Laser alebo domáce IPL na odstraňovanie chĺpkov?

Príspevok v téme: Laser alebo domáce IPL na odstraňovanie chĺpkov?
Anezka

Ahojte, pred pár dňami mi jedna slečna ( alebo pani ) v jednom príspevku odporučila domáce IPL Braun naked skin, vraj sa tým doma odstraňuje nežiadúce ochlpenie navždy, aspon tak je v popise produktu...nepoznám nikoho kto s tým má skúsenosti a keďže mám nohy naozaj v zúboženom stave či už po holení, depilácii strojčekom, alebo voskom u kozmetičky...nič nepomáha... po voskovej depilácii ich mam hladke tak 3 dni, potom začnu vyrastať, zarastať pod kožu, všade mám vyrážky a chrasty a neviem čo všetko možné a vyzerá to otrasne, tento problém už mám asi také 3-4 roky a za tento čas nosím celé leto len dlhé nohavice :( potrebovala by som poradiť, čo je podľa vás lepšie, lebo na odstránenie laserom peniaze naozaj nemám, a ten braun stojí okolo 200 eur...to je už reálnejšie, aj keď som študentka, ale nasporila by som, ide len o to či sa to vôbec oplatí, alebo ešte počkať pár rokov a ísť predsa len na ten laser... aký na to máte názor vy ? a ako riešite podobný problém ? ...ďakujem pekne za každú radu...

Anezka

skúšala som hľadať ten krém na spomalenie rastu chlpkov na ich stránke ale nenašla som, neviem či ho už nevyrábaju alebo som ho len ja nevedela nájsť :-/ škoda... možem sa ísť opýtať aj priamo do obchodu mám to kúsok keď tak ... aaa ako tak píšete a ako som čítala aj na iných fórach, vyzerá to tak že sú s týmto prístrojom baby celkom spokojné :) ... ale ako sa poznám, ja by som určite nadávala po jeho kúpe :D .. lebo na mna nikdy nič nezaberá ..nech sa jedná o čokolvek asi som vadná, ale určite by som to chcela vyskúšať lebo iné východisko nevidím :( asi aj ja mám nejaké hormonálne problémy kedže tak zarastám :( .. katastrofa :(

alexova

ja mam ten novy remington light pro, priznam sa nepouzivam sa pravidelne ako by sa malo treba nato kopec casu , pouzivala som ho sem-tam 4 mes. a to som bola fakt ako opicka .. mam hormonalne problemi. kupu nelutujem nohy sem tam nieco vyrastie.. ja som pouzivala aj na hornu peru bradu je nato nastavec priamo len na tvar .maximalna spokojnost ! tiez som sa bala ci to nebudu zbytocne vyhodene peniaze nieje to najlacnejsie ale ja som spokoo:)

Shayleen

No mne pomáha vždy po holení sa 2x denne čiže ráno a večer sa nakrémujem a chĺpky rastu pomalšie. No ono je to tak že ja som na štítnu chorá a chĺpky mi rastu rýchlejšie. Neviem či som ti to písala ja som začala len pred 3 m a mám iba tvár a podpazušie. Nohu som ešte nezačala! Takže holim si iba nohu a vieš kde :)) ono sa to "osetruje" každý 2 týždeň po dobu 3 m a po týchto 3 m už len raz mesačne. Ono to potrvá pokiaľ vypadnú všetky chĺpky

Anezka

A ten krém fakt účinkuje ? ..lebo také niečo by som prijala tiež :) .. skúsim popozerať, ale som sa chcela opýtať ešte že teda keď používaš toto IPL, popritom sa aj raz za týždeň holíš ? ..alebo to len v období kedy ho nepoužívaš ? .. ďakujem za odpoveď :)

Shayleen

Ahoj. To som bola ja. No a nemáš možnosť si to kúpiť na splátky? Keby sa to dalo ja by som ti to moje požičala ;) čo ma ešte napadlo ja používam aj kremík od yves rocher proti rastu chĺpkov. Mne to za éra po holení sa tým natierame 2x denne a holìm sa iba 1 za týždeň. Pozri na nete či v ich obchode či aj oni tento krém majú

Anezka

wau, tak to už je čo povedať po 8 mesiacov a pri búrke hormónov, asi na tom naozaj niečo bude :) pýtam sa preto, lebo som študentka a žiadne kozmetické drahé procedúry zatiaľ neprichádzajú do úvahy ale nad týmto už teda seriózne rozmýšlam, čitala som si aj nejaké fóra a písali dievčatá že sú tiež spokojné, ja sa len bojím tej aplikácie a toho že na mna to nebude mať taký účinok :( aj keď mám takisto svetlú pleť a tmavé čierne chĺpky, bohužiaľ ani po depilácii nie sú najjemnejšie, a pocit hladkých nôh je tak max. 3 dni :( a to je katastrofa...na to že som mladá baba, som na tom s nohami naozaj hrozne :(

livka13

Sice tento braun nepoznam, ale mam ipl remington 5000 a som uplne spokojna. Podla mna funguju rovnako. Mala som ten isty problem, nohy stale zapalene z depilovania a pri epilacii mi priesvitali cierne botky. Mam tmave vlasy a dost svetlu plet. Mozem povedat, ze to vazne funguje. U mna maximalna spokojnost. Najprv pouzivas castejsie, kazde 2-3 tyzdne, po case kazde 3-4 mesiace. Treba udrziavat. Nohy mam 90% bez chlkov, zvysok je len take jemne paperie:-) No pre mna jedna z najlepsich investicii. Prave som tehotna, v 5 mes., v tehu sa nesmie pouzivat, takze je to cca 8 mes od mojho posledneho oblesknutia, a nohy su stale aj pri tehu utoku hormonov hladke :-D