Panická porucha

Príspevok v téme: Panická porucha
atra

Ahojte, ja som včera po takmer 3 rokoch navštívila psychiatra, lebo už to bolo neúnosné,mávala som zlé stavy, búšenie srdca, vytváranie si katastrofických scenárov, pocity závrate, na vracanie, raz som sa spotila ale končatiny som mala ľadové, triašku v žalúdku, pocity na odpadnutie a niekedy aj bez zjavného dôvodu, len tak "to " na mňa prišlo, strach, že umieram, že mám infarkt a tak. Lekár mi nasadil liečbu paretínom a Helexom, no dnes som si dala prvý krát polovičku Paretínu a vedľajšie účinky sa dostavili a dosť v ťažkej forme a to som v práci a robím a tvárim sa, že som v pohode a stojí ma to veľmi veľa síl a už teraz sa bojím, čo bude zas zajtra, keď si ho dám. Ale stav som mala už taký, že naozaj neúnosný, že som sa rozhodla, že už musím niečo pre seba urobiť. Takže dala som sa do liečby s vierou, že snáď mi to pomôže aj keď vidím, že privykanie si organizmu na takéto lieky je veľmi ťažké. Máte niekto skúsenosti s týmto liekom a jeho vedľajšími účinkami? Do kedy mi bude z neho takto zle?

florencia 00

Ahojte. No tak ja sa mám asi takto. Bola som na krv. Mám ukazkovu krv. Vsetko tip top. Dr ma poslal k psychiatricke. Volala som 4 a plne stavy. Takze to odkladanm. Stale sa snazim si nahovarat ze mám v chrbtici cvaknuty nerv. Moje stavy sa zmenili na taketo. V noci uz spim dobre. Aj pekne zaspim bez atakov a sklbania. Priznam sa ze dr mi predpisal tabletky na spanie. Ale tie si niekedy dam niekedy nie. Spim dobrre. Rano sa zobudim svieza. Plna elanu. A potom postupne ide doobedie zacina sa mi na hrudnik prikradat divne jemne palenie. Potom strasna tazoba ako keby som tam mala balvan. Hocico mozem robit domavce prace atd. Sedi to tam !! Idem von zo psom na lucku. Tam si sadnem. Ked svieti slniecko. Zacnem sa vyhrievat. Prejde to. Pridem domov. A zasa mi to tam postupne pride. Cez chrbat mi preiehaju divne zimomriavky a zacne mi viac buchat srdce. Staci ze sa viac emocne rozrusim. Alebo znervozniem. Nadychovat sa dokazem. A zasa ked som bola psychickz v pohode. Tak som sa Zasa za den nemohla nadychnut sem tam. Ked mám zasa pszchiku v haji. Nadychnut mi ide !! K veceru nevladzem nic robit. Lebo ma boli cely hrudny kos !! K veceru uz je so mna vysatz zivot !! V stredu idem k vybornej chyroprakticke. Dufam ze je to cvaknuty nerv v chrbici a pomoze mi. Ja som uz zufala !!stale si vravim je to chrbtica. Nic mi nie je. Spravi sa to. Aj tak mám na hrudi tazobu !

atra

Tak áno, tú štítnu žľazu si daj vyšetriť ale ja si aj tak myslím, že to je len reakcia na to, že sa pozoruješ.Ale čo si myslím ja nie je dôležité a môže to byť naozaj niečo iné o čom nemáme ani potuchy. Ja som len z opisu tých tvojich reakcií usúdila, že to môže byť vyvolané prehnaným sústredení sa na to, že si užila lieky a čo ti teraz budú spôsobovať.Ale naozaj, treba to dať vyšetriť,aby si nič nezanedbala.To krútenie hlavy a triašky som aj ja mávala zo začiatku, aj ten pocit na odpadnutie, podobné symptómy ale príčiny môžu byť rozdielne. Budem ti držať palce, nech ti to všetko dobre dopadne, nech sa už zistí, čo ti je a tebe sa uľaví.Viem, koľko ťa to strojí síl keď musíš fungovať a ešte duplom, keď máš malé dieťa.Keď budeš mať niečo nové, napíš mi, zaujíma ma to a drž sa!

redka

daj si skontrolovat aj nadladvinky... pri ich vycerpani su tiez take priznaky... a ked su vycerpane nadladvinky, tak aj stitna ma problem, lebo tieto dva organy spolu suvisia... cize treba riesit oba naraz... stitnu bez nadladviniek vraj neporiesis, aspon podla toho co som citala... potom si este daj pozriet stav vitaminov D a B12.... drzim palce...

skusim pohladat tie clanky ked budem mat viac casu...

jajajka

Atra, neurol som si dnes ani nedala, lebo vcera som z neho nemala nijaky lepsi pocit, tak dnes somsi ho nedala. Psychiater povedal len tolko, ze nevie, preco mi bolo tak zle, ze nech si dam urobit krvne vysetrenia. Tak zajtra idem na komplet vysetrenia, moja mama a uz som o tom aj vela citala, mi hovorila, ze taketo stavy mozu byt aj zo stitnej zlazy, mame to v rodine. Tak zajtra idem na krvne testy, nech viem a ked nie, tak to je cisto len o hlave. Ta slabost je hrozna, neviem sa venovat poriadne synovi, zrak doslova musim zaostrovat, a to mam okuliare na ociach, co mam taky pocit, ze sa neviem poriadne sustredit, som cela spomalena. Bojim sa vecer si dat ANTD, ze mi bude tak ako vcera: triaska, strasna slabost, pocit na odpadnutie, beznaladovost.... Vravim, ze dnes mi je po psycho stranke dobre, ale po fyzickej velmi zle. Krutenie hlavy je najhorsie.

atra

Jajajka, rada by som ti pomohla, neviem ale ako. Ja keď som začala užívať ANDT som sa dosť sledovala, čo asi nebolo dobré ale potom som si povedala, že z toho ešte nikto neumrel a ak mi aj nie je dobre, tak to vydržím a prejde to a fakt, užívam ich už skoro mesiac a ani neviem, že ich beriem. Tie počiatočné stavy som nemala tiež dobré, búšenie srdca, vnútorná triaška, sucho v ústach, nevoľnosť. Možno tebe nesadol tento liek. A čo ti na to povedal psychiater? Máš ich užívať ďalej?A keď si dáš Neurol, neskľudníš sa? Nie je ti lepšie?

jajajka

Ahoj Atra, vcera vecer som si dala predpisanu stvrtku Elicea, do hodiny mi bolo tak zle, este horsie ako predtym, na vracanie, prehnalo ma, cele telo ma bolelo, tlak v hlave, strasna slabost. Myslela som si, ze umieram. Takyto stav mi trval cca 2 hodiny. Dnes sa psychicky citim dobre, ale fyzicky sa citim zle, busi mi srdce, az ho pocujem ako bucha, slaba som strasne, som rada ze sa drzim na nohach, kruti mi v bruchu, unavena som a nic nevladzem. Neviem z coho to je, kedze dnes sim si este ANTD nedala, nakolko si mam davat len vecer. Volala som aj psychiatrovi a tiez bol dost prekvapeny, ze vcera mi bolo tak zle z toho lieku. Uz fakt zacinam mat pocit, ze nielenn hlavu mam choru.

atra

Ahoj Jajajka, žiadnu rakovinu nemáš a na žiadne vyšetrenie netreba ísť. To nechutenstvo som mala aj ja, nedokázala som do seba dostať takmer nič, doma sa všetci čudovali, že prečo mi nechutí, jedla som porcie ako vrabec. Zato keď začali účinkovať ANTD, cca tak mesiac, začala som jesť možno aj viac ako obyčajne. Proste bolo mi akoby jedno, že priberám (pribrala som za 8 mesiacov 10kg), akoby som sa prepla na iný level, bolo mi psychicky dobre a chutilo mi jesť. Myslím, že to ťa prejde a zbytočne budeš chodiť po vyšetreniach, záver bude taký ako u mňa, že psychika. Ako sa cítiš dnes?

jajajka

Atra a co ma trapi je totalne nechutenstvo, hned si namyslam, ze mam rakovinu, lebo predtym som milovala jest. Uz par dni mi jest vobec nechuti. Mam ist aj na nejake vysetrenia preistotu?

atra

No ten tlak na hrudi to je bežná vec pri psychických ochoreniach, akoby sa nedalo nadýchnuť do plna, hrča v krku, mňa napríklad veľmi bolí chrbát, to je z takého svalového stresového stuhnutia, cítila som veľkú únavu a pritom spať som nevedela. S tým dýchaním sa mi už uľavilo, chrbát ma stále bolí, ale to aj zo sedenia pri počítači, nakoľko robím 9 hodín denne za počítačom. Pred časom ma napríklad bolel žalúdok,pankrác, žlčník, robili mi všetky vyšetrenia včetne zavedenie sondy do žalúdka, nič mi nezistili a pripísali to psychike. Takže naozaj ťa môže bolieť hoci čo.Skús sa trošku nenej pozorovať, viem,ľahko sa to radí, sama som tým prešla, ale naozaj môžeš mať všelijaké sprievodné príznaky. Psychika je veľmi krehká záležitosť.