Plesne na nohách

Príspevok v téme: Plesne na nohách
melani111

Ahojte. Chcela by som vás poprosiť o radu. Trápia ma plesne na nohách. Pred asi dvoma dňami sa mi stalo že sa mi na nechte kde bola pleseň nech odlupol a odpadol. Celý ten necht kde bola pleseň odpadol a neviem či mám navštíviť kožnu alebo stačí ak si kúpim v lekárni niečo na to. Poraďte prosím.

On9

Skúste nakrájať dva tri strúčiky cesnaku zaliať pol litrom viacej vody. Nechať trošku vychladnúť a tam močiť postihnutú nohu.kym úplné voda nevychladne

všetkojed

Na nechctoch neviem, ale na koži mi zabrala massť z propolisom. A to som vyskúšal všeličo možné aj nemožné. Vyskúšaj to. Ja ju mám odtialto www.marhula.sk

RNG

Kedysi napr v Baratisla ve na kupalisku na Tehelnom poli pouzivali na dezinfekciu chlorove vapno(chlornan vapenaty, dnes znamy popularne ako MMS 2), takze oxidacne nicili rozne mikroby, vcitane plesni. Dnes to pouzivaju menej, a tak je viac nakaz.
Savo obsahuje oxidatory, tj tak isto je protiplesnove.
Kexdze neviem, co ine Savo obsahuje, dal by som prednost radsej MMS 2, co sa da na trhu dnes tiez od hromady vyrobcov a distributorov kupit, lebo sa dosial pouziva na dezinfekciu bazenov a niekde aj pitnej vody, pod nazvom napr Pool shock treatment Pozrio napr na
www.spaandpoolstore.com
alebo hromadu inych. Zrejme aj na Slovensku to niekde dostanes.

michalmmm

Na plesne na nohach velmi dobre pomaha mast z nechtika lekarskeho. Kupite ju v lekarni. Existuje nechtikovy krem a nechtikova mast, pytajte si mast a plesne zmiznu.

Walika

raz tu jedna pisala ze jej pomaha ak si kusok vaty naleje savo a potom si opatrne pretrie nechty. Ale musis davat pozor aby si si nespalila aj kozu. Aplikuj cisto len na necht a len trochu. Jej to vraj pomhlo.

RNG

Zozen si borax a urob silny roztok(50 %) a tym si to natieraj.
Proti plesniam na nohach (onychomycosis) je aj oreganovy olej a ine

laura36

z vlastnej skusenosti aj zo skusenosti kamosov ten canesten staci, pripadne sa spytaj v lekarni. pozor na tie kupaliska, nebehaj tam bosa aby si zas cosi nechytila...

Delete

Batrafen, Belogent, Dermazin

Je toho na tieto plesne viac a lepšie ako Canesten.

Najdôležitejšie je sa neutierať do toho istého uteráky, ktorým si utieraš nohy :)

Určite choď kožnej!!!