Problémy s tlakom

Príspevok v téme: Problémy s tlakom
Sharona21

pekný deň prajem, chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosti s nízkym tlakom, stavy ako slabosť, nepríjemne pocity v hlave, akoby čakanie na odpadnutie, lahnete si a zrazu s vami začne triasť, bolo mi už povedané, že je to len rýchla zmena tlaku, ale nikto mi nevie povedať, či sa s tým dá niečo robiť, obvdná doktorka mi povedala, že mi nič nie je, aj keď mi veľa krát namerala neskutočne nízky tlak, čo som v minulosti nemala, vie niekto poradiť ako sa dá tomu predísť, alebo ako to udržať pod kontrolou?

lombardo1981

Sharona21, to, že ťa trasie pri náhlom vstaní z postele, sa volá ortostatická hypotenzia. Ja ňou trpím tiež. Mne pomáha sa tak neponáhľať. Keď je to teda možné. :-) Lebo inak odkvacnem ako hnilá hruška.
Inak Nina ti poradila veľmi dobre.

Sharona21

no moja obvodná to vôbec nerieši, ešte v škole keď som chodila, tak naša sestrička mi povedala, že trasenie spôsobuje, keď sa ti rýchlo mení tlak, stalo sam i to zatiaľ len druhý krát, ale mám ísť o dve hodinky do roboty a celkom sa obávam ... ja momentálne mám bylinkový čaj na nízky tlak, zdá sa že pomohol, ale po tejto veci v noci, som taká dosť nesvoja =/ ....

5.5 elsa

Sharona 21 aj ja mám nízky tlak,ale žiadne trasenie to už bude niečo iné,na nízky tlak pijem veľa vody, minerálky, cola je dobrá aj to zvyšuje tlak, vraj existujú aj nejaké kvapky ale mne pomáhajú tie tekutiny,stále piť,s tým trasením by si mala ísť k inej dr neviem kam to už ťa mala poslať obvodná ........

Sharona21

vieš, najlepšie je to, že mňa to chytilo večer, keď som prišla domov, lahla som si a spala v pohodičke, ale keď som sa o tretej zobudila ,že chcem ísť na WC ,tak som nebola schopná sa tam doplaziť, čo ma tak triaslo =/ ... plne súhlasím, že doktorom je nizky tlak akoby nič, mne doktorka povedal ,že si vymýšlam a popri tom, som tam prišla Xkrát s tak nízkym tlakom a nič, dala mi max cukor a poslala ma domov .... no tak diety u mňa nehrozia =) ale je pravda, že niekedy tomu jedlu mnoc nedám, ale skôr preto, že mi vôbec nechutí =/ kávu nepijem už druhý rok ako mám tieto problémy, vraj to znižuje tlak len nárazovo ,tak som s tým prestala.... tekutín prímam napodiv dosť... ale tú saunu vyskúšam určite =) Ďakujem za radu=)

Nina.

Ja mám problémy s nízkym tlakom už takmer od detstva a bohužial nič extra sa s tým robiť nedá, teda aspoň ja mám takú skúsenosť, že doktori problémy ako nízky tlak veľmi neriešia, hoci je to často dosť nepríjemné.
Sama si môžeš pomôcť aspoň tým, že budeš prijímať dostatok vitamínov, vždy sa snaž byť najedená, lebo keď budeš držať diety, alebo budeš hladná, je to ešte horšie. Taktiež je veľmi dôležitý dostatok pohybu, cvičenie, prechádzky, čerstvý vzduch, možno sauna občas môže pomôcť k správnemu prekrveniu organizmu. Mne osobne ešte napríklad dosť pomáha aj káva, bez nej by som bola úplne mrtva :D