Mám povedať áno?

Príspevok v téme: Mám povedať áno?
tinabrej

Dobrý deň, neviem ako mám začať, mám jeden problém. Priatel ma požiadal o ruku, sme spolu už 8 rokov ( od kedy som mala 15 ), máme krásny vzťah a milujem ho najviac na svete. Nikdy som ho nepodviedla a určite ani on mňa, cítim že je to moja láska na celý život. Síce sa občas pohádame ale sú to len také malé hádky kôly v podstate ničomu, hneď si všetko odpustíme. Bývame spolu už 3 roky a vážne nám vždy všetko klapalo. Čiže asi by som ani nemala váhať a povedať mu áno. Ale teraz k tomu problému. Je veľmi žiarlivý a nemôžem sa ani rozprávať s inými, nekričí potom na mňa ale na nich. Občas sa mi zdá že je vážne veľmi agresívny, aj na ženy. Veľa krát mal už aj problémi keď zbil nejakých chlapov, proste mi to je všetko veľmi divné, na mňa ani len nezvýši hlas, chráni ma a vydím že ma veľmi ľúbi, ale bojím sa manželstva s ním. Bojím sa či nebude potom takýto agresívny aj na mňa. Mám z toho aj takú menšiu traumu pretože keď som bola malá môj otec bil moju mamu. Preto sa tak toho všetkého bojím. Rozprávala som sa o tom aj s mojou sestrou a s ľúďmi ktorí sú my najbližší, ale všetci vravia že by mi neublížil pretože vidia jeho lásku ku mne. Ale aj tak mám stále zmiešané pocity. Už neviem čo mám robiť. Viem že by bol aj dobrý otec, viem že má rád malé deti keďže aj jeho sestra práve porodila dcérku a stále sa s ňou hrá, stále mi opakuje že chce už mať aj so mnou dieťa. A háčik je ešte aj v tom že má strašne veľa peňazí ( samozrejme s ním niesom kôly tomu, milujem ho ), ale už keď sme spolu začali chodiť a mala som 15 tak sa všetkým predvádzal, samozrejme teraz už taký nie je, to bola puberta. :D Ale bojím sa že ak sa vezmeme tak že si bude myslieť že keď má veľa peňazí môže mať aj veľa žien. No ja neviem :/ Prosím poraďte mi. Som už vážne zúfalá. A rešpekt tomu kto si to celé prečítal :D Ďakujem za každý komentár. :) P.s. - je starší o 5 rokov :) Ale pre mňa je vek len číslo. Napíšte aj čo si myslíte o tom vekovom rozdiele.

flegma

presla som zbezne diskusiu a zaujala ma jedna vec, a to kvantum odpovedi s rovnakou IP adresou ako zakladatelka...
takze bud je to cele fake a niekto si tu robi prdel, alebo dalsia trapna diplomovka

Agnes989

No toto ja tiež nechápem že jej nevadí že je to mlátička a pobije sa s kdekým pre každú hlúposť. Ja by som si s takým v živote nezačala a mohol by mi dávať zlata koľko chcel, by som to ani neprijala. Mne by bolo maximálne nesympatické že si trúfa na slabších, takého by som si v živote nemohla vážiť, skôr by sa mi sprotivil. A nehovoriac o tom, ako ju už teraz obmedzuje.

Agnes989

Murak: no ak sa pohybuješ v pochybnej spoločnosti, v krčme tretej cenovej, kde chodí tá najväčšia spodina, tak sa nediv, že ti niekto dá po ústach len preto, že sa mu nepáčiš. Ale ak sa pohybuješ v normálnej spoločnosti, tak sa ti toto nestane.

doubledog

to uplne suhlasim, ved kludne moze natrafit na podobného typka. pripadne na nejakého slabsieho, co ma zbran a ma pocit, ze svet mu ublizuje.
zeny byvaju casto extremne egocentricke, stava sa, ze im prilis nevadi, ze ten ich chlap je svina, nasilnik, zlodej, mafian, niekedy aj vrah.
hlavne nech sa hra s detmi a doma je kludny.
ved to tak bolo aj s manzelkami nacistov.

0vecka

2 doubledog ja som poznal jedneho ktory robil 20 rokov vseliake bojove sporty ... ale trufal si iba na slabsich... 15 rocne deti a tak a tiez sa tym vsade chvalil a jeho priatelka bola nanho hrda... :)

ale fakt mi to prislo divne ze to fakt tak vyzera ze jej vobec nevadi ze sa zapaja do bitiek... podla mna fakt skonci v base... navyse on si aj moze zacat na niekoho kto sa branit nebude ale kludne sa moze stat ze tam bude opodial jeho brat tatko stryko ktory je praveze taky schopny bitkar a fakt bude srkat slamkou

raz mi jeden rozpraval ze jeho zivotny sen je dan niekomu taku nakladacku po ktorej este o rok nebude schopny viest normalny zivot a ze caka len na to kedy mu da niekto na to zamienku :-D akoze magor...

doubledog

prezyvka
ale ty nie si clovek, ktory svoju partnerku chce izolovat od iných ludi.
ak je on tyransky typ chlapa, tak velmi rad vyuzije tu moznost nechat si ju doma.
bude ju tak mat uplne pod kontrolou.

a ja si tiez myslim, ze zostavat doma je pre kazdeho cloveka skodlive.

Prezyvka055

doubledog ja mam dost penazi a priatelka este viac ale obaja chodime do prace, podla mna ak je clovek zavrety len doma tak z neho vznikne uplny cvok.

doubledog

niektori ludia vedia velmi dobre odhadnut, na koho mozu a na koho nemaju zautocit.

ale inak je to celkom zaujimave aj z iného pohladu.

autorke vlastne nevadi, ze jej chlap mlati iných ludi.
len sa boji, ci nahodou nebude bit aj ju.
keby mala istotu, ze ju bit nebude, kludne mu bude akceptovat jeho nasilne sklony voci inym.

si to predstavujem:
aky si mal dnes den, milacik?

pohodicka, nic extra, dnes som zmlatil dvoch chlapov.

uhm. a nechces nieco jest?

0vecka

inak ako to tak citam tak to ze sa obcas pobije kvoli tomu ze ziarli sa zakladatelke vobec nevidi ako problem... to mi tiez nepirde celkom ok....