Chce si držať odstup

Príspevok v téme: Chce si držať odstup
Halali

Ahojte, povedal som si, že už sem nenapíšem, že vždy budem riešiť veci so svojou "priateľkou" otvorene ale bohužiaľ sa to nedá. Skúšal som to. To, že som dal priateľka do uvodzoviek je preto, lebo neviem na čom som. Poznáme sa 3 mesiace, boli aj bozky, objatia. Avšak problém je v tom, že sa nechce so mnou stretávať. Vidíme sa raz za dva týždne a aj to vždy nie na dlhú dobu. Často sa s táva, že stretnutia ruší poprípade má veľký problém si vôbec nejaké naplánovať. Skoro vždy je to tak, že ja sa prispôsobujem jej a to stretnutie je naozaj len keď sa to hodí jej, čo je ako som písal, málokedy. Má ťažkú školu, to chápem ale keby chcela, čas si určite nájde. Keď som jej otvorene poveda, že chcem byť s ňou viac, tak mi povedala že sa správam ak keby sme už boli manželia, že nemám právo jej niečo vyčítať lebo ani nevie či sme vôbec spolu a že si chce držať odstup lebo nechce by závislá na jednom človeku. Vraj je to preto lebo prežila neuspešný vzťah a má strach aby sa to nezopakovala. Vraj ma chce najskôr spoznať. Povedala že by chcela byť so mnou stále ale potom hneď na to že sa nechce tak často stretávať lebo si chce držať odstup a chce ma najskôr viac spoznať. Ale ako keď sa nechce stretávať? Nikdy som na ňu kvôli tomu netlačil, vždy som sa jej ochotne prispôsobil. To je asi skôr otázka na ženy, či by mi vedeli vysvetliť čo sa vlastne deje lebo ja sa v tom strácam. Je chyba naozaj vo mne?

MultiLevel

Myslim, ze ak niekto o niekoho skutocne stoji, sprava sa trosku inak. Rozumiem, ze ma tazku skolu, zly vztah za sebou, ale predsa zly vztah nema nic spolocne so sucasnostou. Okej, vezmem si ponaucenie, som opatrnejsia, ale pride mi zvlastne, ak minuly vztah projektuje do toho dnesneho. Este tymto sposobom. Celkovo si vase fungovanie dost zvlastne vysvetluje, pretoze ak chcem niekoho skutocne spoznavat, stretavam sa s nim co najviac (samozrejme to neznamena zanedbavat skolu atd atd). Pre skutocne spoznavanie sa, je dolezity priamy kontakt, prosto to dievca musi pochopit.Ak stale odmieta, nema zaujem o teba. Aj keby ti vravela opak, to ako sa sprava ukazuje jasny opak.
V prvom rade, nic nerieste cez internet. Chapem, je to velmi tazke, ak sa s niekym pomaly ani nestretavas a jedina sanca je pisat si, ale to je pre vztah uplny zabijak vo vasom pripade. Nepochopite sa nikdy, ako ked sa budete rozpravat zoci voci. Cez net vznikaju castejsie nedorozumenia, aj ked nieco vysvetlis, stale to druha strana nemusi chapat, ofucani ludia sa potom vypinaju atd atd....
Ked chce odstup, daj jej ho. Nevnucuj sa, nepozaduj stretnutia (viem, ze je to tazke, ale ak budes tlacit, bude sa viac a viac blokovat voci tebe). Ak to vydrzis, uvidis ako bude reagovat casom

Fleur-de-lis

že je nelogické, čo vraví :)
No muž sa pri rozhodovaní riadi faktami, rozumom a niekedy je mu úplne jedno čo cíti. Pocit neberie v úvahu.
Ženine rozhodnutia sú skoro vždy založené hlavne na pocite. Nie vždy vieme ten pocit vysvetliť, ale keď sa neriadime pocitmi, je to ako keby sme samej sebe neboli verné.
Tento princíp je samozrejme rozdielne silný u jednotlivých jedincov, ale tendencia ostáva.
Myslím, že ženské konanie sa mužovi vidí veľmi často nelogické... A verím, že je často ťažké ho pochopiť.

A koľko má ona vlastne rokov? Aspoň cca.

doubledog

podla mojich skusenosti zo zaciatku vztahu sa neda prilis vela veci riesit otvorenou komunikáciou.
na zaciatku je to trochu o taktike a strategii, nieco ako sach, proste niekedy spravis vypad a obetujes pesiaka, aby si zistila, ako to vidi ten druhy.
priama komunikacia funguje az ked je vztah ustaleny a brani jeho rozpradu.

Halali

Ja som to nepopísal úplne do podrobna, lebo by to bolo dlhé, snažil som sa len tak v skratke. Teoreticky ona zbalila mňa (našla si ma na FB). Je strašne citlivá, to viem a aj viem, že ma má úprimne rada (alebo si to myslím). Píšeme si každý deň, v poslednej dobe mi aj každý deň volá večer a chce vedieť čo robím, aký som mal deň a podobne. Nezdá sa mi, že by sa somnou hrala. Toto viem na 99%. Ak by to bolo ako píšete, že sa so mnou zahráva, tak by som to chápal a nechal by som ju a neriešil to. Ale takto to proste nechápem. S týmito stretnutiami je to tak totižto od začiatku len akurát, že teraz som sa už naštval, lebo mi zas zrušila nejaké, ktoré sme mali naplánované. Ešte sme sa nevideli dva dni po sebe, akoby sa vždy tomu vyhýbala a ja nechápem prečo.

Fleur-de-lis
Ja som sa jej to pýtal, ako ma chce poznať, keď sa nechce stretávať, viac krát a vždy bolo ticho a nevedela to vysvetliť. JA som jej povedal, že by si mala rozmyslieť, čo vlastne chce a ona že presne vie čo chce a že tak nebazíruje na našich stretnutiah a že aj keby ma videla raz za mesiac tak by jej to stačilo, lebo jej za to stojím.

Strašne ťažko sa jej niečo vysvetľuje, lebo ona má svoju pravdu..aj keď podľa mňa úplne nelogickú..ale má a nepresvedčí ju o tom nikto asi. Som myslel, že si vytrhám všetky vlasy, keď mi to hovorila. Njalepšie na tom, že po telefóne. Ako inak keĎ je problém sa s ňou stretnúť. :D A písať i o tom nechce aj keĎ je to o dosť lepšie tak riešiť keĎ už sa nedá stretnúť.

Maoam

hej, ale niekedy je to zradne, zavisi od toho, co pride (ak pride), lebo vela ludi zasa iba skusa, ci sa dotycny/-a chyti a ci ho este maju v hrsti...

a potom sa zasa odmlcia, to plati pre vsetky druhy vztahov

doubledog

najlepsie zistis, ako na tom si, ked s nou prerusis kontakt a nebudes sa s nou stretavat, ani jej volat ani nic.
ak zacne ona vyvijat aktivitu, ma zaujem.

Maoam

vies co, mam uz 34 rokov, par veci za sebou, ale ako zena ti po mojich skusenostiach nielen s muzmi ale celkovo s ludmi poviem- ak niekto niekoho fakt chce, tak toto nerobi

vies, niektore veci sa zdaju byt zvonka prilis zlozite, ako aj spravanie niektorych ludi, ale podstata a priciny su vlastne velmi jednoduche, len ich nechceme vidiet, prijat, lebo to boli

byt tebou, aj ked to boli a je to tazke, pomaly ale isto idem vnutorne na odstup a ver tomu, ze ina baba ta oceni viac

nerob tu chybu, ze budes prahnut po pozornosti a uznani a laske cloveka, kde o to musis urputne bojovat a prehybat sa kvoli tomu, neustale sa prisposobovat

vobec to nie je ok

VOBEC, vedie to k trapeniu a mnohym inym problemom

laska je o niecom inom, ako aj ozajstne priatelstvo

vsetky veci, ktore zavanaju zahravanim sa, manipulaciami, hratkami, ci kde je mocensky boj a ostatne voloviny, na to kasli

vycerpa ta to, energeticky, emocne, da ta to dolu, systematicky a nakoniec zistis, ze si prisiel o kopu casu, energie, emocii a je ti iba horsie a nic dobre to neprinieslo

natalili

:D :D prepac ale tak ta baba sa s tebou riadne hra .... a ty robis ako poslusny psicek co ona chce ...nezaskodilo by keby si sa menej snazil mozno nie je z teba az tak paf, lebo ak je baba naozaj zalubena tak by s chalanom chcela byt co najviac :)....mozno by si mal skusit spoznavat aj ine baby a uvidis co ona na to ci odrazu si nenajde na teba cas ;-)ale celkovo mi to pride, ze nateraz jej stacis ty, ale nie je to ono a keby sa ukaze niekto kto by jej viac vyhovoval vykaslala by sa na teba....

Fleur-de-lis

Ja ti to neviem vysvetliť. Ako vyzerá to na prvý pohľad ako uhýbanie a vyhováranie sa, ale či to tak je to neviem.
Keby som jej slová vravela ja, tak by som ich myslela úprimne. Teda, že možno som zažila to, že som sa priveľmi naviazala v poslednom vzťahu a teraz sa tomu skúšam vyhnúť. Ak má povahu, čo sa rýchlo naviaže, tak menej kontaktu je možno jediná cesta pre ňu zatiaľ. Možno sa bojí aj toho, že sa ešte dobre nepoznáte. Ale zas prečo by ťa potom bozkávala. Trochu si to protirečí a vyznieva ako využívanie. Že jej robí dobre mať "obdivovateľa", tak ťa naťahuje.
Ale ja ti píšem len dojmy, pretože ju nepoznám, jej život, jej situáciu...
Že ti jej chovanie príde zvláštne sa nečudujem.
Tak sa jej skús spýtať ako by ste sa mali spoznávať, aby jej to bolo príjemné. A nenechaj sa odbiť slovom neviem :)