Osamelosť

Príspevok v téme: Osamelosť
sama

Ahojte. Mám 20 rokov. V 7 rokoch som prišla o otca (zomrel na rakovinu). Doteraz sa s tým neviem zmieriť, každý deň plačem, neviem sa vyrovnať so životom. Pred 4 rokmi som chodila ku psychológovi, nepomohlo mi to, skôr som mala viac depresívne nálady. Po nástupe na vysokú sa to vylepšilo, ale mám pocit, že ma najviac trápi, že som nikdy nemala vzťah. Akosi si nedokážem nájsť priateľa aký by mi vyhval. Mali o mňa záujem, ja sa bojím sklamania, tak radšej ani nezačínam s nikým. Rodina sa mi už vysmieva, že nikoho nemám a či si vôbec niekoho nájdem, keďže som taká vyberavá. Ja už som z toho smutná, stále som sama a aby som na to všetko enmyslela, tak sa stále len učím, aby som an to nemyslela. Keď ja by som chcela priateľa, ktoeý by mi aspoň v niečom pripomínal ocka :( Nie som si istá prečo som taká izolovaná a uzavretá voči chalanom, možno preto, lebo sa bojím.
Čo by sme robili na mojom mieste? Ďakujem Vám :)

anjelik *

Vyžarovanie človeka je to, čo sa nazýva fyzikálny magnetizmus, alebo aj aura. Je odrazom duševných stavov a tak, keď je trebárs človek nahnevaný, otrávený, smutný, má iné vyžarovanie, ako človek pokojný, vyrovnaný. Aby sa takým stal, musí ovládnuť to, čo zo seba generuje. A to je jeho duša, jeho vlastné nálady, emócie a city. Aby to ovládol, musí mať poznanie. Pochopenie. To sa buduje v procese rozmýšľania, čítaním, rozpravami s druhými.
Delete, ty vnášaš do tohoto priestoru vlastné sklamanie a otrávenosť, x krát som ti už povedala, čo robiť, a ty sa x tý krát pýtaš to isté. Ako? V prirodzenosti života je žiť a nie zomierať a ty stále dokola ponúkaš druhým smrť, beznádej, preto ťa odmietajú, inštinktívne ako zvieratá prchajú. Ty to nazveš neznášanlivosť, ja zdravý rozum. Je v tvojich možnostiach to zmeniť, len sa treba už konečne zamyslieť a rozhodnúť, čomu chceš slúžiť. Či životu alebo smrti. Ak smrti, tak pokračuj, spochybňuj, nesúhlas, dokola hľadaj príčinu, znovu mi napíš, že rozumieš, ale to, čo máš urobiť, je prestať si namýšľať a utvrdzovať sa v tom, že ty si chybu neurobil, že si stojíš za všetkým. To je totiž stagnácia a nič iné. Dievčaťu si povedal, že presne všetko vie. Starú belú vie, keby vedela, nepýta sa.
Čo máte spoznávať? Veď máte okolo seba celý svet, nie je čo? Veď máte seba. Poznáte sa? Máte istotu, že reagujete ako chcete, alebo ako vás naučili?
Sama, veď ti to už napísali viacerí. Ak budeš aj naďalej sama sedieť doma a čakať, že príde princ a vyslobodí ťa, tak sa veru načakáš.Máš 20 rokov a už si natoľko osamelá, že musíš mať vzťah?? Choď do obchodu a vyber si prvú knihu, ktorá ťa zaujme. Prečítaj a nájdi niekoho, kto ju tiež čítal. Konfrontuj svoje názory. Detto hudba, filmy, panebože, je tu iná ponuka a ty potrebuješ už byť vo vzťahu???
Dilino, čo nechápeš na tom, že čím viacej poznania máš, tým viac vieš o druhých a aj o sebe, že tým pádom aj tolerantnejší si k tým druhým, lebo si to asi sám zažil, nie?? Že čím viacej tém ovládaš, tým skôr sa vieš zapojiť do rozpravy, ako keby si poznal iba ja neviem pravidlá futbalu?? Nie, nie každý je rovnaký a práve to je na tom to, čo potrebuješ, lebo každý ti ponúkne iný uholpohľadu a ty sa môžeš zamyslieť a zvažovať, či má pravdu alebo nie. Pozorovať, ako on žije a ak sa ti to páči,spýtaš sa viac. Ak nie a je ti ten druhý otvorený, tak mu povieš. Že ja si myslím, že ak by si trebárs furt na všetko nefrflal a spravil si to sám, že to môže byť pre teba lepšie.
Je tu veľa kníh, ale nestačí ich len čítať, ale aj nad nimi porozmýšľať a potom sa to snažiť aj aplikovať na sebe. Vyhlásenie nedá sa, nejde to, svedčí nie o zlej knihe,ale o zlom čítajúcom. Tak asi treba čítať odznova a s pochopením, Veď tak sa to aj deti učia, čítať s pochopením. ;o)

sama

sweater: čítala som, že samotné slnečné znamenie nie je až také podstatné...dôležitejší je ascendent, neviem presne čo to je :D ale znamenie, ktoré prechádzalo, keď si sa narodil..tam sa berie do úvahy dátum a hlavne čas narodenia..a som si to hneď aj vypočítala a musím povedať, že ten ascendent aj sedí na mňa v niečom, hlavne v negatívnom, ale ja pozitívnom smere.

sweater*

praveze tak to myslim ze ktokolvek kto chce sa v tom uvidi. snad sa nedotknem teraz veriacich ked to prirovnam k biblii. kazdi si tiez vyberie tie veci ktore mu sedia a nejako prehliada tie ktore az tak nie. takz e aj s tymi znameniami, ked veris ze to moze byt pravda najde sa v tom lovek a kto veri ze to je hlupost sa v tom neuvidi aj keby ho to presne opisovalo

sama

sweater: jááj...som si aj myslela :D kozorožci sú celkom ok, s nimi si vždy dobre pokecám ..ale nie, neverím na horoskopy

sama

delete: vystihol si ma..presne takto to ja vníma..viem čo chcem, ale neviem ako sa mám k tomu priblížiť..a poviem vám, už veľa vnútorných zmien som absolvovala, ale asi to nestačilo.

sweater: ty si koza..to je v čínskom horoskope.

Delete

Ja by som sa inak spýtal...odkiaľ naberie to poznanie o sebe a akým spôsobom dokáže zmeniť uvažovanie?

Pozeraním do zrkadla určite nie. Kontaktom s ľuďmi alebo si bude pre zrkadlom opakovať aká je krásna a múdra?

Alebo ovládne silu okamihu a svoju myseľ?

Ona vie presne čo chce a aj to kam ide, lenže poprosila nás o radu. Prečo tak aj napriek tomu urobila? Zakladateľka presne vie čo ju trápi, vie prečo robí to, čo robí a prečo si nedokáže udržať vzťah.

Prečo sa zakladateľka bojí a nehľadá to poznanie a nemení uvažovanie ak je to také jednoduché?