt nieco vyhodene nie vela,ale nemal som tvar taku ze by bola cista , proste stale dookola, jebak, potom flak a dookola...no teraz mam plet peknu , len tie flaky...no a ja som zacal brat roaccutan...tak mi to je strasne take vrtajuce v hlave, ze naco ho beriem ked tam nic nemam...

Tak sa obavam ci ho nebudem brat len tak ...aj ked neverim ze ostanem takyto cisty..

Co sa stane keby ho po mesiaci vysadim ? Teda keby idem na kontrolu a poviem koznej ze ho nechcem ,lebo ze nemam ziadne akne a som popri tom unaveny a bolia ma oci...

Lebo mi to prislo fakt na pi....ked som rok aktivne bral masticky rozne a nic a teraz odrazu effaclar na cistenie a po mesiaci effaclaru som ostal odrazu cisty...a zrovna v tom obdobi ked som zacal brat aj roacutan, lebo som ho chcel pred mesiac ako som bol vyhadzani a potom mi ho dala automaticky o ten mesiac, lebo ze ma chce akne zbavit...

myslel som tym to ze neziaduce ucinky ci by bolo keby to po mesiaci alebo skor prerusim ...

daniellka26

hlavne sa prehnane nepozoruj a nenamýšľaj, bo nakoniec ti bude fakt zle...nemyslím si, že je to z toho po takom krátkom čase...ja osobne som leták ani nečítala, lebo si myslím, že človek si dokáže veľa vsugerovať a keby som ho prečítala, tak sa len pozorujem, že ktorý nežiadúci účinok som schytala...

PKM

Danielka, ja to k tomu nepripisujem, len neviem to posudit , ci to moze byt uz hned po 2-3 tabletkach alebo nie, lebo v letaku som sa docital ze unava tam patri, no a ja ju mam zrovna od toho ako som zacal uzivat prvu tabletku, tak mi to prislo divne...lebo mam taku unavu , ako ked sa ty chce spat ale nejdes spat a cakat az do vecera napr., a to som mal hned od rana , som sa zobudil, a o hodku dve to nastalo a trva stale....

tak preto sa radsej spytam...lebo ma aj oci bolia, lepsie povedane teda tak ako ked sa ty tiez drieme a zatvaraju oci ale chces vydrzat byt hore...

Teda chcem povedat to ze pery mam ok a bolo mi divne, ze mam taketo driemoty po tom...teda neviem ci to bolo po tom...tak preto som sa radsej spytal...

daniellka26

Nepripisujte každú blbosť k nežiadúcim účinkom tohto lieku, unavený môžeš byť z čohokoľvek a určite po druhej tabletke to nie je kvôli ROA. Ja ho beriem mesiac, jediné, čo som si všimla je suché pery, trochu suchšia pokožka, ale to môže byť aj tým, že je zima a vtedy je celkovo koža suchšia, a nemôžem nosiť šošovky, lebo mám trošku suchšie oči...samozrejme, že niekedy som viac unavaná, alebo mi je trochu zle, ale nebudem teraz každú blbosť pripisovať nežiadúcim účinkom...držím palce nech pomôže.

PKM

ake ste mali prve priznaky vedlajsich ucinkov? ja treti dwn pery ok sice si ich natieram okre loja fucidinom...ale som strasne malatny teda driemoty... a to po druhej pirule.. teda vcera ,alebo to bude len dozvukmi z vecierku? inak som strasne spava osoba cize sa mi drieme aj cez den ale teraz sa mi zda ze viacej este

Yuki

jasné, že neplánujem sedieť celé leto doma, len kvôli slnku.. ale nato sú opaľovacie krémy s vysokým faktorom alebo klobúk ;-) tie sa aj tak nosia :-D