Uz sa mi nechce ani zit....

Príspevok v téme: Uz sa mi nechce ani zit....
Nikita2662

Aj ja by som sa rada podelila o svoj pribeh...
Pred tyzdnom ma opustil priatel, s ktorym som bola skoro rok...Byvam v zahranici, a kedze on bol doma, tak sa prestahoval ku mne....Zil tu 5 mesiacov...
Boli sme spolu dva mesiace a podviedol ma s jeho byvalou partnerkou..Prisla som na to az o pol roka, takze som sa snazila nejak cez to dostat.Tvrdil, ze on este vtedy nevedel, ci bude so mnou a preto to urobil..Pritom kamaratke uz vtedy pisal, ze to velmi lutuje, lebo si to nezasluzim...Za ten cas co bol doma a ja tuto, vypisoval si s byvalkami, kazda bola pre neho nadherna a uzasna. Chodieval na kavicky, s kamoskami s kamosmi a ja som sedela doma...Vraj je to normalne.Mne to normalne neprislo, ale potichu som trpela a verila ze to necha.
Ked sa stahoval ku mne, tristvrte hodiny telefonoval s byvalou, vraj potreboval s niekym hovorit..Boli to uz vtedy varovne signaly, ale ja som nejako zatvarala oci..Ked prisiel sem, bol to najmilsi a najlepsi chlap na svete. Par dni. Kedze ja som cez den pracovala a on este ziadnu pracu nemal, cely den sa venoval telefonu. Strasne mi to vadilo, a on to vedel, ale nechcel to nechat. Vzdy som trpla, kedy a s kym si opat zacne pisat. Na Vianoce sme boli u nas doma, bol k vsetkym neskutocne pozorny a vsetci si ho oblubili..Nikto ale nevedel ako popri tom ja trpim..Isli sme navstivit aj jeho rodicov. Skveli ludia..Po ceste tam, si potreboval este nieco pracovne vybavit...Nechal ma cakat dve hodiny v aute, kym on kavickoval s nejakou kamaratkou, ktora pre neho zariaduje papiere..Povedal, ze ja to nemozem pocut, su to sukromne a pracovne zalezitosti...
Vedela som, ze to nebude fungovat,,, ze sme kazdy rozdielny a kazdy mame iny pohlad na svet, ale tajne som dufala,ze sa zmeni...
Pred tyzdnom, som mu vykricala, ze ma u mna vsetko, full service a o nic sa nemusi starat. On sa na druhe rano postavil, zbalil si veci, a odisiel...
Vraj sme rozdielny a bla bla..Teraz mi vypisuje spravy ako ma miluje a ako mu chybam, ako lutuje ze odisiel, pritom si na moj pc stiahol viber, a ja citam ako si uz zariaduje nove byvanie doma, ako kavickuje, ako sa stretava s kadekym..
Nie som nejaka spata, mam krasne auto, peniazky mi nechybaju, mam vsetko co chcem, no to prave lasku som stratila...Bpjim sa, ze uz sa nikdy nezamilujem, a uz nikdy nebudem stastna...Mam mu odpisovat na jeho spravy? Poradte mi prosim..Som uz zufala :(

annamaria123

ABSOLUTNY SUHLAS S KAFE.
A UZ S NIM VÔBEC NEKOMUNIKUJ. ZRUŠ HO V SVOJEJ HLAVE, AKOBY ANI NEEXISTOVAL.
STAL TA KOPEC ENERGIE, VZAL TI SEBAUCTU A DAL MNOHO TRAPENIA.
TAK HADAM ZA TYMTO BY SI NESMUTILA.

A PREDSA ESTE COSI: SVOJHO CASU SOM KDESI CITALA PROBLEM, S KTORYM SA AUTORKA OBRATILA S BROSBOU NA ODBORNIKA S OTAZKOU, CO ROBI VO VZTAHOCH ZLE? KEDZE PO CASE OD NEJ KAZDY PARTNER DOSLOVA UTECIE. ODPOVED BOLA PRE NIEKOHO MOZNO REKVAPIVA A KTO MA STIPKU ROZUMU, TAK PRE TOHO ANI NIE. TOTIZ DOTYCNA SA CASOM V KAZDOM VZTAHU PREMIENALA Z PARTNERKY NA MAMICKU, KTORÁ SVOJHO PRIATELA SVOJOU STAROSTLIVOSTOU A HÝCKANÍM DOHNALA K ROZCHODU. AJ PRI STARANÍ SA O NIEKOHO A OBSKAKOVANÍ TREBA VEDIET, KEDY DOSŤ A TIEŽ NIELEN DÁVAŤ, ALE S ROZUMOM AJ BRAŤ.

simcinka ;)

Ahoj :)
Urcite si prezila velke sklamanie ...
Chapem ta.. my zeny sme casto zaslepene laskou a nevidime niektorych chlapov takych aky su... nemas z toho vztahu pocit akoby miloval viac tvoje peniaze ako teba ? lebo ja mam pocit ze ta vyhladava iba ked nieco od teba chce a inak ta ignoruje... teraz musis byt silna...myslim ze by si mu nemala davat druhu sancu - taky chlap sa nezmeni...
drzim palce , urcite si zasluzis lepsieho chlapa ktory nebude pozerat na tvoj majetok ale na teba :)

[zruseny35]

chlap "zametá" iba s takou ženou,s ktorou sa zametať dá..
Ak by ta naozaj lubil,tak budeš počúvať " všetky bývalky stali za prd,ty si jediná/prvá s ktorou to stojí za to"
Nestojí ti za to,nezasluži si ťa..
Setri si city pre niekoho kto bude mat aj srdce ...

kafe

ehm, a ty si takto predstavuješ lásku?? A kde je úcta, radosť, smiech.. Prečo dovolíš chlapovi aby sa správal k tebe ako k handre? Kde je tvoja sebaúcta? TOTO, čo si tu opísala nemá s láskou nič spoločné, takže si nič nestratila. Buď rada.

Kde robíš chybu? Ja ti to poviem. Ak ty všetko platíš a o všetko sa staráš, čo má asi tak robiť chlap? No bol by sprostý, ak by nebral. Takže ty dávaš, robíš, snažíš sa a on bere a má vyvalené šunky. Lenže vzťah je o dávaní a o prijímaní tiež. Takže nauč sa niekedy aj nič nerobiť, venovať sa sebe (nie len domácnosti, vareniu) a nechať chlapa nech sa prejaví, snaží, nech niečo robí, nech sa predvedie ako sa vie starať o svoju milovanú, urobiť niečo aby ťa potešil, aby ti bolo dobre, aby si bola šťastná s ním, rozmaznával ťa.. Nerob zo seba "dojnú kravu" ktorú je dobré len podojiť a odkopnúť.
Stanov si hranice vo vzťahu. Veci ktoré ťa bolia - tak buď sa dohodnite na kompromise alebo dovidenia. To že si trpela a tolerovala veci, ktoré ti vadili je hlúposť. Ja úplne zírám, čo si chlapec dovoľoval a ty si mu to tichučko tolerovala. Prečo? Videla si, že zmena neprichádza, má ťa na háku, nestará sa o teba, si mu ukradnutá.. bral ťa len ako obývačkovú dekoráciu, tam kde ťa odložil (v aute), tam si aj tichučko počuvne sedkala. Nepríde ti tvoje správanie trochu trápne?
A moja posledná nechápavá otázka: prečo, pre Boha, je ti smutno za takýmto chlapom?? Mala by si oslavovať, že sa takýto nenormálny vzťah v ktorom si trpela skončil.

Pozbieraj sa trochu. Keby si mala trochu sebavedomia, vieš ako nádherne by si sa mohla vo vzťahu cítiť? Milovaná, obletovaná, šťastná, normálny chlap by ťa nosil na rukách. Lenže keď si vyberáš stále rovnakých bulov a stále robíš rovnaké chyby vo vzťahu, nediv sa, že ťa len využijú. Tak sa naser a nedaj sa. Máš nejakú cenu. Nedovoľ aby sa chlap k tebe správal takto (ako si to opísala vo svojom úvodnom príspevku), to je des. Šťastná si s ním nebola, takže ho pokojne môžeš poslať do teplých krajín. A že sa už nikdy nezamiluješ je hlúposť. O tom by ti staré babky mohli vyprávať - veď sa ich spýtaj kľudne, nech ti porozprávajú o svojom živote.

Fleur-de-lis

tak podľa mňa by si mu odpisovať nemala. Radšej to uzavrieť.
Nemám rada takých "manipulatívnych" chlapov, čo majú veľa rečí a nenápadne citovo vydierajú. Možno to ani nerobí s takým úmyslom, možno sa nezamýšľa nad tým čo robí, ale každopádne to robí.
A keď niekto povie milujem ťa, treba vedieť čo pod tým myslí. Nie každý si pod tým predstavuje aj určitú zaviazanosť a oddanosť, zodpovednosť, vernosť, učenie sa nesebeckej láske...

Tak si hľadaj priateľov. Skús net, pozri či v okolí nie sú Slováci... Alebo si pozri nejaké skupiny, čo si robia pravidelné stretnutia. Neviem kde si a aké sú tam možnosti, ale pokiaľ tam nejakú tú chvíľu chceš pobudnúť, tak by si si mala nájsť nejakú spoločnosť. Inak sa budeš priveľmi viazať na chlapov a budeš zotrvávať vo vzťahoch, ktoré nikam nevedú (ako tento posledný).

Teda to je môj názor, ale život je tvoj ;)

mikkaa

Ked ti mam pravdu povedat.Bola si naivna ,ako aj ja kedysi.Mala som 17...tiez chodil za druhymi...a potom som mala 26 rocneho a tiez ma podviedol.To musis citit na chlapovi aky je...ked vidis ako sa sprava posli ho do riti ,co sa nehas vyuzivat.Tiez ta musi zivot prefackat.Mna stale facka...kazdy den ine facky.Tiez som teraz na mrtvom bode.Sice silne slova ,ale sama si neviem rady.Pokial je to len rok a nie 3 az viac...tak nelutuj...Lutuj len to ze ste skorej neskoncili..aby vyvolaval druhym..a podobne.Viem o tolkych co sa podvadzaju alebo podviedli je mi z toho zle..pokial bol aky bol mozes byt len rada ze ho mas zkrku...a materialne veci bokom...tu ide o to s kym budes zit ,mat mozno rodinu..

Nikita2662

Viem, ze su to silne slova, mozno ich ani tak nemyslim, len sa snazim vyrozpravat a nejako dostat zo sklamania...Pravdu povediac, nie nemam tu tolko priatelov, aby som sa s nimi o moju bolest podelila..Staram sa o dvoch starych chorych ludi, a najviac casu venujem im...Hanbim sa vyplakavat doma rodicom, nechcem ich trapit...
Prave ze u mna to nie je tak, ze u chlapcov hladam prachy alebo krasu...Uplne vobec...Prave ja som bola vzdy ta, co vsetko platila a o vsetko sa starala, davala som celu seba a vzdy mi podkopli nohy...Vzdy ma oklamali, podviedli...Je mi z toho hrozne...Nerozumiem, kde robim chybu...Hrozne na tom je, ze mi zacal pisat znovu ako ma miluje a ze som pre neho vsetko...Neviem co mam oddpisovat, neviem ako mam reagovat...Som uz z toho zufala...

sviniarko

aspon nebol tutko vo vztahu...jak ja...keby som mohol vratit cas, tak sa chovam rovnako :(
ja som sa svojej furt venoval a vsetko, a bola pre mna jedina...a este som sa na nu lepil...
take daco uz nespravim pre ziadnu...lebo nic vam nie je dobre :/
hlavne, ze da ozrata nejakemu typkovi, co ju podjebe o par dni na to :/

ale tebe sa nechce zit more?..ja mam na haku...nebudem sa uz viazat na nikoho takto ako som sa naviazal na nu...je mi z toho zle, ale zabijat sa nejdem...
len vravim, ze nie si jedina co tu ma trapenia

hanka9

Ved si este ani poriadne nezila, neokusila vsetky krasy, radosti a nehy tohto nadherneho zivota a uz sa ti nechce zit?

Si hlupa ze sa kvoli jednemu vandrakovi takto trapis, opustas

a preto hlavu hore, lebo pride cas ked budes stastna a spokojna