Tráviaci systém pri cukrovke

Príspevok v téme: Tráviaci systém pri cukrovke
rebarbora1970

Dobrý večer.
Môj manžel má cukrovku 2 typu Po troch rokoch liečenia liekmi boli neuspokojivé hodnoty a tak je od decembra na inzulíne a naĎalej berie dvoje lieky. Hodnoty cukru sa zlepšili ale má neskutočne často sa opakujúce gastritídy.
Drží diétu, režim a aj tak. Jedna lekárka mi povedala, že je to dôsledok liečby liekmi ktoré mu pomáhali a zároveň ubližovali pretože ich učinnok ako negatívum je upchávanie cievok tráviacich orgánov. Má lieky ale vôbec sa to nelepší, preto by som chcela ísť aj nejakou alternatívnou cestou. Má iba 34 rokov. Prosím Vás o všetky skúsenosti a rady ako riešite problémy s trávením Vy pretože má dni kedy je to tak intenzívne , že nedokáže jesť a končíme hypoglykémiami na internom. Lekárka doporučila lieky diétu a jej slová ,, viete toto je cukrovka,, mi už trhajú vlasy.
Som vď
ačna za každý názor. Do národného ústavu Ľubochňa mu nedali doporučenie. Aj ten inzulín som mu vyslovene vydupala .

RNG

Gastritis, tj zapalzaludka je sposobeny najma roznymi mikrobami, ktore su na potravinach a ktore by mala znicit dostatocne silna zaludocna kyselina. Tj tvoj muz trpi zrejme na hypochlorhydriu alebo achlorhydriu a teda si musi kyseliny doplnat. A mozno aj enzymi. Spomenul som tu uz mnophokrat, ze v posdledne roky obiehaju svet viralne nakazy, ktore znizia v zaludku vyrobu kyselin(napadnu parietalne bunky co vyrabaju kyseliny), niekedy az uplne znicia vyrobu kyselin co sa stalo minuly rok aj mne po dvochtakych viralnycy nakazach. Nestacilo ani to, ze som ich za 2 dni porazil antiviralnymi doplnkami, aj tak mi stacili vyrobu kyselin uplne odrovnat. Takze musim brat s kazdym jedlom doplnok kyselin a to 2 az 3 kapsule betainu HCl s pepsinom. Cukrovka DM2 s tym nema nic spolocne, je ju uz mam dlhe roky a nemal som s nedostatkom kyselin vacsie problemy az do minuleho roku.

tasty

Liečba diabetu 2. typu a iných metabolických chorôb

V priemyselných krajinách došlo v súvislosti s poklesom fyzickej aktivity a nárastom kalorického príjmu, ale aj v dôsledku čoraz širšieho použitia chémie v potravinárstve k explozívnemu nárastu výskytu cukrovky, vysokého krvného tlaku, porúch metabolizmu tukov , srdcovocievnych chorôb, nádorových chorôb a iných, tzv. civilizačných chorôb. Avšak najnovší výskum v početných oblastiach medicíny poukazuje na to, že choroby nemusia byť nevyhnutným následkom rozvinutej civilizácie. Naopak, moderná priemyselná spoločnosť poskytuje doteraz nevídané výhody, ktoré sú prospešné ľudskému zdraviu a predlžujú ľudský vek. Aby sa tento cieľ dosiahol, je nutné poznať súvislosti. Musíme vedieť, ktoré negatívne vplyvy je potrebné z nášho života eliminovať a ktoré vplyvy naopak, podporiť. Často nie je jednoduché rozhodnúť sa, ako postupovať, pretože je nutné zohľadniť veľmi špecifické individuálne danosti. Býva to aj preto, lebo odporúčané postupy liečby nie sú vždy tým najrozumnejším, čo môžeme pre pacienta urobiť. Inak povedané, v lekárskych knihách nie je všetko, čo potrebujeme. Medicína je zaplavená obrovským množstvom nových informácií a akademické odporúčania nemusia byť vždy „zlatým rezom“ pre riešenie problému. Metabolizmus ľudského tela je veľmi komplikovaný a komplexný sytém biochemických procesov, ktorých úlohou je veľmi často kompenzovať škody, ktoré sme napáchali svojim nezodpovedným ptrístupom k vlastnému telu. Či už z nevedomosti, alebo poplatnosti záujmom farmaceutických firmiem medicína nezriedka postupuje tak, že potláča obranné a samouzdravovacie schopnosti organizmu, čím v konečnom dôsledku napomáha pôvodcovi choroby udržať a rozšíriť svoj negatívny vplyv na ľudské zdravie. Týka sa to viacerých „metabolických chorôb“, ale napríklad aj viacerých „imunitných porúch“ a vo viacerých individuálnych prípadoch aj tak závažných diagnóz, ako je asthma bronbchiale, atopický ekzém.
Ste obézni a máte cukrovku 2. typu, namerali vám vysoký krvný tlak, a preto vám predpísali viacero druhov liekov, ktoré by ste mali užívať? Myslíte si však , že by ste sa týchto chorôb mohli zbaviť? Pravdepodobne máte pravdu. V približne 60-tich percentách všetkých prípadov cukrovky ide o diabetes mellitus 2. typu, ktorý je priamym následkom tučnoty a v absolútnej väčšine sa dá vyliečiť, alebo výrazne zlepšiť kombináciou diétnej liečby a fyzickej aktivity. Veľmi často sa nám spolu s tučnotou podarilo odstrániť aj vysoký krvný tlak, poruchu metabolizmu tukov, ale aj iné poruchy, ktorých liečba bola dovtedy neúspešná.

viac na www.jaat.sk

Evicka BBB

Zubari sa pacientov s vysokou kazivostou zubov bezne pytaju na laktozovu i., na alergiu a nwznasanlivost mliecnych vyrobkov, ale aj na cukrovku a celiakiu. Pri tychto chorobach sa kazia zuby aj ludom s dobrou hygienou.

emalea

Evička to vážne?? Zaujali ma tie posledné vetičky, že zuby?? To je fakt tak naše telo prepojené, že všetko súvisí so všetkým??

Evicka BBB

Potravinove intolerancie trapia polovicu obyvatelstva sveta. Cukrovka a celiakia su tie najhorsie, ale malokto z tych, co maju intoleranciu, maju i. iba jednu. Dobre by bolokupit si v lekarni maly test Food detective. Je v nom 46 potravin a stoji asi 80€.Test si urobite sami doma a potraviny, ktore vam v nom vyjdu, uz nejedzte. To je sanca, aby gastritida vymizla. Okrem toho by sa zislo vys. na laktozu a fruktozu. Keby som mala svoju vlastnu ZP, preplacala by som testy kazdemu. Mnohi ludia zbytocne trpia, lebo testy su drahe a nemozu si ich dovolit.. Ja som kvoli laktoze a mliecnym bielkovinam prisla o vela zubov atakmer aj o zivot.Teraz mozem setrit peniaze na zubne implantaty.

vitavi

Najprv skús pochopiť ako sa trávia cukry. Rozlíšiť, ktoré cukrovkárovi škodia a ktoré potrebuje pre vyliečenie. Z minulosti sa traduje chemické chápanie obilnín ako cukrov. Z hľadiska nutričného je obrovský rozdiel medzi cukrom repným, ovocným, mliečnym a "cukrom " z obilnín.

Jednoduchý repný cukor spôsobuje kolaps pankreasu nárazovým zvyšovaním hladiny glukózy v krvi a komplikácie v očiach, kožné problémy, zlé hojenie rán a i.

Celozrnné obilniny /nie biela múka/ stabilizujú hladinu glukózy v krvi a dodávajú potrebné minerály a vlákninu.
Na liečbu žalúdka i cukrovky je ideálne pšeno.
Nepostrádateľná je ryža natural, ďalej pšenica, jačmenné krúpy, ovos, raž, kukurica. Tento základ dobre uvarený domäkka doplníš prevažne tepelne upravenou zeleninou, kvasenou zeleninou a strukovinou, rybou.
Nasýtené tuky z mliečnych výrobkov, ktoré upchávajú cievky nahradíš panenským olejom, semienkami.

www.rozhlas.cz