Skúsenosti s HAK Cilest

jaja

no krúžok je najbližšie k "miestu činu:-)" ale aj tak to ide cez krv... a náplaste, vraj majú nežiadúce účinky zhodné s tabletami. podla mna je to na jedno kopyto všetko...:-(

sisina

No zial je to pravda, su to tiez hormony, (skusila som si najst nejake info cez net), tak isto hormony su aj naplaste a inplantat pod kozu.

jaja

hlavne by ma zaujímali tie nežiadúce účinky, aké sú z vaginálneho krúžku, lebo to sa tiež dostáva do krvi... to len tak teoreticky.

jaja

no ten vaginálny krúžok znie fajn, ale je to nové, neodskúšané, a tiež sú to hormony, ja mám zatial jednoznačne od umelých-hormonov pauzu, na dobu neurčitú...

sisina

Pre Jaju: este neviem, co budem robit. Zatial cakam na menzes a po pojdem na prehliadku k lekarovi. Skusim sa s nim poradit, aj ked, pravdu povediac, mi asi nepovie nic nove, vsetko uz mam prestudovane od A po Z, zalezi skor na mne, pre co sa rozhodnem. Chcem sa ho spytat na jeho nazor na vaginalny kruzok.Je to nieco nove, tak uvidime, co povie. Inac suhlasim s tebou, tzv. dvojita ochrana urcite istejsia.

jaja

tak to je super, blahoželám ku krásnym deťom...:-) no teraz sa do popredia dostávajú iné hodnoty (nevravím, že je to lepšie, ale skôr realita), hlavne finančná stránka, štúdium, kariéra... no my si s priateľom dieťa nemôžme dovoliť, zatial, ale keby sa pošťastilo, tak sa k tomu postavím asi zodpovedne.
a spoľahlivosti prerušovanej súlože neverím ani ja, praktizovali sme to 3 mesiace, ale to boli nervy... a nejak ma oslovila dvojitá forma ochrany, väčšia istota...
a ty čo teraz - ideš sa poradiť s lekárom o inej forme ochrany??

sisina

Jaja,nie, nepisem to z vlastnej skusenosti, ale vela som o tom citala, aj tu na tomto fore napr. Ja som mala deti velmi skoro, uz v 20-tke, obe pocate, vdaka prerusovanej sulozi a metode plodnych a neplodnych dni:))), zakze tu mate ponaucenie, tie ,ktore sa tymto riadite.Ale v tych casoch bolo normalne, ked sa dievcata vydavali a mali prve dieta v 18-tke, 19-tke. Po 20-tke uz bola zena stara dievka, odsudena na samotu:)))Dnes je doba ina.
Napriek vsetkemu som rada, ze som mala deti tak skoro, nemala som ziadne problemy ani v tehotenstve, ani pri porodoch, vsetko som zvladla lavou zadnou...Dnes mam deti velke a som este relativne mlada, ked idem s dcerou po ulici, kazdy si mysli, ze sme sestry:))
No nie je to uzasne?