Ziadna brutalna laska

Príspevok v téme: Ziadna brutalna laska
Lilly2100

Priatel mi po roku a pol vztahu povedal, ze so mnou chce skusit byvat, ale ze mam pocitat s tym, ze to nie je podla jeho slov ziadna brutalna laska na cely zivot, ze ma tolko problemov, ze mi momentalne nedokaze opatovat lasku (v zamestnani, v praci) ale ze vie, ze budem idealna matka jeho deti a ze som idealna zena na zalozenie rodiny. Ja mam 28, on 34. V poslednom case mi asi trikrat zdoraznil, ze sa nechce pretvarovat, ze ma neviem ako miluje, ze ma ma asi rad, ale brutalna laska to nie je.

Neviem, ako sa mam k tomu postavit, zvazujem rozchod, ale nie som si ista. Ved laska moze prist aj casom nie? Po spolocnom byvani, dalsich zazitkoch.

liberta25

ja neviem celkom pochopit, preco ludia masochisticky zabijaju svoj zivotny cas a energiu spolubyvajuco - surodeneckymi vztahmi

tubo

Lili - To co hovoris o jeho vztahu k tebe, (ze inu by nechcel atd.) je podla mna z pohladu chlapa celkom dobre vyjadrenie ako ta chce. Nie je mozno idealne, ale je uprimne a ja by som ho celkom bral. Teraz mas dobru prilezost postavit ho pred volbu:

Ked sa budete vaznejsie rozpravat, povedz mu veci, pre ktore si ho vazis, ze ti je s nim dobre (ak je to pravda) a ze si rada, ze vas vztah funguje. Ze si rada, ze stavia dom a vybavuje hypoteku, lebo je to od neho zodpovedne. Ale ze chces aby ste podobne usporiadali aj vas vztah. Tak ako vedel podpisat kataster a hypoteku, chces aby prevzal zodpovednost aj za deti a rodinu, ak ich naozaj s tebou chce. Ze tuzis po serioznom vztahu, kde on bude pre teba a deti ochrancom pred roznymi hrozbami okolia.

Este k tomu papieru (len keby na to doslo): Vtedy mu povedz, ze manzelstvo nie je len papier, presne tak ako jeho hypoteka nie je len papier. Skusil by povedat banke, ze hypotekarna zmluva je len papier a ze im na nu dlabe :). Ani zapis na katastri nie je len papier, je to vlastnictvo pozemku. Aj na mobil musel podpisat papier. Vzdy je ten papier kvoli niecomu. A ze tak je to aj s vami: Nejde ti o papier, ale o riadny vztah. Ale kazdy riadny vztah na tomto svete ma papier. Chce mat riadne usporiadanu a chranenu rodinu alebo nie je pre nu ochotny sa zaviazat? Banke na blbu hypoteku sa zaviaze a rodine nie? Povedz mu, ze chces seriozny vztah a nechces riskovat s prazdnymi slubmi. Ze ti rozpraval o idealnej partnerke a rodine - v tom sa zhodnete. Ale ze ked sa v skutocnosti nechce zaviazat pre takuto rodinu, PROTIRECI SI a ze ty budes musiet seriozneho chlapa hladat inde. Ze o tom nech porozmysla.

Podla jeho odpovede uvidis ci vo vztahu pokracovat... Daj mu cas, nech ma cas si vsetko v klude premysliet. Ak ma toho teraz naozaj vela, moze to byt aj dlhsia doba. Ale bud pevna a neustup. Nenalet mu na zahovaranie. Ze chces vediet jeho rozhodnutie voci tebe a rodine, az tak nejake spolocne byvanie.
Pretoze ak podla jeho odpovedi uvidis, ze pre teba nie je ochotny obetovat nieco zo svojej slobody, vela riskujes a je pravdepodobne ze casom vsetko stratis. Ako mnohe zeny.

Prajem ti rozvahu a drzim palce. Budem rad, ked este niekedy napises, ako zareagoval. Priznam sa, ze ma to celkom zaujima :)

Lilly2100

Lienocka - ano, tiez uz zacinam mat pocit, ze sa nechce zenit. Ked som sa ho pytala, ci by to vobec niekedy chcel, na zaciatku vztahu mi samozrejme vravel, ze ano... teraz zacina vraviet, ze si nie je isty, ze je to podla neho len papier a ze teraz nad takymi vecami nema cas uvazovat.

Tubo - obavam sa, ze unho to nie je ani zamilovanost, ani laska. To o tej zamilovanosti viem uz davno, ze ho ktovieako nepritahujem, nema potrebu sa ma dotykat, je taky chladny v tomto. Doteraz vsak vravel, ze ma ma aspon rad, zrazu je tam slovicko "asi". Ked sa ho spytam, preco so mnou vlastne chce byt, tak povie, ze "lebo je nam spolu dobre a rozumieme si". Ked mu poviem, ze mi je jasne, ze keby sa v jeho zivote objavila zena, ktora by ho ocarila tak ja by som skoncila, mi povie ze to nie je pravda, ze on ziadnu inu nehlada ani nechce. Ked nadviazem na temu manzelstva, povie, ze momentalne riesi ine zavaznejsie veci - stavia dom, riesi hypoteku, a nema energiu riesit este aj take veci. Vraj skusime spolu byvat a potom uvidime.

tubo

Skus zistit, ci ste iba zamilovani alebo ci je to laska. Laska a zamilovanost su dve veci.

Ked hovori ze to nie je "ziadna brutalna laska na cely zivot", este to nemusi byt take zle. Moze to znamenat, ze nie je "chemicky" zamilovany (hormony...), teda nepreziva ruzove pocity, neustalu potrebu dotykov, steklenie v zaludku a pod.

Laska sa prejavuje inak: ak ochories, bude ti robit potrebnu pomoc? Ak by si necakane prisla o svoje peniaze, pomoze ti zo svojich? Ak mate konflikt, chce ho riesit v zaujme oboch alebo obhajuje seba za kazdu cenu? Podla takychto alebo podobnych tazkych situacii mozes rozoznat, ci je to laska alebo iba zamilovanost. Podobne aj opacne: bola by si schopna obeetovat sa pre neho, keby bol na tom zle on?

Zamilovanost prameni z pocitov a hormonov, biologovia vedia vymenovat chemicke stimuly, ktore ju sposobuju. Skor ci neskor sa konci, typicky po 4 az 7 rokoch. Potom sa vie "zapnut" pri inom, mladsom cloveku a neskuseni ludia si myslia, ze na nich prisla nova laska. :)

My s manzelkou sme teraz spolu 7 rokov a NIKDY sme do seba brutalne zamilovani neboli. Ani pri chodeni. V inych snahach o vztah som pritom zamilovanosti zazil az-az. Ale nase priatelstvo je asi najlepsie, ake som so zenou zazil. Casto sa spolu smejeme, rozumieme si, vazime si jeden druheho pre to, aky je a vieme jeden druheho prosit o odpustenie, ked urobime pruser. A potom odpustit, aj ked to je niekdedy tazke. Je nam celkom fajn a pritom nie sme zamilovani a nebojime sa to priznat. Priatelstvo nam funguje dobre.

Zvaz jeho chyby. Opija sa casto? Klame ostatnych ludi ak mu to donesie zisk? Brutalne ohovara ostatnych? Je nasilnicky? Pre ake dovody oputil predosle vztahy? Zvaluje vsetku vinu na predosle partnerky a nie na seba? To vsetko mozu byt veci, ktore sa casom rovnako mozu obratit proti tebe.

Ak povedal "ze vie, ze budem idealna matka jeho deti a ze som idealna zena na zalozenie rodiny", vedel by ti pred ostatnymi SLUBIT, ze od teba nikdy neodide? Lebo ak to nevie slubit, je otazka ci je to fakt "priatel". Jedneho dna sa zbali a deti aj rodina zostanu na tebe... A rana v srdci, je to vlastne zrada. Kludne by som sa ho na tvojom mieste spytal, ze ked som pre neho idealna, ci by si ma chcel vziat... ako zareguje. :) To ukaze, ci je "priatel". :) Pri manzelstve ide o JEHO SLUB ze ta ochrani, ze neodide. Nejde tam o papier, ale o to, aby ukazal, ci je rovny chlap, pripraveny niest zodpovednosti voci tebe a detom. Naco by ti bol chlap, ktory ta po 5 rokoch opusti a tebe zostanu deti? To sa radsej nikdy nevydat a nemat deti. Proste ak chce idealnu zenu - teba, musi dokazat, ze si ju zasluzi a byt ochotny priviazat svoj zivot ku tebe :)
Pekny vecer.

[zruseny35]

Lili...asi ti napíšem niečo čo ťa prekvapí.On to myslí vážne a tak,že sa ženiť nechce-a dúfa,že snad to pochopíš "medzi riadkami".Muži v rokoch okolo 31r života ,ked nesnivaju rodine nahlas a nesmeruju k tomu ( zasnuby,byvanie..planovanie svadby ) tak to proste nechcu.Jedine čo chcu je žena na pravidelný sex a užívanie si,alebo staranie sa o spoločnu domacnosť.Ak si rodinný typ, tak ten rozchod nemáš čo zvažovať.Bol by správny.Romantika totiž nieje len vo filmoch.Hádam ho do tej svadby nechceš dotlačiť?
"Láska príjde časom",platí v začiatkoch spoznávania a u ženy ,nie u muža.(Oni to len taja celý čas, čo sa okolo nejakej ženy zamerne krutia).Nepremárni si mladosť.

salalalalala

no do tohto by som ja nesla, a nie este uvazovat o detoch (ako on vravel, ze by si bola super matka pre jeho deti). lebo ako vravi liberta, ta laska pride, ale k tebe to nebude. takze do toho v podstate uz ides s vedomim, ze sa to skor ci neskor rozpradne.

Lilly2100

Presne to vravi aj on o tej praktickosti a schopnosti spolu fungovat. On je vo vsetkom az prilis prakticky a je realista, ale zas mal by mat jasno aspon v tom, ci ma ma naozaj rad.