Medziludske vztahy

Príspevok v téme: Medziludske vztahy
ivi111

caute, uz dlhsie ma trapi ludska hierarchia. trapi ma asi hlavne preto, lebo mam casto pocit, ze v nej som nizko. a trapi ma aj len tak, ze vobec existuje, ze mi to pripada tak zversky. od detstva som dost dobrak, co sa ludia akoby snazili strasne zneuzivat, cakala by som rovnake navrat, ale hovnajs. blbe, ze toto vidim aj na svojej neteri, ktora nema ani dva roky. narozdiel odo mna je dost dominantna a nejak si ma vzdy vyberie, ked potrebuje niekoho poskriabat alebo vytahat za vlasy. viem, ze nemozem plakat, ze svet je zly, takze sa chcem opytat a poradit, co s tym robit. existuju na to nejake kurzy, rady, literatura, ktora vam pomohla?
dalsia vec, ktora s tym iste suvisi, je ze si neviem najst staleho partnera. stale len pocuvam, ze je to neuveritelne, ze nemam, ale nejak to nikdy nevydrzi, akoby muzi videli iba povrch a zaujimal ich iba sex. ale toto je druhotne, viem, ze kludne mozem byt do konca zivota sama, lebo aj take sa stava.

5.5 elsa

mini kona ty si choď obtierať pap.ľu niekde inde si dosť drzá ja som povedala že nehádžem všetkých do jedného vreca nie môj priateľ ma určite na sex nemá pracujeme obaja len nech tu niekto vyjadrí svoj názor a koniec už sa k tomu ďalej nevyjadrujem tvoj názor ti tiež neberiem vyjadruj sa k zakladateľke témy ..... a nezmrzni to by som ti naozaj nepriala :D

iggzik

no peeekne ste to tu "poriesili".. =))
Zaujimave ale, ze zo vsetkych tych prispevkov som dako nikde nevidel reakciu na prvu vetu zakladatelky.

Hierarchia a medziludske vztahy su naprd v tejto dobe to je realita.

Co sa toho chovania sa dobre tyce, ako bolo spominane ocakavat za to nieco spatne je hovadina, ale tiez to aj chapem bo nieje nic krajsie ked sa clovek snazi byt ustretovi, dobry, pomahat a fakt, ze hovno z toho a skor plati to, ze sa potom pijavice nalepia a zacnu vyuzivat.

Mam jedneho kamarata, co ma celkom dobre zamestnanie a par rokov dozadu bol taky, ze pozyval, nemal problem zaplatit za ostatnych aj sa snazil pomoct ale ludia ho potom qoli tomu zacali vyuzivat a normalne to ocakavat, ze on zaplati.. nakoniec s tym uplne prestal a teraz neda nic.

Co sa tu elsa obula do chlapov, no nie je to zas neopodstatnene, vela nas je takych co vyuzivaju, si chcu iba uzit, prd vedia, hladaju vzdy iba jednoduche rychle vychodisku a zduchnu ked ich je treba atd..
No plati to aj pre holky, tiez nie vsetky su dokonale.. Je to hlavne problem dnesnej doby, lenivost, pohodlnost, konzumenti reklam, filmov, serialov, hier, a inych nepodstatnych prkotin..

Ludia by sa vsetci mali chovat principom, ze nespravaj sa k inym tak, ako nechces aby sa spravali k tebe.

Vela ludi je nervoznych, podrazdenych a podobne zo zlej zivotospravy aj z tych vsetkych firemnych hierarchii,, systemov padajuceho hovna a podobne co sa tiez pod vsetko podpise..

K tomu ako sa spravat, no spravaj sa dobre, ale nepremyslaj nad tym ako sa spravaju iny, ani ze sa ti to "nevyplati" ono predsa len kazdy dobry skutok urobi psychicky aj tebe dobre, niekedy aj usmev spatne potesi a urobi dobru naladu a mas zo seba dobry pocit.

Pravda je v tom, ze sa musis naucit povedat aj nie. Proste ked uz vidis, ze clovek si nieco od teba vyzaduje tak poslat kade lahsie.

Prajem vela peknych dni, a pijavice nech zgebnu ;))

mini_kona

elsa -
prepáč, ale Ty ani nevieš, čo je to byť ŽENA..so všetkým, čo k tomu patrí!
Mne by sa hnusilo, ak by ma niekto ako ženu súdil podľa Tvojich názorov a postojov...
Nechcela by som žiť v tom Tvojom zatrpknutom čiernobielom svete...až mám z Teba zimomriavky... našťastie je to iba Tvoj svet a Tvoj pohľad, ale prosím nehádž ani ženy, ani mužov do jedného vreca...
Smiem sa ešte spýtať: ten Tvoj muž Ťa má tiež iba na sex, tak ako Ty jeho???

5.5 elsa

ivi 111 chcela som hlavne k tebe ty si musíš určiť pravidlá aj s tým dieťaťom dať mu najavo čo smie a čo nie a z vlastnej skúsenosti pomôž len vtedy ak je to naozaj nutné v žiadnom prípade nie stále budú ťa využívať ako sa len dá no naučiť sa povedať nie ja viem že je to ťažké ale musíš trénovať :D inak ti nedajú pokoj ani v budúcnosti ......

5.5 elsa

qmka tých múdrych žien je asi tiež veľmi málo takže aj ty patríš medzi ne :)to sa týka aj mužov a tu je múdrejší z mužov Janoo 82 :) qmka presne žena sa nezastane ženy :D :D to je môj subjektívny pohľad na vec každý má svoj :)

5.5 elsa

Sejla to som tiež písala že nehádžem všetkých do jedného mecha :)...... ok moja na ženu nič moc tak napíš lepšie máš dosť priestoru :)

5.5 elsa

stryco ja ti neprajem nič zlé nie som človek čo praje ľuďom zle len som mala pocit že ty praješ tým ženám no už o tom nebudem diskutovať debata sa celkom rozvírila :D,,,k tej žene čo má vyššiu hodnotu dokáže oveľa viac vecí ako vy muži aj pri nejakej chorobe vy muži máte problém už s obyčajnou chrípkou no to je môj subjektívny pohľad na vec a ak si schopný sa ty pomôcť žene aj s dieťaťom lebo ja už som jedno vychovala od narodenia aj keď nie je moje bratovo a myslím si že dobre a popritom som chodila do práce lebo u mňa neexistuje že by som zostala na materskej dieťa stojí veľmi veľa peňazí trpezlivosti času a energie no ak si taký šikovný žeby si zo všetkým vedel pomôcť tak potom beriem späť inak nie :)