Zatekanie hlienov - psychika

Príspevok v téme: Zatekanie hlienov - psychika
uiuooo

caute mam dlhodoby problem so zatekanim hlienov do hrdla, brani mi to normalne plynule pekne rozpravat stale som ako keby zachripnuta a musim kaslat - vykasliavat....brala som uz kadeco na kasel - kvapky sirupy a nic, neprestalo to....
zevraj to mam uz od detstva a lekarka povedala ze to u mna suvisi so psychikou, ked som nervozna alebo v strese tak mi zacnu zatekat hlieny a neviem co s tym mam robit....ma niekto podobny problem? ako ste to riesili?

uiuooo

ludia alergiu nemam bola som u imunologa-alergologa a mam trochu oslabenu imunitu na co som brala immunor a este nejake ine lieky, mala som zvysenu precitlivenost na macaciu srst a na to mi imunolog tiez dal lieky ktore som uz dobrala....takze alergia nie a ked som to vravela koznej ze ma svrbi aj pokozka, tak mi dala na to krem :D vyslo mi v testoch "atopicky teren" takze mam trochu suchsiu pokozku a mozno preto je to mierne svrbenie....no a plesne......mavala som dva roky opakovane "zenske mykozy" a kvoli nim som absolvovala torturu po roznych doktoroch...no ale na to zatekanie mi nikto nic nepovedal nepredpisal neliecil...ako mala som bola na lieceni v Ciernej hore na svk posielali tam deti s dychacimi problemami....a od rodicov viem zevraj mi to vtedy pomohlo..takze teraz fakt neviem, ze ci to nebude aj tymto znecistenym vzduchom ten moj problem....je to neprijemne v praci sa cuduju ci som stale chora ale chora nie som len kaslem kvoli tym hlienom co mi zatekaju a kolkokrat mi aj hlas vypadne a je mi to neprijemne...ked s niekym rozpravam posobim trochu zakriknuto kvoli tomu potrebujem to uz vyriesit len neviem o co sa opriet a ako to riesit kedze lekariom je to jedno a fakt nemam zaujem obiehat ich kazdy tyzden ako tomu bolo doposial a nic sa nenapravilo

lombardo1981

Zabudla som sa spýtať. Píšeš, že to máš od detstva. Nemáš náhodou zle vyvinutú prepážku? Alebo niečo podobné? Alebo alergiu?

lombardo1981

Robili ti RTG prínosových dutín? Bola si na ORL? Pretože toto zatekanie je prítomné pri sinusitídach.

doubledog

najskôr pojde o nejaky zapal, alebo chronicku infekciu sliznic.

ten suvis s psychikou sice vyluceny nie je, ale tak je dost nepravdepodobny :)

michal 22

tvoju doktorku(tento titul si rozhodne nezasluzi) posli niekam a najdi si niekoho ineho, lebo taky drist zo seba vypotit nikto normalny nemoze :D pre boha :D... moze to mat rozne priciny, od alergie, po zapaly... a ako ti vravia nechod k psychiatrovi v ziadnom pripade...

michalmmm

Ziadna psychika, ale alergia. Urcite tvoj dokror bude od farmaceutickych firiem stedro odmeneny. A to od firiem takych, ktore vyrabaju cvokarske lieky. Neopovaz sa napchavat sa takym svinstvom a ak ti aj lieky predpise, v ziadnom pripade ich neber! Lebo ublizis len sama sebe tym, ze budes chodit s vyplazenym jazykom a lieky z teba urobia tvora cudneho, na cloveka nepodaneho s trasucimi sa rukami a este v tebe aj vyvolaju halucinacie a kadeco, ze hoci aj ziadne psychickd problemy nemas, tak po zacati uzivania takychto liekov ich veru mat budes a aj zivot ti skratia take lieky. Ide o lieky ako Seroquel, Risperdal, Leponex, Solian, Olanzapin a ine. Nezvratne ti poskodia pamat a vymazu z teba schopnost logicky mysliet. Do dvoch mesiacov od zacatia ich uzivania budes tucnejsia o 30 kg. Radsej vyhladaj nejakeho dobreho, sukromneho alergologa, hoci aj drahsieho a radsej si priplat, len nech nemusis na termin pol roka cakat. Testy na alergie robia ale bezne aj kozni lekari, tak mozes skusit stastie aj tam. Ak mas nejake kozne prejavy, co ja viem, napriklad ak ta casto svrbi pokozka, co je u alergikov bezny jav, mozes s tymto problemom prist ku koznemu a tam ho blizsie rozvinies, povies napriklad, ze okrem svrbenia pokozky mavas aj nejake tazkosti s dychanim, zatekanie hlienu, ze sa kazde rano zobudzas s upchatym nosom, a tak... On uz bude vediet, co ma s tebou robit. Urcite ti da do testu minimalne plesne a roztoce, lebo prave na ne sa alergia javi ako celorocny problem. A NEOPOVAZ SA IST K PSYCHIATROVI!!! Telesny problem ma pricinu vzdy len v tele a v ziadnom pripade nie v psychike, len ju treba najst.

jajom

Poradit nejako neviem ale v prvom rade by som vymenila lekarku a este by som jej mala chut aj jednuvlepit....typicky slovensky lekar - nevie stanovit diagnozu tak z cloveka urobi psychycky labilneho cloveka... boze ludia sa spamatajte a nenechajte zo seba robit idiotov zmen lekarku za taku ktora sa ti bude snazit aj nejako pomoct a nebude z teba robit blazna kvoli zatekaniu hlienov, alebo si snad od dectva az doteraz v permanentnom strese???