Panicka porucha?

Príspevok v téme: Panicka porucha?
tomas0000

Zdravim, mam problem, mam 24 rokov, a uz cca 2 roky mam problem predpokladam s panickou poruchou. Moje symptomy su nasledovne a viazu sa aj na urcite situacie. Sem tam nejaka bolest hlavy, zrak v poriadku, pocity na odpadnutie, (len pocity, nikdy som neodpadol), niekedy trpnutie na prstoch, tocenie hlavy, pocit deralizacie, neistota v pohyboch, pocit nedostatocneho nadychnutie, stiahnutie svalov. Tieto veci sa objavuju v takych, nazval by som to atakoch, ktore sa k niecomu viazu... Priklad od rana som v pohode, zrazu stratim rovnovahu lebo som zle stupil na schod a uz sa zacina kolotoc tychto priznakov... Viem, je to psychickeho razu.. Ale ak je tu niekto, kto taketo nieco prekonal, poradte..Uz som zufaly, brani mi to v beznom zivote..

Lulu2011

Tomas - brala som antidepresiva, ale nebolo to podla mojich ocakavani, naposledy som sama vyhladala doktorku, skusila na mne dalsie lieky, ale akurat zo mna urobili chodiacu mrtvolu, takze som ich vysadila, teraz som na Frontine, to ti zmierni tazkosti na chvilu, ty si bol u lekara s tymi stavmi? zvladat nezvladam, odpocitavam kazdu minutu, kedy uz mozem ist z prace domov, som v tomto nestastna, bojim sa buducnosti, co dalej, ked som kazdy den ako pred infarktom :(

tomas0000

lulu a co proti tomu robis? beries aj nejake lieky? je to hrozne, vlastne ani neviem ako som sa k tomu dopracoval.. postupne postupne az to zaslo do stavu, ktory je neprijatelny.. vzdy som bol bez strachu vela som cestoval, chodil na koncerty, vsade kde som chcel.. teraz ma to velmi obmedzuje..

Lulu2011

tomas - mne sa po naobedovani sa vzdy spusti atak, ale to bude nieco fyziologicke zrejme, akonahle sa najem, zacne mi byt horuco a neviem chytit dych, je mi na omdletie, busi mi srdce, trva to asi hodinu po jedle

rene1337

Mas chaoticky system,staci si zacat planovat vsetky povinosti ktore mas a potom uvidis casovo ci to stihas a mas to pod kontrolov alebo den by musel mat 30 hodin aby si to vsetko stihol.uzivaj obycajne magnezium.

tomas0000

Prvotnym spustacom bolo pred 2 rokmi to, mam stavebnu firmu, robili sa prace vo Svedsku,vo velkej vyske cca 60m som dostal zavrat, co je uplne normalne, odvtedy mam problemy s vyskami, so otvorenym priestorom v obchodnych centrach (dovtedy som to nemal). A co sa tyka problemov, samozrejme stavby su obrovsky stres, dodavatelia faktury milion veci...Kazdopadne..Je to zvlastne, ked napriklad dostanem chripku a som teda skutocne chory, tak tieto priznaky nemam, lebo im nevenujem pozornost. Je tomu pridruzenych vela veci, priklad, sedim vonku s priatelmi na obede, stane sa mi neico co je uplne bezne a co by nikoho nevyviedlo z miery, ale tym ze to momentalne tak citlivo vnimam a tak citlivo sa sledujem tak uz som nesvoj, zacnu sa mi potiti ruky, zacne sa mi tocit hlava a dalsie spominane symptomy. A hlavne, uz je to zacarovany kruh, ktory potrebujem pretat kym nie je neskoro a kym nie su s tym vacsie problemy (mam na mysli nejake antidepresiva)...Najhorsie je, ze uz s tymi pocitmi aj zaspavam aj sa s tym zobudzam, ze ako mi dnes zase bude..Plus posledne dni sa k tomu pridruzuje stale sa meniace pocasie, co beznemu cloveku tak nenarusa psychiku ale v takomto stave to cloveku na pohode nepridava.. Zacinam opat aktivne sportovat, tak dufam ze to bude ucinne na taketo stavy zaberat.. A hlavne, pri zatazi, ktoru budem zvladat pochopim, ze mi vlastne nic nie je. A v podstate najhosie na tom je to, ze uz je to v stadiu kedy sa clovek neustale pozoruje, kazdu hlupu zmenu (nehovorim o hypochondrii).

5.5 elsa

problémy si až tak nepripúšťať no máš toho dosť firma škola nemôže ti niekto s niečim pomôcť to učenie je dosť náročné ak to je externé jednoducho si povedz nespravím jednu skúšku je opravná uč sa pracuj na firme ale daj si aj prestávku zájdi do plavárne do spoločnosti von len na chvíľu vypnúť potom sa vráť späť a pokračuj hlavne nie si jediný ja keď som si robila externé štúdium tak som sa učila aj v noci musíš si to zorganizovať na chvíľu vypnúť vždy je veľká pravda keď nejde o život nejde o nič nenič si zdravie mala som takú spolužiačku tá bola na nervy brala nonstop antidepresíva k čomu je to dobré pôjdeš na opravnú skúšku keď tak