Spánková paralýza

Táto diskusia patrí k článku: Spánková paralýza
Spánková paralýza

Stalo sa vám, že ste sa uprostred noci zobudili a videli pri sebe postavu alebo počuli strašidelné zvuky či cítili tlak na hrudníku a mali pocit, že niekto je s vami v miestnosti? Pravdepodobne ste zažili spánkovú paralýzu. Tento jav nie je medzi ľuďmi veľmi známy a dodnes je čiastočne opradený tajomstvom.

dorija

no tak som mala zas pestru noc,pri zaspavani sa mi to zopakovalo dvakrat..ale uz poznam priznaky ked to prichadza,viem sa este oslobodit z toho,horsie je to v noci uprostred spanku ...mne to vzdy zacina akoby stlacenim spankov,a sprevadza taky obrovsky rezonujuci zvuk v usiach ,neviem to opisat presne ale ako hlava v zveraku, horsie je to uprostred noci..neviem cim to je,v poslednej dobe sa mi to stava casto,asi pojdem nejakym za exorcistom,nech nieco robi,je to velmi zatazujuce,rano som jak zbity pes

Iveta Michael

Spankova paralyza je psychiatricky termin ... chvalabohu nemam s nou skusenost ale ja kedže som veriaci človek sa vždy pred spanim kratko pomodlim a prežehnam " holy water " zo slovam " Ježišu ty nado mnou bdi a straž ma kym budem spat a odpočivat :-) pridam aj modlitbu k Michalovi archanjelovi a všetci demoni utekaju len sa tak zapraši :-)
Ale momentalne preživam nelahky citovy problem a trapim sa, pretože jedna zakerna,velmi dominantna a majetnicka žena ktora duchovne aj celkovo manipuluje isteho mladeho muža ktory bol mojou spriaznenou dušou a platonickou laskou.. intrigami a klamstvom mi ubližila ( a nielen mne ) a z nej citit že ma v sebe niečo velmi zle, hoci je veriaca niečo temne ju sputava ... robi velke rozbroje a niči vztahy - už mesiac za mnou neprišiel ani som ho nevidela a strašne mi je tažko .. nedavno som mala taky strašidelnejši sen ( malokedy ) a zobudila som sa na svoj hlas ako kričim a volam jeho meno ...
... velmi by som chcela vediet či sa nahodou na moj krik nezbudil aj ked nebol fyzicky pri mne ... on totiž viac krat na dialku vedel vycitit ked mi niečo bolo ...

Tolko moj zažitok ...

Preteba

Keď je Boh s Tebou a Ty Mu veríš, nemáš sa čoho báť. Čo hovoril Ježiš? Nebojte sa, opakoval to stále. Tak poslúchni a neboj sa. Strachom akurát pritahuješ to, čoho sa bojíš.

Jurajjuro

Dakujem pekne. S tymi demonmi si ma uplne ukludnila pred spankom.
Ako mam teraz zaspat?
Jedine Musim pozriet nejaky taky horor co ma potentuje este viac nez demony aby som na nich v noci nemyslel.

Preteba

Jurajjuro, to nie sú duše mŕtvych, ale démoni. Preto proti nim môže zasiahnuť len Boh. Kríž Tí nepomôže, len meno Ježiš, lebo On porazil satana aj jeho anjelov. Poznáš božie slovo? Ak ho poznáš a žiješ ho, tak mi ver, že v tú chvíľu Ti Ježiš Kristus pomôže, lebo Ho máš v sebe.

Jurajjuro

Preteba: sama si pisala ze si mala "navstevy", a kto to boli podla teba ked nie duse mrtvych?
Ja o tom viem svoje.
Ale v jednom s tebou suhlasim. Jediny liek proti tomu je verit v Boha a poprosit mu aby ti pomohol. Ja tiez takto robim. Lebo v tomto ti pomože jedine len viera a Boh. Asi aj modlitba a kriz pomozu, ale pocas navstevy nevies sa ani modlit a ani chytit do ruky kriz.

Preteba

Jurajjuro, mŕtvych sa vôbec nemusíš báť, oni už o ničom nevedia, to čo si myslíme, že sú duše mŕtvych sú padlí anjeli. Ak tomu nerozumieš, prečítaj si bibliu, máš tam všetko vysvetlené. Ľudia sa boja, lebo nepoznajú pravdu, lebo i ju niekto nepovie.

Jurajjuro

Samozrejme nezalezi jedine na toto ako daleko od svojho domu mas cintorin. Mne sa to stalo v zivote 3x a vzdycky iba ked nieco zle som pomyslel na mrtvych, samozrejme aj cintorin mam blizko. Staci ich nerespektovat a pridu za mnou.
Teraz uz viem ze mrtvi maju vacsiu silu nez zivy, sice neviem ako to je mozne, ale uz sa bojim ich a uz mam voci nim velky respekt.