Spravanie muzov

Príspevok v téme: Spravanie muzov
dolmina

Ahojte, zaujimalo by ma ako sa k vam spravaju muzi v manzelstve. Pomahaju s detmi, staraju sa financne? Musite ich nutit do niecoho? Objatia, pozornost..... ja som v manzelstve 13 rokov, stale sa snazim nieco zachranovat ale akykolvek pokus o debatu s muzom skonci hrozou. Nema zaujem o nic. Davam mu najavo, ze je pre mna dolezity ale on mnou pohrda.tvari sa, ze sa ho nic netyka. Placem, hovori, ze to nie je jeho priblem ze je to moj problem ale ako mam dalej takto fungovat.da sa to???

Súvisiaci obsah

dolmina

Ja ho neodhanam ani nevyhanam, kolkokrat som skusala slusne povedat, ze by som bola stastna ak by nesiel, ale vzdy isiel. Vies, ja stale rozmyslam, naco cakam, bol mi na sluzobke neverny a povedal, ze to je príroda,ktorej nevie odolat. A ja ho odhanam?? A co mam robit, mam ho priviazať???

Delete

dolmina - nič v zlom ale práve si si na svoj problém odpovedala.

,,spojili aj s unikom a uzivani si.,,

Akože tvoj manžel od teba uniká, nechce sa s tebou rozprávať, všetko ignoruje...a teba vôbec nenapadlo, že ho práve ty odháňaš?

Že to, čo robí je len následok a že za toto ste zodpovední obaja?

Asi ťa to vôbec nenapadlo ale tak ak od teba muž uteká tak to asi niečo znamená.

dolmina

hej,hej budem to tak robit, pretoze uz clovek nevladze. Ak viete, ze stale dookola ten muz klame, berie vam to energiu a zbytocne sa to riesi. Aj tak som najhorsia ja, pretoze on si chybu neprizna. Cele je to o klamstve,klamstve,klamstve. Sluzobne cesty a pritom viem, ze to az tak pravda nie je. Sluzbne cesty sa spojili aj s unikom a uzivani si. Idem riesit svoju situaciu,aj ked ma to bude stat vela sil ale dnes v noci som si uvedomila, ze sa kazdu hodinu budím spotená s tlakom v hlave. Privodím si nebodaj este nieco a potom to asi nebude dobre,len clovek si to neuvedomuje. Musim zit len pre syna a seba...

gamm

dolmina ja len pripomeniem ze sa priklanam k nazoru ktory ti tu uz predo mnou niektori napisali. skus manzela nechat tak. ved sama vidis ze to co robis je neefektivne a navyse ta to unavuje. uplne chapem preco to tak robis, velmi ti na zachrane manzelstva zalezi a samozrejme ide aj o syna. ale vies niekedy ked sa velmi snazis ma to presne opacny ucinok.

gamm

tak ten nazor o tych tyranych zenach je teda ozaj zalozeny len na teoretizovani a bez skusenosti. ale budis, kazdy sme nejaky ze.
co sa tyka toho ze sa ludia nemenia. jadro sa nemeni ale mozu sa menit priority, postoje, nazory, pohlady na zivot. na to netreba zabudat.
a uz ked raz niekto vstupuje do manzelstva s cielom mat deti tak to ma brat zodpovedne. a ked sa vyskytnu problemy neriesit ich tym ze bude partnera podvadzat alebo ho ignorovat a podobne. iste je dobre ak sa kazdy s partnerov nad sebou zamysli, nemalo by sa to vyzadovat len od jedneho. ale uz ked jeden prejavi zaujem to riesit, ten druhy by mal tiez prejavit zaujem. niektori tu hadzate vinu na dolminu, pripadne jej pisete ze to robi zle. ja osobne ocenujem to ze ma zaujem to riesit a pristupuje k tomu zodpovedne narozdiel od jej manzela. a ze to nerobi prave idealne ? nuz lahko sa radi za pocitacom a hlavne ked sa nas to netyka. okrem toho naozaj my do toho az tak nevidime, takze nevieme ci na to ide ozaj tak zle, a ako chybu v manzelstve spravila. odsudit ju s tym ze vsak mala vedie koho si berie je zufale. nikto nie je prorok a nikto nevie vsetko a nevidi do vsetkeho. okrem toho v zivote sa meni vela veci, aj ludia sa casom menia vo svojom pristupe k zivotu, v nazoroch, pohladoch na rozne veci a casto mozu aj po rokoch prejavit nieco co doteraz neprejavili pretoze jednoducho neboli k tomu naklonene okolnosti.

dolmina

Ako si to myslel? Ja mam stale pochybnosti, nie som stastna ani ja ani muz a maly to citi. A len ja chcem napravu, uz dalej nevladzem. Zobudzam sa unavena, cez den fungujem v praci,ale s myslienkami v hlave, vecer unavena zaspavam. psychicky to nezvladam. Ja nechcem padnut a povedat si, ze to nezvladnem bez neho, lubim ho, ale to je asi uz z poslednych sil, inak asi ten tlak uz nezvladnem,len ako sa povzniest a ukoncit to!!

Delete

,,Vyfarbil sa,,

O tomto to je...nikdy totiž iný nebol! Ľudia sa nemenia...ich podstata ostáva nezmenená. No druhí majú väčšinou na očiach ružové okuliare, ktoré sa časom zmenia na dioptrické.

dolmina

Ano, pre mna je. Aj pre neho bola rodina na prvom mieste,ale len par rokov co sme boli spolu, mozno 5 rokov a potom sa ten charakter zmenil,vyfarbil,chlapec zacal lietat...a ja padam a chcem tiez vzlietnut,ale podari sa mi to len bez neho...