Motivačné kamošky, alebo jedz všetko a schudni

Príspevok v téme: Motivačné kamošky, alebo jedz všetko a schudni
LadyCamual77

Zdravím všetkých čo navštívili túto tému. Ako som už napísala v nadpise, ide o to že budeme jesť fakt všetko a v malých množstvách a pravidelne, a spolu sa budeme tešiť s úspechov. Pár rokov už skúšam schudnúť. Vydarila som sladké, slané, malinovky pečivo atď. Ale otázkou je dokážeš žiť bez pečiva celý život ? Ja osobne nie a tiež ľúbim sladké. Preto som sa rozhodla. Sladkého v podobe čokolády, kexov a pod. sa vzdať dokážem ale pečiva nie a preto dokážem všetkým že i tak sa dá schudnúť, možno nie rýchlo ale efektívne.Občas sú však chvíle kedy to mám chuť vzdať, a preto som sa rozhodla založíť túto skupinu. Takže ako to robím. Jem pravidelne vmmenších pleciach a všetko. Medzi jedlami mám rozostup 2-3 hodiny. Dnes je to presne 8 deň a poviem že sa fakt cítim lepšie. Prvé váženie mám za 13 dní. A cítim že som za ten týždeň schudla min. 1 kg čo je krásne vidieť na mojej tváry. Pridá sa niekto ? Ak ano prosím napíšte výšku + váhu. Ja 163cm a 87kg. Želám krásny deň.

ektoplazma

odpovedam, s tými svalmi, to znie dosť rozumne, tiež každý deň cvičievam s vlastnou váhou, lebo chudá a mľandravá som už raz bola, preto viem že rýchle a neracionálne chudnutie je hlúposť. Ja som sa na to pozerala viac menej z toho praktického hľadiska, že ak bude človek dlhú dobu jesť len (viac-menej) bielkovinové jedlá tak sa mu môžu zhnusiť, a teda prídavok nejakého "sacharidu", hlavne na raňajky (prípadne občas obed) by pomohlo zachovať akú takú rôznorodosť, samozrejme nie na úkor príjmu bielkovín (napríklad čistozrnný chleba, natural ryža, občas celozrnné cestoviny atď.)

odpovedam

treba dbat na komplexnu stravu, aby v nej nebolo nieco na ukor zdravia. kazdy ma individualne potreby, no castou chybou u ludi su extremy: bud jedia vselico a prepadnu chutiam (je dokazane, ze nadmerny prijem cukru zvysuje chut na cukor, co moze vyustit do inzulinovej intolerancie) alebo dietuju, hladuju, cim si spomaluju metabolizmus tak, ze akonahle prejdu na racionalnejsie stravovanie, tak telo v panike zacne ukladat vsetko. A vznika bludny kruh.

Vela zien takymito experimentmi straca namiesto tuku vela svalovej hmoty - co je chyba. Prave svalova hmota udrziava vahu na uzde a pali nadbytocne kalorie. Zeny, co schudnu hladovanim a odopieranim si jedla su casto chude, ale mlandrave - maju spalene svaly.

Preto ak uz chcete chudnut, dbajte na to, aby vase telo nepalilo vase svaly kvoli dennej potrebe proteinov. Znamena to, ze denne prijmite aspon 1g proteinov na 1kg telesnej hmotnosti. Co sa vsak tyka nadvahy, tam by som neprekracovala hranicu 60-70g na den. V pripade, ze cvicite, tak sa toto mnozstvo zdvojnasobuje.

Ja osobne sacharidy velmi obmedzujem. Obilniny sa snazim nejest vobec - zabranuju vstrebavaniu vitaminov a mineralov. Obcas si dam toast pre chut, ale urcite nie kazdy den.

Poobede uz by ste sacharidy konzumovat nemali vobec. Kazda zmena chce obetu a opustenie starych zlych zvykov. Ja si neviem predstavit, ze jedenim vsetkeho by som dokazala svoje telo zmenit ;-)

Problem je, ze telo reaguje rychlo na zmenu, a preto mnohe zeny, co skusaju rozne diety a druhy stravovania, vidia na zaciatku skvele vysledky. Ale metabolizmus si, zial, vsetky nasilnosti a nom pamata a neskor sa vrati v podobe joj efektu.

najlepsie je seknut so zlou vyzivou a budovat svalovu hmotu. Uplne vam staci vlastna hmotnost, fitko nepotrebujete, hoci s nim by ste mali vysledky omnoho rychlejsie.

ektoplazma

odpovedam, a potom máme žiť do konca života na bielkovinách, alebo ako? :) či myslíš že aj jeden kus pečiva na raňajky je prehrešok?

ladycamual gratulujem, to dokáže riadne motivovať :)
mne to ide celkom fajn akurát mám popri učení sa strašnú chuť na sladké, zatiaľ to však nie je až také akútne :D a čo vy?

ladycamual77

Jessical, neboj sa aj ty budeš mať :-) sme predsa ženy a dotiahneme to do úspešného konca. Baby musím sa pochváliť už som dostala aj prvú pochvalu :-) som natešená ako malé decko. A ako sa darí vám ? :-

JessicaI

Aj ja chvalim vsetkych co schudli. Drzim palce. Taktiez mam nazor, ze ranajky by mali obsahovat aj sacharidy.
Ja jedavam vacsinou tmave pecivo s florou a sunkou. Trochu salatu alebo syr k tomu.
Na desiatu mavam ovocie alebo jogurt. Na obed chodim jedavat do firemnej jedalne a jedavam normalne. Ked pridem domov snazim sa jedlo obmedzit. Niekedy mi to ide a niekedy nie. Nepijem sladke vody a obmedzila som aj sladkosti.

ladycamcual

Ektplazma moje slová. Som veľmi spokojná. Nielen že sa cítim lepšie, ale dnes som dosťala aj prvú pochvalu.

ektoplazma

Ahojte dievčatá, ja len že si myslím že na to idete dobre..ja som takýmto štýlom dala dole 10 kg a ešte mienim pokračovať, tak by som sa k vám rada pridala. Radšej pomaly a na celý život ako rýchlo a na pár rokov :) a mám 173 a 79

odpovedam

najvacsiu chybu robite v tom, ze jete privela sacharidov, v ziadnom pripade si ich nedavajte ako prve jedlo dna... jedze viac bielkovin a zeleniny a menej sacharidov.