Roaccutane - otazka ty ktory ho brali alebo poznaju tento liek

Príspevok v téme: Roaccutane - otazka ty ktory ho brali alebo poznaju tento liek
Roman12345

Beriem Roaccutane 3 mesiac, najprv prvy mesiac 20mg, teraz 2 mesiace po 30mg, na vahu 68kg. A to bude uz asi aj konecna liecba, ak sa to da nazvat liecbou...

No akne sa mi tvori stale...nemal som ho vela, no tvori sa mi stale tak asi aj ako ked som roac.nebral , takze 3-4 vyrazky mam stale, a dokonca sa mi tvori teraz pod ocami , v rovine nosa, nevyzera velke, ale zapalene to mam naokolo dost. Hrbolcek nieje taky velky ako na licach ked sa mi spravi...no stale ide o podkozne akne...

Mam cakat zhorsenie po vysadeni roac. ? Ked mne pri takej davke akne nezmizlo vobec este a pri uzivani 3 mesiacov...

Este by som sa chcel spytat ze na ten test potravin ake mate snim skusenosti ?

Napr. jem dost klobasky, slaniny , udene maso (neuvarene) , pasteky a hlavne salami...

No v teste sa uvadza len bravcove , hovadzie , kuracie maso...tak ako budem vediet ci niesom alergicky na udeniny ?- Myslim si ze niesom , lebo cez leto take moc nemame no akne mam stale...pytam sa preto lebo ten test stoji okolo 70eciek, co nieje malo..
No doktorka mi spravila test na intoleranciu , nemam este vysledky, no neviem co sa snim da ale zistit presne..

Takze pride jar,leto a mozem sa znova asi len a len natierat mastickami...

Pijem zihlavovi caj 2x denne, najlepsie cistu vodu , sirupovu iba ked jem.

Roman12345

najviac ma na tych vyrazkach stve to ze su zapalene a neda sa snimi nic robit ani vytlacit ani rychlo aby sa cstrebali ked ju aj repichcnem nieco vyjde von no zapalene to ostane...

Roman12345

Myslel som ze by som tam mal nejaky zapal ale zub by ma nebolel, lebo ano zasa som sa docital akne je aj zo zapalu...v tele...cize aj ten zub asi ...neviem..

A co stym opalovanim ? ci nevies nato odpoved? Ď.

Prezyvka055

Roman12345 velmi nepravdepodobne skoro az vobec aby si to mal od zubu. V kazdom pripade ak mas problem so zubami mudrosti najlepsie je navstivit zubara nech skontroluje situaciu a rast tychto zubov.
Trhanie zubov nie je az taky problem, zvladlo to plno ludi dokonca plno zien co si hovoria ze neznejsie pohlavie.
Osobne mam vybrate vsetky 4 zuby mudrosti a naraz mi ich trhali po 2 a ziaden problem nebol. Pri zakroku nicitis ziadnu bolest. Absolutne ziadnu. Mas len ztrpnutu papulu :D a to nie je bolest len skor blby pocit ze ked si das facku tak nic necitis :D

Roman12345

Este som zabudol dodat, ked prechladnem a som akoze chori ...teplota a tak , tak sa mi zacne otvarat dasno pri zube mudrosti lebo mi roste...no pomaly..ale je ho vidiet..., z toho by som to snad nemohol mat ci ? Ked ma zub inak neboli....Len ked sm chori , tak citim ze to pracuje....Inak pohoda bez bolesti...Samozrejme von ho nechcem dat lebo sa bojim ...

Roman12345

Ved ja ho ani nechcem brat v letnych mesiacoch, len som sa chcel spytat ze ked to doberiem v maji napr. dajme tomu , ze kedy mozem sa vystavovat slnku tak ako keby som ho nikdy nebral...aby som sa nespalil alebo podobne , kedze mam na august objednanu dovolenku...

Mna mrzi to ze som sa sa neozval skorej napr. v tom septembri, som to mohol aj vsetko douzivat ako treba riadne..takto ak nezaberie pojdem odznova zasa ...Som chcel skusit inu koznu no tak pri mojom stave akne ze ho nemam vela postupovala tak isto mastickami ...no mne masticky nestiacia..kedze sa mi to vyhadzuje neustale aj ked ich pouzivam...

Len ma aj to stve ze ked sa vyhodim tak mam tyzden pokoj ziadne nove vyrazky a potom znova dalsi tyzden sa vyhadzujem a potom zasa pokoj a stale dookola....

Prezyvka055

Roman12345 roac sa vobec neodporuca brat v letnych mesiacoch, nie som doktor ale robim s liekmi v labe takze o liekoch nieco viem. takze od maja do septembra to neber a myslim ze doktorka to vie tiez. je vzdy lepsie zacat s nizsimi davkami.
ucinok lieku sa zacne prejavovat az po 3 mesiacoch tak potom uvidis a aj tvoj doktor ze co a ako. Liek sa nepredpisuje na dlhe obdobie vacsinou mesiac dva a potom sa robia pecenovky a podla toho ako sa akne lieci sa postupuje dalej.
Akne nemusi byt dosledkom stravy aj ked ti to bude urcite niekto na tomto fore tvrdit su to vacsinou ludia ktory nemaju profesiu v tomto obore len citaju veci z internetu. Ak moze byt aj cisto z genetickeho zakladu alebo ineho povodu.
Potravinovy test sa robi preto lebo je vzdy najrychlejsie a najlepsie prv vylucit alergie. S ostatnymi vecami napriklad z genetiky alebo ak sa jedna o zapal je to horsie. Preto su tie testy ale neznamena ze to mas z toho. Len ako vravim toto sa robi prve.

Roman12345

Nie nie , ziadne z tesca, vsetko domace..., len proste neviem z coho by som to mohol mat ak to ma byt z masa, lebo to jem dost casto , salami klobasy, maso atd...takze som sa spytal nato ...ved ja by som ho chcel co najdlsie brat, len rozkazes doktorke ? ked pritom mam eszte aj malu davku podla papierov...som rad ze mi ho predpisala ale zasa som si to nepredstavoval takto.., ked zatial nemam ziaden ubytok akne...stale rovnako a to mam uz ho dobierat...

Na dovolenku k moru idem zaciatkom augusta, takze kolko by bolo asi treba pred tym vysadit aby som sa nespalil po tych liekoch ? Inak som neni haklivy na slnko nespalim sa len tak rychlo ked neberiem ziadne lieky...tak preto sa pytam ci bude 2 mesiace stacit na vysadenie a odolnost proti slnku..