Nabeh na rednutie kosti

Príspevok v téme: Nabeh na rednutie kosti
pomocc

Výsledky od doktorky mi toto potvrdili. Co to vlastne je, co mám robit, budem mat osteoporozu? Mám len 16 sice som vegetarianka, jem vela ovocia a zeleniny, mlieko pijem každý den. Doktorka povedala aby som jedla ryby, ktore som predtym nejedavala. Vyliecim sa este alebo ked budem mat 20-30 tak sa mi budu lámat kosti :/
Ked jem ryby, chce sa mi vracat :/

Feriha

A to Ti lekárka nič nepredpísala?Choď k ortopédovi a ten Ti predpíše Biomin H sáčky,vitamín D,šumivé calcium.Nekupuj si hlúposti.Výživové doplnky sú drahé a o ničom.Toto máš na recept a doplácaš minimum.To je moja vlastná skúsenosť.

lombardo1981

pomocc, pre teba je dôležitejšie dopĺňať vitamín D. Pretože ten sa v rastlinách nachádza vo veľmi malom množstve. Je prítomný napríklad v banáne, avokáde, cereáliách, kakau a obilných klíčkoch.
Vápnika je dosť napríklad v sóji, maku, lieskovcoch, mandliach, špenáte. Napríklad v maku je ho viac ako v syroch.

Noelani

Nikdy nie je neskoro. Skus po dedinách kt.maju doma kozy ale môžeš aj objednať. Tu na dočítaš viacej :

http : // www . mojezdravie . sk / tibetska - kefirova - huba . html

ale bez medzier inak mi to odstráni

Noelani

Kúra z tibetskej huby je tiež dobrá. Mám nedostatok vit D a hrozí mi osteoporóza. Odkedy pijem tu hubu mám vďaka nej Dobré výsledky

[zruseny35]

ps:to mlieko prosim ťa nepi ako zdroj,dnes sa mlieko vyrába nenormálnymy sposobmi,je to len "biela voda".Skus ovčie jogurty a syry

[zruseny35]

Ja tiež ryby neznášam :) Kostiam sa dá vapnik dodať,len si davaj pozor nech to je prirodne ,nie umele doplnky stravy alebo nedajbože z lekárne čistý vapnik -zapchá ti to rokmi cievy,skornateju ti,pretože umelý vapnik nedokáže telo spracovať.(velmi maličko,ostatne žial v krvi koluje a uklada sa v cievach )
Ja by som ti doporučila chlorellu (20tbl./den)od Green Ways,je v nej kvantum prirodneho vapnika a hlavkovom salate je tiež vela vapnika,len to malokto vie :)
Neboj to dodáš ,ešte si v puberte, nemas ukončeny rast-všetko bude dobre .

pomocc

Ako sa taky doplnok vola, pojdem zajtra do lekarne. Dnes už som jedla tie ryby.
Inak, dakujem vám vsetkym, pekne ste to napisali, dakujem za vaše rady a čas