Stále chorý

Príspevok v téme: Stále chorý
DominikYYY

Dobrý večer. Často bývam chorý. Keď idem niekam von, som aj teplo oblečený a aj tak na ďalší deň mám bolavé hrdlo a sople. Sople mám takmer stále už dva roky. Celkovo som častejšie chorí než iní. Bol som u alergologičky/imunologičky kde mi vyšli výsledky na imunitu v poriadku. Mám nejaké alergie na roztoče a palinu a beriem na to lieky. Ale stále ma hnevá to, že som vkuse soplavý (zahlienený) a bolí ma hrdlo, stále si musím fúkať nos a je to už nepríjemné aj mne aj okoliu ako denne vyfúkam dva balíky a hlavne ked som nie vnútri ale vonku. Neviete mi niekto poradiť prosím ?

ni-ka

je to z alergie...opakovne infekcie H a D dychacich ciest, zahlienenie, to vsetko je z alergie...ma to aj moj syn, moje netere a synovci, moj manzel...
alergologicka nam to vysvetlila takto-alergia je chronicky zapal sliznic dychacich ciest a narusa a poskodzuje ich ochrannu funkciu a nici ich strukturu...tym ze je ich cistiaca cinnost narusena, lahsie sa na nich uchyti bakterie ci virus...to co cez zdraveho cloveka "preleti" to sa na alergika "nalepi"...
niekedy nestacia antihistaminika, treba liecit alergiu komplexne, spolu s imunitou, aj formou hyposenzibilizacie napriklad...
ak sa alergia nedostatocne lieci, moze prerast do astmy alebo sa tkanivo vazne poskodi...
my sme zmenili alergologicku trikrat, dokial sme nenasli taku ktora nam vyhovuje

Shayleen

Ja mam tiež alergiu a alergickú astmu. Brala som aj loratadin ale momentálne neberiem lebo pijem tibetskù hubu a tá mi pomáha

DominikYYY

Rupafin predpisali aj mne a aj ho uzivam, ktomu mam este kvapky pod jazyk s názvom Starolar. ale nepomaha mi to

LeviKA

Ahoj ja som bola natom podobne,kazdy den som smrkala rano,poobede,večer az kým som nebola u alergologičky.som alergická na všetko možne,pel,roztoče a srst mačky..tuu mam mimochodom doma..doktorka mi dala akesi lieky rupafin ci tak dako s to volalo ani uz newiem,moc mi to nepomahalo a dostala som tip na jednu stranku.Vola sa Jasmin.sk a majú tam všetko možne aj na imunitu,aj alergie..ja som si odtial objednala na alergiu Pelargin..su tam vsetko doplnky na prirodnej baze cize ziadne hnusne chemicke lieky a naozaj mozem potvrdit ze mi to pomaha som spokoojna zakaznicka a kludne mozem doporucit.Skus sa pozriet tam na ich stranke,popripadne im napisat toto co si pisal sem a oni si isto poradia co by bolo pre teba vhodne :) apson mne poradili hned aa uz alergologicke nemusim viac chodit po lieky :) alergicke prejavy mam minimalne mozno aj tebe nieco poradia na imunitu a poomoze ti to :) drzim palce :)