Učiteľka ma ponížila

Príspevok v téme: Učiteľka ma ponížila
sjsjsjs22

Dobrý deň chodím do druhého ročníka na stredne škole. Ako začať som skôr na logické veci. Učenie ako také mi nikdy nešlo ale ak ide o matiku, fyziku, chémiu a predmety podobné zvládam to lepšie. Skratka poučky, a také veci mi idú do hlavy len veľmi ťažko. Máme jeden predmet, kde učiteľka od nás vyžaduje toho strašne veľa (poučky). Podotýkam iné vyučujúce ktoré učia ten istý predmet len krútia hlavou prečo chce toľko nepodstatností. Idem k veci celý vykend som sa pripravovala na písomnú prácu z tohto predmetu. Bolo to presne 7 A4 plné poučiek. Bohužiaľ som sa to nenaučila (neviem kde je chyba), jednoducho to nešlo. Dnes bola tá pisomka a vyučujúcej som slušne vysvetlila ako to je, a povedala nech mi dá 5. Ona mi na to povedala že som hlúpa. Je pravda že z tohto predmetu som najslabšia z triedy. A spolužiaci to riešia tak že odlišujú ona to podľa mňa aj vie, ale nechá ich. Ja to môžem robiť tiež ale mám k tomu odpor. Možno to nieje tragické. Ja neviem toto som na seba počúvala od decka. A veľmi sa má to dotklo. Ak by mi to povedala mimo spolužiakov možno by ma to neranilo. No na teraz som z toho smutná a neviem sa s tým vyrovnať. Ako by ste sa s tým vyrovnali vy ? PS. Rozhovor s ňou nehrozí skúšala som a dopadlo to hrozne. Ďakujem

zewa

Pokial hlupe bude, nech sa paci, moze. Nemusi mat zo vsetkeho vyborny prospech. Nemusi mat vobec vyborny prospech. Bude mi stacit ak bude v jednej oblasti dobre a bude si v nej verit a urcite ho nenaucim sa ofucat po kazdej takejto poznamke. Potom na nu v praci raz nakrici sef, chuda sa zosype a skonci na liekoch lebo nebude vediet zvladat verejnu kritiku. Tak to totiz byva..
100krat treba nad takymito vecami mavnut rukou. Pridu este horsie. Co potom?...

tasty

to je pravda, učiteľka nemala vysloviť, že je hlúpa, to je fakt, to bolo maximálne neprofesionálne

ale jednu vec nechápem to zo siedmych strán si sa nevedela naučiť ani jednu???? keby si sa dve strany naučila (čo je fakt málo) z tých siedmych, tak neodovzdáš čištý papier

chceš ísť aj na výšku?? lebo tam je bežné sa naučiť 300 stranové knižky za týžden alebo za 4-5 dni, ako to chceš zvládnuť, ak ani stranu sa nevieš naučiť?

zewa

Vsetci, cela trieda odpisuje, iba ona nie. Chuuda.
NEVERIM.
Urcite sa tam najde kopa ziakov, co sa to iba jednoducho nauci.
A na skolach ide aj o miernu, pejorativne to nazvem, selekciu, kedy niektori ziaci dostavaju jednotky a niektori patky. To je o tom, ze ten predmet nezvlada. Z ostatnych moze mat kludne jednotky. Len dnes deti tazko nesu, ze nedostanu za kazdu blbost dobru znamku. Konecne nejaky prisny ucitel, ktory este nieje vyhoreny a nieje mu jedno, co deti vedia a vyzaduje vela. Tak by to malo byt.

Sejla

ucitelka nema co hovorit svojim ziakom, ze su hlupi. Zewa, keby to bolo tvoje dieta, chcela by si, aby ho ucitelka ponizovala pred celou triedou?

sjsjsjs22

Nemám v úmysle jej to vracať, čo bolo sa nedostane. Ona to od nás vyžaduje naspamäť vak je to všetko dôležité. Nepochybujem o jej vedomostiach.. toto vôbec nieje o nej ale o mne...

tasty

nechápem, na čo si jej vôbec išla vysvetlovať ako to bolo a sama si jej navrhla nech ti dá 5ťku?

to je dosť drzé od teba, nie??? potíchučky si mala počkať kým opravý písomku a vyčkať na výsledok, nie do predu vysvetlovať učiteľke ako to bolo, to i mňa by naštvalo

Delete

zewa - a čo ak to nie je problém jej ale tej učiteľky???

,,ostatní odpisujú,, nevšimla si si?

Ak sa učiteľ nerozumie do svojho odboru a nevie ako vychádzať s ľuďmi tak nech neučí.