Neviem sa zbavit mykozy

Príspevok v téme: Neviem sa zbavit mykozy
nikitka1211

Ahojte baby,uz viac ako rok sa neviem zbavit mykozy,ten vytok je neskutocne otravny hlavne pred pohl.stykom (musim sibdat sprchu a priatel je nedockavy). Uz paru krat som mala vag.cipky polygynax aj nejaky krem co je.na predpis, a momentalne som mimo domova tak som si v lekarni kupila gyno pevaryl dtusim a ani to mi nezabralo..viete mi poradit co zaberie a da sa to kupit v lekarni,pri najhorsom aj na recept nieco si to necham predpisat a poslat,hlavne nech to ma 120% ucinok. A neviete preco sa ta mykoza vracia? Co ju sposobuje?

MultiLevel

Nikitka, cukor v ovocii neries....skor sa zameraj na to aby si nekonzumovala biely cukor, cize prestan sladit, nejedz keksiky, kolace, sladkosti ktore si mozno bezne kupujes. Lebo to fakt nie je zdrave. Samozrejme keksik raz tyzdenne ti neublizi, ale ak sa chces zbavit mykozy, bude fakt lepsie, ak cokolvek taketo obmedzis. Ver, ze strava velmi ovplyvnuje nase zdravie. Tak isto by si mala vyradit biele pecivo a nahradit ho tmavym. Zo zeleniny nezjes ani ziaden miesany salat? Co tie prirodne probiotika, ani z toho nic nezjes? Ak nie, kup si aspon probiotika v lekarni. Vies ono nejde len o to, aby si jedla len zeleninu a len ovocie. Nie, mozes jest toho vela, staci si pozriet na nete tu protikvasinkovu dietu, nie je iba o ovoci a zelenine. Neviem ci si uz bola s mykozou u doktorky, ak nie kup si volno predajny liek na candidu a davaj si ho nielen ty, ale aj priatel. Pocas liecby samozrejme nemajte sex.

vlksamotar

Ahojte, tak ja som mykozy nikdy nemavala a prednedavnom som dostala, prvy den ma len vsetko strasne svrbelo, palilo som myslela ze ma trafi a na druhy den ten vytok, hrudkovity, no hnus a strasne silny.....prve co som dala mast clotrimazol, efekt ziaden, pri tom vytoku sa aj stratil, potom som davala canesten vaginalne tablety s aplikatorom, efekt ziaden, potom medoflucon 150mg jednorazova davka, efekt ziaden, o tri dni znova medoflucon, teda antibiotika, efekt znova ziaden.....uz som bola z toho unavena, a potom som niekde na nete citala domaci recept tak som si povedala ze skusim ked nic nezabera.....dve lyzicky sody bikarbony zaliat vriacou vodou, premiesat a nechat vychladnut a nasledne urobit preplach, neviem ako sa to presne robi ale natiahla som to vychladnute do striekacky a asi trikrat som vsetko striekla do posvy, tak ze to nevytecie, hnusne to palilo ale na druhy den hrudky fuč, uz len slaby vytok ktory do dvoch dni zmizol, potom sa mi mykoza vratila asi o tri mesiace ale zo supraxu (agresivne antibiotika) a hned v prvy den ked ma vsetko este len zacinalo palit som urobila preplach a v pohode :)odvtedy pokoj :) a pritom nemam ani nadvahu, jem kazdy den vela vela sladkeho a nikdy som s tym nemala problem, ani gynekolog mi nepovedal ze treba upravit stravu alebo nieco take, jednoducho kazda zena ma aj tie ,,dobre,, aj tie ,,zle,, bacily v sebe a hlavne je len prist na to co vam hned zaberie :)

nikitka1211

Nevravim ze si bez cukru neviem predatavit zivot ale ja som skor ten sladkoatovy tip a to uz od malicka a pochybujen zeby sa to prejavilo po 20rokoch prave touto mykozou,skor by som to tipovala na nadvahu. No ale za skusku nic nedam,stravu vymenit mozem len moj problem je ze z ovocia a zeleniny zjem tak maximalne banan jablko a uhorku a hrasok. Takze ako co moze jest ked vsade sa nachadza cukor? Okrem cistej vody ktoru pijem uz 2 roky ale musi byt perliva.

MultiLevel

Zmen urychlene stravovanie. A na dlhodobo. Pokial to nemas nieco chronicke, ide najma o zlu stravu. Prestan jest cukor, sladke, neslad kavu, caj, nejedz kadejake keksiky, buchty, kolace, ale ani cipsy, koly, kofolu, vyprazane. Ak nevies vydrzat bez sladkeho, rob si raw sladkosti, su vynikajuce. Jedz vela ovocia, zeleniny, pi len cistu vodu, najlepsie bez bubliniek, najdi si na nete protikvasinkovu dietu, treba ju dlhsie dodrziavat.
Preliecit sa MUSI aj partner, inak nemas sancu sa z toho dostat. On nemusi mat ziadne problemy, ale bohuzial, moze teba znova a znova nakazit. Spodne pradlo si kupuj len bavlnene a neuymyvaj sa tam dole mydlom, ani sprchovym gelom. Ked tak, specialnym gelom na intimnu hygienu, ale ani to nie je bohvie aka vyhra...
Jedz vela probiotik, ci uz prirodnych ako bryndza, tvaroh, nesladene acidko, kefir, kysla kapusta, alebo vo forme liekov z lekarne. Toto su veci, ktore musis zmenit na dlhsi cas, kym candidu vyhubis. Nespozorujes zmeny zo dna naden. Dolezite je, aby si si obnovila v posve spravne bakterie.

frederika x

Ja jednoducho nepochopim ako sa daju vylucit vsetky cukry. Dobre netreba tlacit cokoladu a sladkosti ale aj v ovoci je cukor a vobec; skoro vo vsetkom..ako sa tomu da vyhnut??? Nehovoriac o tom ze telo aj culor potrebuje..