Pokračovať v tom?

Príspevok v téme: Pokračovať v tom?
Netreba

Ahojte. S priateľom bývame spolu od septembra cca. Dovtedy bolo všetko v pohode, avšak kým sme spolu nechodili tak pil dosť často, aj každý deň. Pri mne to obmedzil ale teraz zase ma potrebu byť každý víkend v liehu. Veľmi sa hádame kvôli tomu, vie že ma to veľmi trápi, plačem kvôli tomu (mamu mám alkoholičku a tak sa tomu dosť bránim a bojím sa toho). On keď ide piť s kamarátmi tak sa ani nevráti domov celý víkend a ide spať domov a ani sa neohlási celé dni ani nič...Robím preňho všetko, cez týždeň sme v robote a tak sa ani nevidíme, akurát večer a cez víkend by som rada bola s ním ale jediné čoho sa dočkám je to že ide piť. Chceli by sme o pár rokov už aj bábätko, ale neviem si predstaviť že to pri ňom vydržím keď toto bude robiť stále. Vidí že ma to trápi a keď sa ho opýtam či to bude robiť pravidelne tak mi povie že áno. Len nechápem, prečo neni ochotný to zmeniť keď vidí, že to je jediné čo nám bráni k tomu aby sme sa nehádali a boli šťastní..Myslíte, že to má ešte ďalej význam a mám to rešpektovať alebo sa vykašlať nato ? ...

Agnes989

A čo si ty vlastne nahováraš, ospravedlňuješ ho, že je to dobrý človek a že si s ním šťastná a okrem jeho pitia a toho, že sú mu prednejší kamoši a toho, že sa vždy na víkend vyparí a vráti sa o dva-tri dni páchnuc alkoholom je ti s ním vlastne super? No keďže tak veľa plačeš tak ti s ním asi tak super nebude. Ty si asi nemala dobrý mužský vzor v rodine keď si bola dieťa, nevieš, čo je normálne. Sama si si ho pritiahla, vedela si, že pije, aj tak si sa s ním dala dokopy a stále s ním trpíš. Mala by si navštíviť nejakú dobrú psychologičku a to teraz vôbec nemyslím nijak negatívne. Ale hrozne sa podceňuješ a nepoznáš svoju hodnotu. Ty si totiž zaslúžiš niekoho ďaleko lepšieho ako alkoholika každý víkend naloženého v liehu, ktorý si ťa vôbec neváži a dáva prednosť krčmovým kamošom pred tebou.Máš asi nízke sebavedomie a podvedome si presvedčená, že si nikoho lepšieho nezaslúžiš, ale nie je to tak, treba na svojom sebavedomí pracovať.

Agnes989

Jedna rada - nikdy si nevyber chlapa, ktorý ti v nejakej závažnej veci nevyhovuje a never tomu, že ho láska k tebe zmení. Nezmení. Ak áno, tak len na krátky čas, ako tomu bolo aj u teba. On je k tomu všetkému ešte aj alkoholik a ty si s ním plánuješ bábätko? To nemyslíš vážne! Je toľko chlapov, čo nepijú, prečo si nezačneš s takými? Vybrala si si nesprávneho a s ním ťa nikdy šťastie nečaká, takže sa poobzeraj inde.

Tono45

Niektoré ženy nemajú nie len úroveň ale ani zdravý rozum. Dievča zlaté - Netreba, doma máš alkoholickú trosku a ty ho ešte ciastočne obhajuješ. Ale ak si chceš skaziť život, tak si ho určite zober za muža :-DDDD

Netreba

Neboj pytala som sa a odpoved vzdy bola ta ze to je proste jeho sposob zabavy, ze on sa potrebuje zabavit, odreagovat, ze on ma rodinu vinarov a tak ro je aj doma normalne a ze nechce samozrejme prist o kamaratov...

Nina.

A spýtala si sa ho vôbec niekedy prečo pije? Veď to je jedna z najzákladnejších otázok.
Možno má nejaké problémy o ktorých nikto ani ty nevieš, skús to z neho nejak vytiahnuť. Možno je za tým niečo viac ako len to, že ho proste to opíjanie sa baví. Netvrdím, že všetci čo pijú zapíjajú problémy, je aj dosť takých čo to robia z nudy, pretože kamaráti pijú, preto, že je to pre nich sranda, ale sú aj taký, ktorý tým zapíjajú problémy, snažia sa utiecť pred niečím. Príčiny môžu byť rôzne. Treba sa najprv skúsiť pozrieť na tie. A možno je to proste o tom, že všetci jeho kamaráti chlastajú a keby prestal tak by vlastne prišiel o partiu. Tým nechcem povedať, že s ním máš ostať, len môžeš ešte skúsiť zistiť príčiny jeho pitia a ak to nemá nejaké riešenie, alebo on nieje ochotný to riešiť, tak potom jedine rozchod, bohužiaľ. Možno ak ťa stratí, tak si potom uvedomí, že si pre neho viac ako alkohol. Alebo začne piť ešte viac ...

Netreba

Dnes prišiel zas opitý...už to nejde takto, viem si s ním predstaviť dalej život keby s tým uplne sekne avšak to asi len márne čakám nato ...

bnna

ahoj. Ja mam zase otca alkoholika. Uz ako dieta son prisahala sama sebe ze nedopustim Aby mi nejaky chlap sposoboval to Co on mojej mame . Mala som priatela vtedy boli sme spolu tri roky . Aj on si Sem tam vyppil a vtedy bil hnusny. Ziarlivy atd. Stupnovalo sa to no bola som zalubena. aspon som si to myslela. Mozno to uz bolo len o zvyku lebo som spoznala v tom case mojho scarneho priatela Ktoremu dakujem za vsetko ze mi dodal silu a otvoril oki. Uz sme spolu 5 rokov a aj preto ze nepije a nemame vacsie probleMy. isto sa s nim Rozid. Povedz mu to razne Ale musis byt na 100% presvedcena.

Netreba

ĎAKUJEM VÁM krásne za názory !! :-) tak trošku naivne som si myslela že dnes ked prídem večer z práce tak snád mu tie posledné dni a rozhovorili niečo dali a že bude čakať doma...v hlbke duše som vedela, že nebude a tak aj je...prišla som a on tu nie je, nepíšem mu, nevolám mu ani nič ...toto ma už ozaj utvrdilo v tom že to nemá význam ďalej...

soffa

nema vyznam,to tahat.uz len to ze vie ze tvoja mama je alkoholicka a ty sa tym trapis,mal by mat respekt ked ta lubi a prestat s tym..asi ta nemiluje,lebo by ti nesposoboval bolest a trapenie.vypit si raz za rok je ok ale kazdy vikend???!to uz je vela.povedal ti na rovinu ze s tym neprestane tak si najdi niekoho lepsieho ktory ta bude viac lubit a respektovat ta..inac si znicis zivot,utekaj pokial je cas.a vobec s nim neplanuj rodinu,lebo budes sa trapit ty,aj vase deti.znicis tym zivot vsetkym....