Mam 16, asi som tehotna

Príspevok v téme: Mam 16, asi som tehotna
catherine20

ahojte, mam 16 a pred 2 tyzdnami som mala nechraneny styk, meska mi menstruacia a dnes mi bolo cely den zle, zvracala som. neviem co mam robit, bojim sa ze som tehotna. co mam robit ? zijem len s otcom, ktoremu kebyze to poviem tak ma asi zabije lebo nevie ani ze mam priatela. ak by som bola tehotna nieje ina moznost ako potrat, ale asi by som najviac ocenila tie potratove tabletky ci co, daju sa niekde zohnat ? prosim potrebujem pomoc

aylinka009

o potratovych tabletkach prosim ta ani neuvazuj. Chemicky potrat je brutalny zasah do tvojho tela (rovnako ako akykolvek potrat). Na pocatie dietata musia byt dvaja. Nemysli si teda, ze si v tom uplne sama. Minimalne tvoj priatel by sa mal teraz zachovat cestne a byt ti v tom oporou. Ano, to co ste urobili je nezodpovedne, ale nenazvala by som to slovom vina. Je to vasa nezodpovednost, ale nie vina. Chybou dnesnej spolocnosti totiz je, ze robi z noveho zivota problem. Spolocnost chce, aby si mala vzdelanie a pracu, aby si mohla zarabat a odvadzat dane do spolocnej kasy. Ale zivot sam o sebe nie je nic, za co by si sa mala hanbit. Kolko zien by chcelo a nemoze mat dieta? Je to dar a vyzva. Mozno si to takto nikdy od svojich rodicov nepocula, ale ty sa teraz mozes rozhodnut aj inak. Odbornu psychologicku pomoc poskytuje napriklad poradna Alexis: www.alexisporadna.sk
Drzim ti palce. ;-)

sewie

najskor si urob test , chod gynekologovi a az potom panikar.
to co si spravila bola poriada blbost ale to ti je asi jasne. nezrele nezodpovedne decka by proste nemali mat sex!