Chude nohy ako palicky

Príspevok v téme: Chude nohy ako palicky
chudanoha

mam take chude nohy ze musim nosit navleky pod nimi aby sa mi ludia nesmiali ...aj som cvicila aby som svaly nabrala ale moje lytka su ako hokejky chude a celkovo medzi stehnami mam velku medzeru a hrozne skarede nohy som zufala :(:( obliekam sa en na hrubo aby to nik nevidel ale co v lete ?? som cele dni zavreta doma nikam ani len na dvor nejdem aby susedia nekukali ze co za indiviuum chodi po dvore mam 24 rokov a nie a nie pribrat do noch ....PS moja 10 rocna neter ma take nohy ako ja mam z toho komplexi

zuzi74

Zozen si knihu "Telo ako posilnovna". Je v nej vsetko krasne popisane na jednotlive partie tela a taktiez o spravnom stravovani.
Mne dost pomohla, nakolko som niektore cviky necvicila tak ako som mala.

odpovedam

neexistuje nic take ako nespravne cviky. Princip cvicenia spociva v tom, ze si trhas svalove vlakna... a je jedno, akym cvikom. ale to je vsetko. samotnym cvicenim sval nenarastie. je to len impulz k rastu.

Vsetko sa dalej odvija od stravy, pretoze potrhane svalove vlakno sa potrebuje vybudovat naspat a vacsie - stavebnym materialom k tomu je strava (predovsetkym proteiny a sacharidy).

Musis vsak vediet, ako s tou stravou narabat, pretoze je klucova. Ziaden sval nenarastie, pokial nemas k tomu adekvatnu stravu. Ak mas dokonca stravu nespravnu, sval sa ti pali. Nepises, kolko vazis.

Ale ak chces pribrat, tak musis cvicenim trhat hlavne tzv. biele svalove vlakna - tie rastu do objemu, avsak su aktivovane silou na kratky cas. Pre teba to znamena, ze nedvihat nic pod 20 kg a co najrychlejsie sa snazit vahy stupnovat. Cervene svalove vlakna su slabsie a aktivuju sa pri vytrvalostnom a dlhodobom pohybe (napr. behu) - tie reaguju aj na nizsie vahy a vacsi pocet opakovani. S nimi si objem nevybudujes.

Chudi ludia maju nevyhodu v tom, ze maju malo svalovej hmoty a ked chcu pribrat, tak jedine silovym cvicenim s relativne tazkymi vahami. ale da sa to, ja som toho dokaz. cvicim silovo pravidelne a s vysledkami som spokojna.

Ale k strave. Potrebujes prijat cca 2,2g bielkovin na 1 kg hmotnosti denne a cca 6-8g sacharidov na 1 kg hmotnosti denne. Cize ak mas 50 kg, tak je to 110g bielkovin a 300-400g sacharidov denne. A nezabudat na dobre tuky, pretoze z nich sa syntetizuju hormony na tvorbu hmoty.

zuzi74

Zrejme mas taku stavbu tela aku mas a ver, ze do tych noh je naozaj tazko pribrat. Ja som tiez ten typ, rukata, nohata, nove cizmy si davam vzdy zuzovat, pretoze na lytkach mi vsetky "plavaju". Mne ani rokmi lytka nezhrubli, trochu stehna, ale ta diera tam stale je, ale aspon ich mam rovne:-)
Mozno si nerobila spravne cviky?...ono sa to da, ale chce to drinu a pravidelne cvicenie.

chudanoha

opravujem sa pod leginami musim nosit navleky aby aspon trosilinku mi zhrubli inak ked nemam navleky aspon dvoje tak leginy vysia