Už sa nechce stretnúť

Príspevok v téme: Už sa nechce stretnúť
pipi333

S "priateľom" sa poznáme zhruba pol roka. Prvé dva - tri mesiace boli fajn, no potom prišla zmena v jeho správaní. Neviem čo sa stalo a nechce mi to povedať. Zrazu už sa nechce tak často stretávať (nie sme z rovnakého mesta), stále niečo má, no na každého iného si čas nájde, len na mňa nie. Nevadí mu, keď sa nevidíme hoc i 2-3 týždne. Mali sme aj týždeň pauzu, sľúbil mi, že po tom sa stretneme a všetko mi vysvetlí. Keď prešiel týždeň, napísal mi, že nevidí celkom zmysel v tom, aby sme sa ešte stretli. No nakoniec sme sa stretli. V ten deň mal pred tým ešte nejaké vybavovačky v inom meste a neprišiel. Keď som mu zavolala, povedal mi, že sa tam musí ešte zdržať, že sa stretneme inokedy a hotovo. Stále keď mu navrhnem stretnutie, tak buď niečo má, alebo najprv napíše, že nič nemá, no potom postupne vymýšľa, čo všetko v ten deň musí urobiť. Už párkrát mi napísal, že by sme to asi mali skončiť kvôli diaľke, že sa vidíme málo, že to nefunguje, no ja som doňho asi až priveľmi zaľúbená a presvedčila som ho, aby sme sa ešte pokúsili niečo vyriešiť. Lenže on sa nejak nechce pokúšať asi. Občas mám pocit, že je so mnou len pre jedno (sex sme ešte nemali). Keď mu občas na rovinu napíšem ako to cítim, len sa ospravedlňuje, napíše mi, že si ma nezaslúži, že ma má viac ako rád, ale ja nevidím skutky. Viem, že z tohto je asi absolútne jasné, že na mňa dlabe, ale tak chcem vedieť váš názor. Som asi priveľmi citlivá a zaľúbená na to, aby som to ukončila. Sama nadávam na ženy, ktoré so sebou nechajú takto mávať a sama som do toho spadla. Ale je to možno aj preto, že v predošlom vzťahu, keď to bývalý skončil, som neurobila nič, len som si ho vypočula a nechala to tak. A potom si to vyčítala. Teraz som nechcela spraviť tú istú chybu a snažiť sa zachrániť to, lebo nám spolu bolo fajn a nestalo sa nič vážne a asi som za stíhačku. Aby bolo jasné, dobre viem, že to čo mi vypisuje sú len rečičky, ale fakt nechápem, prečo to so mnou ešte ťahá a nevydlabe sa na mňa úplne. Možno ak by mi prestal odpisovať úplne, síce by som sa dosť trápila, ale prešlo by to. Tak sa stále na niečom dohadujeme a nič. Skúste sa k tomu nejak vyjadriť :) ..budem vám vďačná

Deria

Je mi luto ale doubledog ma pravdu. Tie slova co citoval, by mi uplne stacili. Uz by som vobec nerozoberala preco a co ked...je to jasne povedane. Zrejme jej to nechcel povedat po lopate prave preto, ze ju nechcel zranit.

pipi333

no doubledog, teraz si mi povedal novinku o tom, že chlap nevie identifikovať prečo sa deje to, čo sa deje. Hlavne keď sa to týka aj jeho, no ale ja to asi nevyriešim, tak sa tým nebudem zaoberať. Ďakujem za názor.

Dixit, práve že mi píše, že ho priťahujem, že ma má veľmi rád (nerobím si zbytočné nádeje) a rozumeli sme si veľmi dobre. On udáva tú diaľku, ale sám mi pred časom povedal, že sa niečo deje a že po tej pauze mi to vysvetlí. Len teraz nie a nie sa stretnúť. A keď to chce skončiť, tak nech mi aspoň nevypisuje také oblbováky. Tým to fakt nezlepší. A ver mi, že radšej by som to počula na rovinu, aby som vedela, čoho sa do budúcnosti vyvarovať, ak som niekde spravila chybu. Povedzme si narovinu, nie je lepšie raz dostať poriadne po hube a poučiť sa, ako robiť stále tie isté chyby? (a pritom budem žiť s tým, že som super, len každý sa nejak po čase zázrakom odľúbi) :) A tiež, ja sa to už nesnažím držať pokope, len chcem vedieť, čo ho trápilo a možno ešte trápi, čo sa odzrkadlilo aj na našom vzťahu. Chcem si to vyjasniť a normálne ukončiť.

slniecko247, a vieš presne prečo ste sa rozišli, udal nejaký dôvod? ..teraz si možno už len dvíha ego, že aj keď ste už od seba, tak sa snažíš. Nepíš mu, nevolaj, neozývaj sa. Ak bude chcieť ozve sa on. Ak nie, kašli na neho. Ja sa tiež 2-3 dni neozvem a napíše sám, že čo sa neozývam, ako sa mám atď. Mužská ješitnosť nepustí. Proste ak vidí, že nemám záujem a bol na neho zvyknutý, tak si ho chce asi zas vydobíť. Čomu teda celkom nerozumiem, aký to má zmysel.

V tom by mi mohol nejaký chlap pomôcť, rozlúsknuť to :) páni, aký má zmysel, že to chcete ukončiť, dookola to opakujete, ale ak sa vám dotyčná nevtiera, tak jej sami zas píšete, oblbujete a vyžadujete si jej pozornosť? Načo?? (Opäť podotýkam, nehádžem všetkým do jedného vreca) :)

slniecko247

citim sa tak nejako podobne ako ty pipi333 Rozili sme sa s priatelom a stretli na kave spolocne, rozpravali sa, s tym, ze mi povedal, ze mozno casom neico bude, ze ho taha viac k ano ako k nie... ze si mozeme pisat, voalt a uvidime, co dalej... Aj mi napisal aj zavolal prve dni, teraz uz vobec.., uz ked napisem-iba ja, aj to mi neodpise, alebo zavolam a on ma rychlo zlozi, ze musi ist neico urobit alebo tak, ale povie ze ma lubi. Nechapem ho. Na 1 strane citim, ze nema zaujem, ked neodpisuje, neozve sa, na druhej, preco mi hovori ze ma lubi? Ako keby mu robilo dobre, ze ja o neho bojujem... ja ale potrebujem ten pocit aj z druhej strany, a ten nemam :-(

dixit

je ale možné, že on to ani sám presne nevie, alebo to nevie vysvetliť. z jeho pohľadu to nefunguje - a asi nevidí zmysel v hľadaní konkrétnych dôvodov, možno si o tebe aj myslí, že si fajn baba, ale skrátka ho nepriťahuješ, a nejde teraz o to, že by si napr. robila niečo zle, ale o to, že si mu úplne nesadla a časom sa odľúbil. to sa stáva.
alebo možno aj vie, čo konkrétne sa mu na tebe nepáči, ale povedz mi, aký zmysel by malo, keby ti hovoril napr.: nudím sa s tebou - veď to by si aj tak nijako nemohla zmeniť, akurát by tým riskoval, že sa ťa to dotkne a ešte z toho dostaneš komplexy (málo žien je natoľko sebavedomých, aby si po takejto nejakej poznámke nehovorili: som nudná, ak sa so mnou nudil on, tak sa určite nudí každý, nikdy si nikoho nenájdem, atď atď.)

proste, nechaj tak... nemá veľmi zmysel, aby si sa to snažila držať pokope len ty... keby chcel, možno o teba ešte zabojuje, ale pochybujem o tom...

doubledog

pipi
ja si osobne myslim, ze je to uplne normalne. tak ako zaujem vznikne, tak moze aj skoncit.
a mozno ta prekvapim, ale on vôbec nemusi vediet, preco k tomu doslo, preco ten zaujem uz nema.
vy zeny to vysvetlujete tak, ze sa chlap vytaca a kluckuje, pravda je ale zlozitejsia.
ono je hrozne tazke sa rano zobudit a zistit, aaa, kurvafix, co jej teraz poviem, sak ani sam neviem, co sa to vlastne deje.
muzi nemaju vyvinutu schopnost identifikovat svoje pocity do takej miery, ako zeny.

Slobodna

Normálne choď za ním, posaď ho na stoličku, zapni lampičku so stovkou žiarovkou a rovno sa ho opýtaj všetko čo chceš vedieť. Rátaj s tým, že sa bude brániť a vykrúcať. Ale keďže to potrebuješ vedieť, tak určite nepoľav.
Muži a ženy majú jednoducho odlišné myslenie aj spôsob riešenia problémov.

pipi333

A tiež, ja asi práve že od neho chcem, aby mi to normálne na rovinu vysvetlil, aj keď necitlivo. Fajn, chce to skončiť, ale prečo? Dôvod udať snáď môže. Alebo vám sa stáva bežne, že sa ráno zobudíte a zrazu si uvedomíte, že človeka s ktorým si budujete vzťah zrazu nechcete a len tak sa na neho vykašlete? Všetko čo chcem je len ten blbý dôvod, aby som mala pokoj a netrápila sa ešte aj nad tým, prečo to len tak skončil. Ale vtierať sa mu nebudem.

pipi333

doubledog, myslím, že som sa už vyjadrila k tomu, že to chápem a nelietam vo vzdušných zámkoch. Len som proste chcela, aby mi aspoň vysvetlil, čo mu bolo, alebo prečo to chce skončiť. Ja sa nepresviedčam o tom, že tým myslel "určite" niečo iné. Veď v pohode, nasilu ho držať nebudem. Len som chcela vysvetlenie.. To je tak veľa? A tiež si nemyslím ani, že to čo si napísal, nebolo dostatočne citlivo. Ja naozaj nie som človek, ktorý by potreboval počúvať rozprávky. Akceptujem tvoj názor a celkom sa s ním stotožňujem. A pokiaľ viem, sama som už v hlavnom príspevku napísala, že dobre viem, že to čo som opísala je jasný dôkaz toho, že na mňa dlabe. Len som chcela vedieť váš názor, poprípade sa dozvedieť niečo, ak niekto zažil niečo podobné :)

doubledog

"Keď prešiel týždeň, napísal mi, že nevidí celkom zmysel v tom, aby sme sa ešte stretli"

"Už párkrát mi napísal, že by sme to asi mali skončiť kvôli diaľke, že sa vidíme málo, že to nefunguje, ... a presvedčila som ho, aby sme sa ešte pokúsili niečo vyriešiť"

co tak asi mohli znamenat tieto jeho vyjadrenia o tom, ze to chce skoncit?
nie nahodou obycajny fakt, ze to chce skoncit?
to, nie ze?
urcite tym myslel nieco ine :)