Neviem vysloviť r,l

Príspevok v téme: Neviem vysloviť r,l
Miro89

Dobrý deň, môj problém je že neviem vysloviť písmeno r,l chodil som k logopedičke keď som bol malý ale už mi je 15 a k logopedičke sa mi veľmi nechce nedá sa to naučiť nejako sám, niekedy radšej vynechávam slová s r a l ale je to ťažké a ešte keď má niekto spýta aké mám meno tak ani neviem poriadne povedať svoje meno :( hanbím sa za to :/

papalacinka

pocuj ked nerackujes ako Beblavy tak je to v pohode. Lebo Beblavy rackuje ako trojrocne dieta namiesto r dava l. Ak si natom lepsie ako on tak to mas v pohode :-)

MultiLevel

Mozes sa to naucit aj sam, pretoze cvicenia, ktore by si dostal u logopedicky by si tak ci tak robil sam doma, ale tam ide skor o to, ze ked to budes robit pod dohladom logopedicky, vie ta opravit, ak budes cosi robit zle, vie urcit ake cvicenia su pre teba vhodne,vie ti poradit atd atd....neviem ci sa hanbis vyhladat okrem ineho aj pomoc odbornika, ale to by malo byt posledne, kvoli comu by si sa mal hanbit. Ja som v 25 rokoch vyhladala logopedicku a vobec som sa netrapila tym, ze som naposledy bola u nej ako 7 rocna :) Navstiv ju aspon niekolko raz a ked uz budes vediet, ako postupovat, ako cvicit cvicenia, mozes k nej prestat chodit

pingui

nebuď smutný, nehanbi sa za to. vieš, ľudia máme hocičo. ja viem, je to nepríjemné, ale nie je to všetko. neviem, či sa dá ešte niečo riešiť s tvojou výslovnosťou, skús ešte raz zavolať logopedičke, čo povie. a ak sa nedá nič robiť, tak si začni seba vážiť pre iné hodnoty, ktoré určite máš a verím, že veľa. :)