Intolerancie strava / testy / príznaky

Príspevok v téme: Intolerancie strava / testy / príznaky
menma

Zdravím mávam problémy zo žalúdkom už asi dlhšiu dobu pravdepodobne pol roka kde to začalo bolestami kosti atd.. koncom novebra som pocitoval nadúvanie,častu stolicu niekedy aj žltej farby, o par týždnov neskor už pribudly bolesti brucha.. tiež ma už vyše polroka bolieva hlava niekedy menej niekedy viac už boly obdobia kde ma ani nebolela mám robenu endoskopiu kde mi okrem žlče v žaludku a helicobaktera nenašli nič všetko je vraj v poriadku tiež mam robene krvne testy z ktorých podla doktorov možme vylučit celiakiu... a mam robene aj krvne testy na zapaly v tele ale vraj negativne od januara som držal dietu hlavne som sa vyhýbal sacharydom lebo som si myslel že ide o kandidu ale asi som netrafil no čo chcem povedat je že ked som začal pred 4 dnami zase jest bielu muku (rožky chlieb) až do dnes.. tak ma už 4 dni boly silno hlava bolý ma brucho... toči sa mi hlava.... mam dojem že mam nejaku intoleranciu na nejakú určitu potravinu možno na lepok..

tak sa chcem spýtat odkyal kúpiť testy na potr. intolerancie??? kde su nejake najlepšie hlavne cenovo

ake ste maly príznaky ked ste mali intoleranciu??

čo jesť ked neviem o aku ide intoleranciu??

robia testy na intolerancie aj lekáry ?? a ak ano kolko to stojí?

menma

som pozeral teraz a v tom food detective sa robi aj gluten a stoji 76 € neviem čo by som mal teraz ale jest... aby som si svoj stav nezhoršil dufam teda že sa to za polroka vomne moc nerozširilo.. nechcem mat curkovku ani nič take :(

LMarika

Mne test na intolerancie robili v Bratislave na Interklinik. Robia tam 3 rozne druhy testov, rozdiel je len v pocte testovanych potravin. Ja som mala ten najvacsi a najdrahsi test s 220 potravinami a stal 420 € a pre tych, ktorym poistovna nieco doplati, to stoji 370€. Vseobecna zdravotna doplaca 50€. Ostatne testy su lacnejsie a su s mensim poctom potravin. Na stranke Interklinik si to uz vygooglite. Test sa robi z odberu krvi z prsta. Ani vyzliekat sa nemusite, tri sekundy a je to. Potom cakate asi dva tyzdne na vysledky. V krvi sa hladaju IgG latky proti danym potravinam. Vysledok vyzera tak, ze na papieri uvidite zoznam potravin, ktore isli do testu a vedla kazdej potraviny uvidite cislo - je to ciselna hodnota protilatok IgG. Zdravy clovek ma vsade nulu, pripadne velmi male cisla. Clovek s intoleranciami ma vysoke ciselne hodnoty. Nad 23 je slabsia intolerancia a nad 29 je uz silna intolerancia. Ja mam pri kravskom mlieku az nad 100 a pri kazeine okolo 80, fuj, uz ho nikdy nedam do ust, fuj, to by bola samovrazda. Laktoza a fruktoza do tohto testu nejdu. Na to sa.robia.ine testy formou dychovych skusok. To su tie cukry - sacharidy. Intolerancia existuje aj na glukozu. Je to cukrovka a moze sa vyvinut z inych intolerancii, ak su neliecene.

menma

Lmarika kusok si mi zlepšila naladu to s tou čarovnou paličkov.. asi si objednam z netu ten test sice je drahý ale ak sa mam citit dobre som ochotný to tam vraziť..

mohla by si mi prosim dat nejaký tvoj týždenni jedalniček?? ja som ochotny skusit aj ten tvoj možno mi bude lepšie

napíš mi prosím na e-mail marek84lm@azet.sk

ale sranda ja že ja hnačky skoro vôbec nemavam ... aj ked som nejedol sacharidy stále som mal bolesti hlavy ale mierne.. ako som 4 dni na pečive bol hlavne biele rožky a chlieb tak je mi otrasne...

existuju intolernacie na čo ja viem na cukor?? alebo na sacharidy ?? myslim celkovo?? alebo tuky či bielkoviny? či intolerancie su len na potraviny?

tiež mam spominane bolesty klbov pukanie kosti... bolieva ma občas aj chrbtica tiež mavam po niektorých jedlach smradlave hnilobne vetri.. je to príznak intolerancie na danu potravinu?

čo mam teraz jest ked som v stave že fakt len môžem hadat na čo mam intoleranciu... už polroka beham po doktoroch a nič.... nevedia najst

robi obvodna lekarka krvne testy na Histaminovu intoleranciu ?

čo ešte skúsit?

LMarika

Ja mam vela potravinovych intolerancii: gluten, psenica, kukurica (obsahuje ju mnoho bezlepkovych vyrobkov), laktoza, kazein, bielkovina kravskeho mlieka, vajecny bielok... dalsie uz ani pisat nebudem, toto so su mna tie najsilnejsie. Cely zivot som po kazdom jedle prdela ako raketa, ze prdnem jednu smradlavu, o tri sekundy dalsiu, o tri sekundy dalsiu... asi 12 hodin trvalo, kym tento problem pominie. Velmi casto ma po jedle prehnalo, najma po mliecnych vyrobkoch. Vsak mam intoleranciu na tri zlozky mlieka, tak ani sa necudujem. Po pssnici ma zase bolela hlava a bolo mi na grc, samozrejme tento uzasny pocit bol sprevadzany bombardovanim, ako inac? A neustale som mala pocit, ako keby som zomierala na nejaku otravu. Niekedy som po jedle tvrdo zaspala a niekedy aj odpadla. Po vykonani testu na intolerancie a po vyluceni nevhodnych potravin sa akoby mavnutim carovneho prutika vsetko na dobre obratilo a uz ziadne problemy nemam, len musim dodrziavat bezlepkovu a dietu. A ine diety.

Albertovo

Celiakia sa nedá na 100 % vylúčiť iba na základe krvných testov a tieto testy musia byť doplnené o gastrofibroskopiu, ktorou sa odoberú vzorky. Až na základe laboratórneho rozboru vzoriek je možné relevantne posúdiť, či je alebo nie je prítomná celiakia. Toto vyšetrenie sa niekedy musí vykonať opakovanie pre potvrdenie predchádzajúcich zistení. Taktiež prichádza do úvahy intolerancia laktózy/mlieka, najmä, keď sa pacient sťažuje na neustále, neodôvodnené nafukovanie. Pri nediagnostikovanej celiakii (bez dodržiavania potrebnej diéty) môže dochádzať k bolestiam hlavy, kŕčom v zažívacom trakte, neustálej únave atď. Z dlhodobého hľadiska (pri nedodržiavaní správnej stravy/diéty) môže dôjsť k prejavom súvisiacim s postupným rednutím kostnej hmoty (osteopénia - neskôr osteoporóza), bolestiam pohybového aparátu, problémom so zažívacím aparátom, malnutrícii (nedostatok živín), depresívnym stavom atď.

sereena

Robia to aj lekari ale uctujú si za to velke prachy najlepsie je ked si to kupiš cez internet daj si do vyhladávača test food detective slovensky. Ja som si to robila testuje sa tam dost vela potravín. Zistíš čo ti škodí a podla toho potom zacneš dietu. Tieto problemy čo maš to je asi z nevhodneho jedla. Ten test Ti pomože. Doktor cez poistovnu ti tak vela potravin testovat nebude takže ten test mas lepši.