Nedokážem ju prestať milovať

Príspevok v téme: Nedokážem ju prestať milovať
yolo

Zdravím, rovno prejdem k veci teda.. Už je to viac než mesiac čo som sa rozišiel s mojou priateľkou po roku a pol (ona to ukončila). Ale ja ju stále neviem prestať milovať, pre mňa to bola dlhá doba plných krásnych chvíľ. Nedokážem na ňu zabudnúť, nie je deň čo by som si na ňu spomenul, neviem sa zmieriť s týmto stavom a mám pocit že nedokážem bez nej byť.. Je pravda že som sa zoznámil s jednou holkou, ale nie je to proste to pravé, tá láska.. Cítim sa pri nej čúdne, mám taký pocit že len s bývalou dokážem byť šťastný, bol to vzťah na diaľku delilo nás viac než 100km, ale aj napriek tomu to fungovalo a bol som pri nej neskutočne šťastný, je fakt aj to že sme sa aj hádali a bola ku mne hnusná aj ona, aj ja ku nej.. Ale ja ju proste milujem, a mám taký pocit že aj navždy budem, možno to cítim len teraz tak.. No ten pocit zo dňa na deň, keď sa ráno zobudím, a hneď je mojou prvou myšlienkou, že kde asi je, že chcem byť s ňou, chcem ju počuť vidieť.. Ach, mám pocit že je to zo dňa na deň horšie a horšie.. A už aj ona randi s niekym iným.. Mal som aj národky, ani SMS som od nej nedostal, celý deň som čakal, na nový rok taktiež nič.. V deň keď odchádzalo odo mňa na vlakovej stanici mi ešte aj slza vyhrkla lebo šla domov, že nebudeme spolu, že mi bude chýbať apod.. A na druhý deň sa so mnou rozišla cez NET, od tej chvíle ako som stal s ňou na stanici som ju nevidel, nepočul.. nič! Asi zošaliem, vôbec neviem čo mám robiť.. Mám taký pocit že už nikdy spolu nebudeme, ale zas mám aj ten pocit, že len s ňou dokážem byť šťastný.. Som zúfalý z celej situácie

yolo

Neviem či by sme mohli byť znova spolu, keď to spravila teraz, tak aj keď by sme sa dali znova dokopy, stále by som sa bál toho že sa stane niečo takéto.. Keď som jej vtedy dôveroval a stalo sa toto, tak ďalej neviem.. Ale je aj fakt, že s tým zidealizovanim je pravda, a aj to je pravda, že ju stále milujem, napriek všetkému čo sa stalo..

MultiLevel

Miriam, zlata :) Ak si chces prehodit par emailov, mozme.
Yolo, daj si cas, fakt. Prosto to musis spracovat, kazdemu to trva inak dlho. Skus si kazdy den uvedomovat co ti ten vztah dal, co si sa naucil, ale zas musis mysliet aj na to, ze evidentne to nebol tak silny vztah, aby ste prekonali vsetky prekazky. A to idealizovanie hmmm...Je uplne normalne, ze ju mas momentalne zidealizovanu az az. Ale to je vsetko len klam :) Skutocne. Cim skor to pochopis, tym skor budes v pohode.

yolo

Áno bolo lepšie, keďže boli pri mne ľudia ktorý povedali svoj názor a postavili sa na moju stranu, a pomohlo mi to, no zas to prišlo na mňa.. Ten smútok..

0vecka

mesiac je kratka doba a ak uz si pocas toho casu mal pocit ze je to lepsie tak to imho nebude tak dlho trvat za nejake 3-4 mesiace to uz bude ok... potom si tak max pomyslis ze je to skoda ale inak sa to v tebe utopi....

yolo

Nijako mi to nevysvetlila, keď som sa jej spýtal či by si dokázala predstaviť nás dvoch znova spolu.. Moc sa nevyjadrovala a povedala že to nie je také ľahké, a keď som sa jej spýtal prečo a čo ako, tak len povedala že veľa veci sa stalo.. A hlavný problém je ten že ju mám zidealizovanú, neviem si predstaviť nič krajšie a lepšie v tejto situácii, tužím len a jedine po nej..

MultiLevel

Ak som to spravne pochopila, z oci do oci ste si nic nevysvetlili. A to je ta chyba, rozchadzat sa cez net je hlupost...Pre nu je to uzatvorene, ona uz nema co riesit, ale z tvojej strany je tam zrejme este vela nevypovedanych veci, neukoncene, nedoriesene...preto sa k nej v mysli tak moc vracias. Verim, ze to musi byt pre teba v tejto pozicii tazke a musis dat tomu vsetkemu cas, kym to preboli, no musis sa aj ty sam posnazit o to, aby si sa distal z tohto rozchodu.
Je to nieco ako lekcia, ktorou si musis prejst. A ked sa cez to dostanes, mnohemu pochopis a budes ako clovek opat kdesi dalej. Nauci ta to mnohemu, len musis chciet :) Mal by si ten vztah v sebe uzavriet. V duchu sa s nou porozpravaj, povedz jej vsetko co ta trapi, a zazelaj jej vsetko dobre v zivote. Mne pri jednom rozchode napriklad pomohlo napisat dotycnemu email :) Kedze sa nechcel so mnou ani stretnut, ani pisat si na nete, napisala som mu email o tom, ako sa na neho nehnevam, ako sa posnazim pochopit jeho postoj a sposob rozchodu, ze sa s nim v dobrom lucim a prajem mu vela stastia v zivote. Neodpisal mi, ale mne sa hrozne ulavilo. Po rokoch sme sa nahodne stretli a prve co mi povedal bolo, ze mi neskutocne dakuje za ten email. Ze casom pochopil vsetko inak a ze sa naucil ake dolezite je neprechovavat k niekomu nenavist po rozchode. Mozno casom pride na to aj tvoja priatelka. V momente ako ju vo svojej hlave nechas ist svojou cestou a budes sa sustredit na vlastne stastie, zazijes v laske veci, o ktorych ss ti teraz ani nesniva ;)

miriam123

vidis, uz si na tom bol lepsie a takto to moze byt este niekolkokrat, to su take recidivy a ked uz si budes mysliet, ze to nikdy neskonci, tak to zmizne uplne. to prichadza necakane. a zacnes sa tesit zo zivota ako novy clovek. bude to super.
mne sa velmi paci ta prva rada. ze ked ides do vztahu, tak s rozchodom treba pocitat a nerozides sa az s tym, kto k tebe naozaj patri. je to mozno trochu smutne, ale super je, ze nakoniec mozes byt s niekym, s kym to bude este tisickrat lepsie.
inak - ako ti to vysvetlila? povedala ti k tomu nieco? myslim, ze aj to "pomoze". najskor to asi bude este horsie, ale aspon nebudes tapat a neskor zacnes tie jej dovody chapat. mozno len tak, ze si asi nie ste sudeni a ze ste sa ako ludia nepochopili, ak si nieco take moze mysliet alebo urobit. ale zmieris sa s tym urcite.

yolo

Ďakujem za odpoveď, prečítal som si aj tie rady.. No ale v takejto situácii je všetko veľmi ťažké.. Týždeň som mal taký pocit že mi je fajn, že sa už z toho pomaličky dostávam.. No znova to na mňa doľahlo a neskutočne, hlavou mi nonstop chodia spomienky a do mojich očí sa len tlačia slzy. Posledný krát som ju videl vtedy keď odchádzala odo mňa.. Aj to som bol smutný, a potom rozchod.. A deň predtým ako odchádzala tak som pripravil aj pekný večer so sviečkami, vínkom.. A z dňa na deň sa toľko veci zmení..