Nedokazem pochopit

Príspevok v téme: Nedokazem pochopit
Johnyqa

S manzelom sme spolu 5 rokov.Mame trojrocne dieta a rozvadzame sa. Nas problem je vo vzajomnom nepochopeni. Nechcem pisat, ze ja som dobra a on je zly. Len ide o to, ze kym ja mam povahu skor puntickara, ktory chce mat vsetko v poriadku, od poplatenych uctov, cez poriadok v osobnom zivote, moj manzel je volnomyslienkar. Nejake obdobie nepracoval, rodinu som zivila ja. Kedze mal dlhy, musela som si na byt vziat hypoteku z banky len ja a museli sme spravit obmedzenie BSM na tento byt, aby nam vobec hypoteku dali. Pretoze to musime splacat, dohodli sme sa, ze kym sa hypoteka nevyplati, nebudeme si brat ziadne dalsie pozicky, ani pausaly na mobily, staci nam predsa aj dobijat si kredit. Ale moj manzel, aj napriek tejto dohode, si potajomky vzal na pausal hned dva mobily, z dvoch telekomunikacnych spolocnosti. Faktury si nechaval posielat na adresu k rodicom a co je najhorsie, ani nemal v plane tieto pausaly platit, takze mu zacali chodit vyzvy a vyhrazky sudom. Tieto listy predo mnou skryval a ked som ich nahodou nasla, ostala som v soku. Kde su tie mobily neviem...pravdepodobne skoncili v zalozni.Dlh je vyse 700 eur..Podala som preto ziadost o rozvod, lebo nemozem dalej znasat taketo hazardovanie. Manzel si nepotrpi na nejakych pravidlach, od kedy ho poznam, nema ani karticku poistenca, kedze aj v poistovni ma dlh 1000 eur, takze mu karticku odmietaju vydat a staru stratil...ale nejako ho to netrapi...mne vycita, ze robim doma dusnu atmosferu, vyvolavam hadky pre malichernosti, aj ked tie malichernosti, su podla mna dost zavazne veci...na fb si ma blokol , aby som mu vraj nekomentovala prispevky a nekontaktovala v hadkach jeho priatelov a priatelky, co ani nemam v plane robit, skor si myslim, ze tam ma nieco, co nemam vidiet, alebo niekoho. Momentalne, kedze som mu zbalila veci a podala ziadost o rozvod, si nasiel nejaku pracu, ale kde to neviem. Vie to len jeho matka, ale ta so mnou nekomunikuje, kedze si to jej synacik nezela. Mne tvrdi, ze je v zahranici, ale podla istych informacii, to nie je pravda. Proste o zivote svojho manzela viem a vedela som vzdy len tolko, kolko mi on sam chcel povedat. Ked ma to rozculovalo a citila som sa neista, zvaloval vinu za moj nepokoj na mna, ze som histericka, panovacna, hadava...naozaj nedokazem zit v takomto zvazku, kde nikdy neviem na com vlastne som a kam to smeruje. Momentalne so mnou komunikuje urazene, ze prenho to rozvodom hasne, on sa nezenil nato, aby sa rozvadzal. Ved nato som sa ani ja nevydavala, ale tak ked sa nemieni zmenit, ja mu predsa nemozem tolerovat taketo chovanie a ohrozovat svoj majetok. Manzelstvo je pravny vztah, bohuzial so vsetkymi nasledkami. Neviem, ako mu to mam vysvetlit.Alebo asi takyto typ povahy sa neda zmenit a bude to mat cely zivot taketo rozbite. Kvoli synovi s nim nadalej komunikujem normalne, on mi ale navrhuje aby sme ostali nie len priatelia, ale aj milenci, ze toto nam klapalo.Kedze je nezodpovedny, tato predstava sa mi dost protivi, aj ked ma stale pritahuje, lenze promiskuita nie je moj styl a nemam istotu, ze budem jedina jeho milenka. akoze chapem, ze viac ako partneri byt nemozeme, kvoli jeho dlhom a nezodpovednosti, manzelstvo nepricchadza do uvahy a neviem, ci by som dokazala zit takto volne, ako on chce...mate s tym niekto skusenost, po rozvode ostat spolu dalej fungovat, alebo aky na to mate nazor?

doubledog

je nzodpovedany, nema peniaze, nema pracu, vo vselicom klame, podvadza, robi dlhy, ma milenky (o tom este nevies), viacmenej nemozete spolu vychadzat.

ty mas teda dost nizke naroky, ked este rozmyslas, ze s nim budes dalej fungovat

salalalalala

Johnyqa - nikdy sm nepochopila odkial vychadza ta chora myslienka ostavat s muzom len kvoli dietatu. co potrebuje dieta? stastnych rodicov, aj ked nebudu byvat spolu. dieta potrebuje vidiet, ako funguje zdravy vztah, v opacnom pripade bude mat problem v buducnosti si nejaky taky najst. tvoj muz neumiera, ale rozvadzate sa. moji rodicia sa tiez rozisli a s otcom mam dobry vztah, nikdy sme sa neprestali stretavat, nikdy neprestal prispievat, vsetko je v poriadku.

salalalalala

a k tej poslednej otazke. myslim ze by si skor mala hladat stastie inde, ked mas take male dieta zrejme si este dost mlada a mozes si najst niekoho, s kym budes stastna a budes s nim mat mozno aj dalsie deti. nie ostavat pri ex kvoli sexu.

salalalalala

pamatam si tvoj povodny prispevok a zelam ti vela stastia. som rada, ze si nabrala odvahu a podala ziadost o rozvod, lebo fungovat s niekym takto nezodpovednym sa naozaj neda, este duplom ked uz je v hre aj male dieta. drzim ti palce

Biela Kobra

No, nezávidím ti, nie je to ľahké, ale život máš pred sebou. Chlapov jesto dosť, aj dobrých a zodpovedných. A keby aj nie, bude ti lepšie samej s dieťaťom ako ešte aj s týmto na krku.

Johnyqa

Bieela Kobra, dakujem ti za tvoj prispevok, okopirovala som si ho a budem si to citat, ked ma prepadne depresia z nasho rozchodu a tuzba aspon nejako byt s nim...tvoje slova su presne to, co ja citim a ako to citim. Len strach zo samoty, strach z btoho, ze moj syn pride o otca, ved kazde dieta otca potrebuje, ma vlastne pri nom drzi.

Biela Kobra

Priznám sa, keď som začala tvoj príspevok čítať, pomyslela som si, zasa sa dve decká vzali, čo nevedia nič o živote, a keď začali každodenné starosti, ktoré treba riešiť a komunikovať o nich, každý hľadí len na seba a obviňujú jeden druhého. Ale vidím, že tvoja situácia je zložitejšia. Podľa toho, či píšeš, mi pripadáš ako rozumná osoba, ktorá dokáže analyzovať problém a hľadať východiská. Bohužiaľ ani ja tu iné východisko ako rozvod nevidím. Okrem toho, že manžel sa v podstate celé roky nepodieľa na chode vašej domácnosti, a ty musíš navyše splácať jeho dlhy, ktoré si napriek dohodám porobil poza tvoj chrbát, je tu ešte jedna strašne dôležitá vec pre manželstvo: Dôvera. Tá tu absolútne absentuje, on si ťa blokol na FB, neprezradil ti, kde pracuje (to čo je za absurdnosť, aby manžel tajil pred manželkou taká vec, preboha???), nekomunikuje s tebou. Si pre neho len poistka, keby sa zasa v jeho živote dačo posralo, tak previnilo príde a ty ho vytiahneš z kaše - ale baviť sa chodí s kamarátmi a s maminkou, nie s tebou. Vaše manželstvo jednoducho nefunguje, a ani neuvažuj o tom, že by fungoval nejaký vzťah po rozvode, vy totiž žiadny vzťah nemáte. Je možné, že ho ľúbiš, a zato stále hľadáš riešenia, ale toto z jeho strany nie je láska, je to len sebaláska. Načo ti je taký chlap? Čo máš z neho? Ty dávaš a on berie, ty plánuješ, on mávne rukou, ty sa staráš a on sa otočí chrbtom, takto to predsa nefunguje.
Moja sesternica to vydržala s takýmto mužom ťahať 20 rokov - po čase sa pridala aj závislosť na hracích automatoch, a ona ťahala za neho všetky dlžoby, chodila v jeho prospech svedčiť po súdoch, prosiť kade tade, len aby manželstvo vydržalo. Jedného dňa s tým praštila, rozviedli sa aj za cenu toho, že vyplatila všetky jeho posledné dlhy a že jej muž nikdy neprispel ani centom na deti, pekne sa pozbierala, zmenila svoj život a po čase si našla druhého muža, s ktorým žijú vo veľmi harmonickom manželstve.
Veľmi pochybujem, že ak sa od svojho muža neodstrihneš, že to dopadne lepšie. Ale máš na to, aby si dačo urobila so svojím životom, aj keď už tento človek v ňom figurovať nebude. Držím palce.

kafe

ak ho vnímaš ako bremeno, tak potom nemá význam sa po rozvode kamarátiť, či rozmýšľať o ňom ako o milencovi. To je predsa strašne málo, keď si predstavíš, že môžeš radšej svoj čas a energiu venovať hodnotnejšiemu chlapovi, ktorý je vhodný na vzťah se vším všudy. Vychádzať s ním dobre kvôli synovi, dovoliť mu stretávať sa s deculom maximálne možne a tým to hasne.

Johnyqa

Ano mas pravdu, lenze ja mu neverim v oblasti financii a nikdy sa podla mna nezmeni v tomto, ani v inom, vzdy bude mat svoj zivot, ci uz na fb, alebo aj inde, ako som pisala, je volnomyslienkar.Manzelstvo je pravny zvazok a vyplyvaju z neho aj iste rizika, co sa tyka BSM, viem, ze sa da sudne BSM aj zrusit, ale manzel riesi hadky neraz aj odchodom k rodicom a podobne, spoliehat sa nanho ako na partnera zmysel nema, ani co sa vyplaty tyka...viem, ze sa to tazko chape, ale manzelstvo s nim je proste pre mna bremeno.Uz len dokladovat papiere do zamestnania je problem, lebo dostat od neho nejaky papier, ktory potrebujem dolozit k pridavkom a podobne je pre mna skuska nervov. Tak, ako rozvedena nebudem potrebovat od neho nic. Ano, v istych veciach je dobry, toto ma na nom pritahuje, v istych je uplne nemozny.

kafe

tak toto bol gól :D takúto otázku na záver som naozaj nečakala :D :D
Naozaj sa musíte rozviesť, keď už rozmýšľaš nad tým, že po rozvode by ste ostali spolu a fungovali ďalej? To radšej zavolaj manžela a nechaj ho, nech predostrie svoj plán - čo a ako s dlhmi, stanovte si termíny, do kedy, ako to aspoň po čiastkách splácať, napíšte si to na papier. A uvidíš. Lebo rozviesť sa a fungovať spolu ďalej mi príde dosť smiešne. Tak sa do kelu naučte nejako spolu žiť. Myslím, že si mužovi dala jasne najavo, čo mu nemieniš tolerovať, či mu to docvaklo neviem. Ale ak rozmýšľaš nad tým, že by ste spolu fungovali, tak asi aj on za niečo stojí, rozumiete si, niečo vo vašom vzťahu funguje a niečo zas vobec. Ak by dlhy začal splácať, ja by som mu šancu dala. Len určite by som bola ohľadom majetku a peňazí obozretná.