Sikana mojho syna (10 rocny)

tiezrodic

liberta25 - zvlastne situacie si ziadaju zvlastne riesenia. Je jasne, ze clovek zvoli na zaciatku ine metody. Ale ak by nic ine nepomahalo, nenecham predsa svojmu dietatu, aby ho niekto beztrestne mlatil.

Clovek sa musi vynajst, ked standardne riesenia zlyhavaju.

5.5 elsa

Petra 10 držím palce a ver že to vyriešiš :)len k nemu nemaj žiadny milý prístup,daj mu poriadnu príučku aby vedel do budúcna,kľudne mu aj stačí pohroziť že tentoraz ho to minie ,ale nabudúce sa nafackaniu od teba nevyhne,žiadne dohováranie,skríkni na neho poriadne a ja si myslím,že ak ho potiahneš za to ucho tej učiteľke to vadiť nebude :D :D :D

Petra10

Dakujem vam vsetkym moc za prispevky ! Ideme to riesit a uz aj viem ktory fagan to zacal.Dakujem vam!Dost ma to posilnilo

suineg

šikana u 10 ročných deciek ? bezpodmienenečné rišenie hlavne triedneho učiteľa/ky.

Ak toto dopustí triedny učiteľ, nemá čo mať príplatky za triedu.
Akonáhle niekomu siahnete na peniaze hneď sa začne zaujímať a konať.

liberta25

tiezrodic, to je velmi zly napad, nahovarat ine decka, nech idu bit mladsich. ci, ty by si bol fajn, keby niekto takto podplatil tvojho syna? strasna situacia, viem, ale treba si udrzat stipku zdraveho rozumu a usudku, hlavne, ked si dospely.

tiezrodic

ako pisala SLOBODNA, 10 rocne dieta neni trestno pravne zodpovedne. Avsak zodpovedny je za to jeho rodic, ktory moze byt stihany.

Kebyze ma poslu ucitelky do haja, tak zacnem vyhrazanim sa trestnym oznamenim a staznostou na ministerstve skolstva, ak by to neriesila riaditelka.

Dieta by som poslal urcite na kurz sebeobrany - karate, kungfu, box, aikido, cokolvek...

No a ako sa vysporiadat so sopliakmi co sikanuju maleho ? Tak ako tu uz niekto pisal, vycihat si sopliaka a vytriast to z neho, nahnat mu strach.

Druha moznost je, velmi dobre to niekto riesil v jednom filme - kde tiez sikanovali 10 rocni sopliaci... Jeden rodic si najal 14 rocnych grazlikov. Sopliaci sa smiali, ze oni su pod zakonom a nikto im nic nemoze. Potom sa stretli so 14 rocnymi a zvrat nastal, ked ti povedali, ze ani im nikto nic nemoze, lebo su tiez pod zakonom. Tak sopliaci dostali nakladacku a bol klud...

Dalo by sa pohovorit aj s rodicmi a vysvetlit im, ze ak ich dieta sikanuje, neni jedine, ktoremu sa moze nieco prihodit.

Okrem toho este ostava zmenit skolu.

Osobne by som asi zaplatil par neplnoletym grazlikom, nech sopliakom "dorazne dohovoria"....

5.5 elsa

petra 10,začni robiť námatkové kontroly choď mu tam odniesť desiatu ak budeš mať čas,pozri do šatne či tam má svoje prezuvky,ten zasran musí vidieť že tam niekto chodí,zo synom sa dohodni aby ťa každý deň informoval o tom čo sa tam deje aj o učiteľkách či nie je nejaký problém,aj do družiny teraz sa to volá inak prídi tam a nepovedz synovi že pôjdeš pre neho a vtedy uvidíš aj do jedálne,nie stále niekedy keď budeš mať čas,tiež tie vychovávateľky tam robia problémy s tou jednou bol problém, no a to videla na mne že pôjdem sa sťažovať k riaditeľke ja s tým nemám najmenší problém tam nech sa stará o svoju robotu a nerýpe sa do vecí po ktorých je ju veľké h.vno s prepáčením,treba to jednoducho riešiť,toho zasrana kľudne vyšticovať,alebo vyťahať za ucho a hneď prestane machrovať,v žiadnom prípade po dobrom s takýmito asociálmi aj k rodičom sa môže ísť až majú problém vyplieskať aj ich,hlavne neplač hlavu hore ty sa musíš postaviť za tvojho syna a nie plakať vyplieskať toho zasrana aby vedel do budúcna bez diskusie by som ho vyplieskala že by videl :D

adgam

myslím že vhodným riešením by bolo skúsiť presun do inej triedy, alebo rovno do inej školy... zbytočne to nejak riešiť v triede so spolužiakmi, ak ho kolektív neprial raz ťažko sa to nejako môže zmeniť (alebo by si dieťa potom mohlo myslieť že sa s ním v škole bavia neúprimne, ak by ho prestali šikanovať a kamarátili sa s ním) ....podľa mňa veľmi dobrá možnosť dieťa predíde nejakému rozruchu ak by sa to riešilo....sama som niečo podobné zažila v škole a prestup mi fakt pomohol :)

Petra10

Ahojte,no rozpravala som sa s triednou a bola prekvapena,ale ujistovala ma,ze to zacne hned riesit a nemame sa coho bat atd.Sama mi povedala,ze oni su skoleni na sikanovanie a ze deti sa nesmu bat ist do skoly.Zacala to hned riesit.Ked som bola zobrat syna zo skoly tak mi rozpraval,ze sa ho triedna pytala na par otazok a aj tych chalanov (co mu robia zle).Uvidime co dalej.Je mi to tak luto,ja strasne placem...nechcem aby mu robili zle