Krivenie zubov

Príspevok v téme: Krivenie zubov
Josette Kia

Dobrý deň, mám otázočku cca ked som mala 18 začali sa mi kriviť predné zuby štyri hore, smerom dovnútra.A už to dosť vidno, dotoho mi začínajú rásť zuby múdrosti , ale ešte ani zdaleka niesu vonku ani v štvrtke :) Bojím sa že čím viac budu rásť tím horšie moje zuby budu. už teraz nemám žiadne medzierky medzi zubami . Máte niekto podobné skúsenosti s takýmto problémom. Či bude nutný strojček, teraz mám 20 rokov. Aby som vedela či mám začať šetriť peniažky.

[zruseny35]

Ludia, ja NENAVIDIM zubarov,ale odkedy mam decku zubarku sukromníčku,tak ani neviem čo je to stres,ani z vrtania.Dajte si injekciu a najdite si nejku fakt dobru zubošku,nieje sa čoho potom báť,a ešte aj pekný ostanete :)

simi.si

Ja mám taký istý problém. Asi 3 roky som nosila strojček na spodných zuboch.
Keď mi dala dole strojček musela som nosiť taký plastový retainer. Postupne ako som ho vysádzala sa mi začali kriviť zuby kvôli zubom múdrosti, ktoré mi narástli.

Jediné riešenie by bolo opäť nosenie strojčeka a potom asi doživotné nosenie toho reteinra, alebo vytrhnutie tých zubov a potom nasedenie strojčeka.

Mário22

Ja mám ten istý problém ... Zdarný zub sa mi z ničoho nič začal točiť, a tlačí ďalšie dva zuby pred sebou, ktoré tlačia na seba a tiež sa krivia ... Bojím sa dosť zubára. Na tej strane mi nerastie žiadny zub, rastie mi na spodnej ale tá je zatiaľ v poriadku .... Neviem ako to najlepšie riesiť ...

Josette Kia

Toho sa najviac obávam, že vytrhnúť zuby. Neznášam zubárov, v 8 rokoch mi trhali zub a od vtedy mávam z nich strach ...Vŕtanie ako tak prežijem ale trhanie neviem :/

[zruseny35]

Ahoj...ten problem sa dá riešiť tým,že ti nejaký zubok-dva vytrhnu zozadu a tie vykrivene sa dostanu do normálu.Ale strojčekom :/
Tie zuby mudrosti nemusia vyrásť všetky, po jednom ti ich kludne možu povyberať,postupne