Bolesti oci

Príspevok v téme: Bolesti oci
Tibor86

Pekny vecer prajem, ja som sa uz na to niekolko krat pytal, no neviem si uz rady, bol som kade-tade po doktoroch no nikde mi nevedeli pomoct. Mam diagnostikovany syndrom suchych oci, schirmerov test len 1mm + dalekozrakost az 4.2D. No dokazem si este stale doostrit ocami, cize vidim bez brylov dost dobre na blizko aj do dialky. Vsade mi davaju len kvapky, masticky, tie mi pomozu na par minut a ich dlhodobe pouzivanie moze vraj tiez poskodit oci tak neviem co mam robit. Oci ma bolievaju stale, okuliare je jedno ci mam alebo nie, vyter z oci negat.

Prekonal som boreliozu,mesiac Klerimed no zrejme to nebola dostatocna liecba, mozu to byt jej nasledky ??? + este mi praska strasne v krku, boli ma. Nalez na RTG nebol ale vazny podla dr. Viem, ze oci mozu bolievat aj z krcnej chrbtice no nalez nieje vazny, cize ziadna liecba.

Co by som mal este vyskusat ? Diky za rady.

Kýčera

Tam vieš zistiť problémy celého tela. Môže to súvisieť s nálezom, naštuduj si to. Podľa môjho názoru najpravdepodobnejšiou príčinou Tvojich problémov budú parazity. A očná nemá pravdu, možno ju máš Ty. Ak je to alergia, oči svrbia, pália,režú, slzia/pri reakcii/,... to si vieš zdiagnostikovať aj sám. Kdesi som počula, že borélie sa nedajú celkom zlikvidovať. Myslí na parazity aj vtedy, keď vidíš pred očami hviezdičky,čierne bodky,či nite. Ak by si menil tie kvapky, tak na zlepšenie čakaj 48 hod.

Kýčera

Tibor 86-v tom príspevku bolo málo informácií. Myslela som to tak, že možno nemáš správne dioptrie,potrebuješ bifokály. Bolesť očí má rôzny pôvod:hlava,dutiny, očný tlak,choroba oka,reuma,alergie,... Ak sú to posledné 2, tak Ťa poteším, kvapkať si budeš musieť do konca života. Nie je to nič strašné, len dávaj pozor na prípravky. Možno reaguješ na kvapky alebo Ti nezaberajú, skús ich vymeniť a pocitíš. To čo používaš, nepoznám, skús si v lekárni kúpiť "umelé slzy", dávaj pozor, aby obsahovali čo najmenej pomocných látok. Možno je to nejaká očná infekcia, parazit/y v oku, možno Ti to lekár nezistí a možno som sa mýlila ja. Toto všetko a aj iné sa dá zistiť rýchlo a bez stresu aj inak.

Tibor86

A v pravom oku mi pri jeho pohybe tak akoby pukalo-mlaskalo, ocna mi na to vravi, ze to nic nieje, ze to iba vzduch. bublina, ktora sa tam utvori ked je oko suche. No ja si myslim nieco uplne ine... Lave oko mi nepuka to by mi predsa pukalo aj v nom. Puka mi aj ked si don nakpavem kvapky cize to tym nebude. Moze sa jednat o poskodene okohybne svaly vplyvom borelii ? Pravym aj o cosi horsie vidim, citim akoby v tom oku nieco bolo-prekazalo normalnemu videniu, totiz nedokazem s nim tak dobre doostrit ako lavym.

No nic uvidim co povie dr. Izak v BB snad na nieco pride.

Tibor86

Ale uz mi to ide na nervy vkuse si kvapat kvapky. Ja som s ocami nemal ziadne problemy, vsetko sa to zacalo zhruba pres rokom a pol boreliozou, na ktoru som bol mesiac lieceny ATB Klerimed, no zrejme to nebola dostatocna liecba, no pred liecbou mi bolo strasne, bolo to peklo a nevedel som vobec so sa to robi a o co vlastne ide a ani lekari. No problemy s ocami zacali nedavno a aj pukanie v krku a bolesti v nom a kopec dalsich problemov, ktore nejdem tu ani rozpisovat. Bol som aj na alergu na teste imunity a alergii. Alergie prick testy a krvne testy negat, imunita dost oslabena vplyvom infekcie.

Podla mna treba riesit pricinu suchych oci a nie vkuse len kvapky, kvapky, masticky a kadejake pic... Ved to nieje mozne, ze zrazu mi namerali 4,2 dioptrii :D Je pravda, ze ked si nezaostrim oci bez brylov tak vidim dost naprd cize tie dioptrie tam su. Ono to nieje ani bolest ale skor take tlaky v ociach akoby zdruhej strany tam nieco na ne tlacilo-zmensenie oka zo zadnej casti o 1mm znm. zvysenie az o 3 dioptrie tak je to ? Uz som si nieco o tom precital, zrejme budem musiet prist na pricinu sam, lebo lekari mi uz nevedia pomoct. Na EEG mozgu som mal patolog. nalez s prenesenim na druhu stranu a na MRI mozgu nalez vaskulopatia a leukoencefalopatia, cize si myslim, ze to ma nejaky suvis s tymto nalezom.

Kycera: Akoto myslis, ze nove okuliare ? Teraz mam jedny 2ky. Skusal som aj silnejsie 3ky, 4ky no cez ne do dialky vidim rozmazane, totiz aj cez tieto co mam vidim do dialky ale nie vzdy co je mi divne rozmazane, iba machula a niekedy cez ne vidim uplne ok.

Vraj borelie v oku sa nedaju zistit obyc. vyterom teda testom oci, este sa moze jednat o chlamydiovu infekciu.

Adka: Ake problemy presne ma tvoj syn ?
Skus pana prof. Izaka v BB aj ja k nemu chcem ist, je naj, aj ked ma uz svoje roky.

Tych kvapiek a masticiek mam plny suplik a prd mi to pomaha, mozno na par minut.

Kýčera

Syndróm suchých očí znamená, že sa Ti netvoria alebo málo tvoria slzy. Oko nesmie zostať suché, musíš ho zvlhčovať umelými slzami. Existujú aj nenávykové prípravky-Vidisic,...,ale zvlhčuj len vtedy,keď potrebuješ, toho sa nezbavíš. Môže to byť jednoduchý syndróm, ale aj 1 zo symptónov reumatického ochorenia či alergie. Následky to nebudú. Ide aj o to, aký druh bolestí citíš/svrbenie-alergia, pálenie,rezanie,pocit cudzieho telieska v oku-zvlhčuj,.../ a možno potrebuješ len nové okuliare.

adka,,,

Tibor moj syn ma podobne problemy ako ty ,uz vymenil niekolko ocnych lekarov a nikto nic konkretne nenasiel .V stredu ide este na ct..a na buduci tyzden na vysetrenie oci do Pezinka potom uvidime vraj ked uz tam nic nezistia tak uz nikde no uvidime.